نحوه حذف پیام های تلگرام و تاریخچه چت


لوگوی تلگرام

اگر اخیراً واتس اپ را برای تلگرام در تلاش برای محافظت از حریم خصوصی چت رها کرده اید، احتمالاً می خواهید بدانید که چگونه مکالمات را هم از دستگاه خود و هم از سرورهای تلگرام حذف کنید. این به آن اندازه که شما فکر می کنید واضح نیست.

بدانید که چگونه تلگرام چت های شما را ذخیره می کند

دو نوع اصلی چت در تلگرام وجود دارد: چت ابری و چت مخفی. چت‌های ابری بین شما و سایر کاربران تلگرام (از جمله گروه‌ها یا کانال‌های عمومی) است و رمزگذاری سرتاسری نیستند. چت های مخفی هرگز روی سرور آپلود نمی شوند و بین فرستنده و گیرنده رمزگذاری می شوند.

تلگرام یک پلتفرم پیام رسان خصوصی است
کابل

تلگرام بیان می‌کند که چت‌های ابری «به شکل بسیار رمزگذاری‌شده و کلیدهای رمزگذاری در هر مورد در چندین مرکز داده دیگر در حوزه‌های قضایی مختلف ذخیره می‌شوند» در تلاشی برای محافظت از حریم خصوصی شما. بدون رمزگذاری سرتاسر (جایی که فقط فرستنده و گیرنده می‌توانند پیام‌ها را رمزگشایی کنند)، مکالمات شما احتمالاً رهگیری می‌شوند، حتی اگر روی سرور یا برنامه‌ای رمزگذاری شده باشند.

علاوه بر این، چت های ابری (همانطور که از نام آن پیداست) در فضای ابری ذخیره می شوند. این کار استفاده از تلگرام را در دستگاه های مختلف برای شما آسان تر می کند، زیرا می توانید به راحتی چت ها و تاریخچه پیام ها را دانلود کنید.

حذف پیام های تلگرام

از نسخه ۵.۵ تلگرام (منتشر شده در مارس ۲۰۱۹)، هر کسی می تواند پیامی را از یک چت فردی از همه دستگاه ها حذف کند. این شامل پیام هایی است که ارسال کرده اید و پیام هایی که دریافت کرده اید. محدودیت زمانی وجود ندارد و پیام از تمامی دستگاه ها از جمله سرور تلگرام حذف خواهد شد.

چت های ابری با چندین شرکت کننده متفاوت عمل می کنند. فقط می‌توانید پیام‌هایی را که از دستگاه‌های همه ارسال کرده‌اید ظرف ۴۸ ساعت پس از ارسال حذف کنید. پس از آن، همچنان می توانید پیام را حذف کنید، اما هم در سرور و هم در دستگاه گیرندگان باقی می ماند. اگر گیرندگان نیز پیام را حذف کنند، برای همیشه از بین خواهد رفت.

برای حذف یک پیام، روی آن ضربه بزنید و نگه دارید، سپس حذف را انتخاب کنید.

منوی مطبوعاتی طولانی پیام تلگرام

سپس می‌توانید بین «حذف برای من»، «حذف برای همه» یا هر کسی که با آن صحبت می‌کنید، یکی را انتخاب کنید.

حذف پیام در تلگرام برای آیفون

یک هشدار کمی گیج کننده که شایان ذکر است این است: اگر شما یا گیرنده به نوعی از یک نسخه تلگرام قبل از نسخه ۵.۵ در یک چت یک به یک استفاده می کنید، به همان پنجره ۴۸ ساعته محدود شده اید و قوانین موجود برای آن وجود دارد. چت های ابری

اگر می خواهید تمام کپی های این پیام را از سرورهای تلگرام حذف کنید – حتی کپی گیرنده – باید از گیرنده پیام بخواهید که آن را در دستگاه خود نیز حذف کند.

کل مکالمه در تلگرام را حذف کنید

برای حذف کل مکالمه، آن را در لیست مکالمات به سمت راست بکشید و حذف را انتخاب کنید. از شما پرسیده می شود که آیا می خواهید پیام ها را از طرف خود حذف کنید یا از کل مکالمه.

حذف برای همه یا فقط شما

فشار دادن اعلان ها را فراموش نکنید

توانایی حذف یک پیام از دستگاه گیرنده شبیه موهبتی شبیه به ویژگی unsend جیمیل است، اما این چیزی نیست که بسیاری از کاربران دوست دارند. دلیل این امر این است که پوش نوتیفیکیشن ها به گونه ای متفاوت مدیریت می شوند.

اگر برای دوستی پیام ارسال کنید که اعلان‌های فشار را برای تلگرام فعال کرده است (برنامه پیام‌رسانی بدون آن زیاد استفاده نمی‌شود)، پیام شما همچنان در اعلان‌های او ظاهر می‌شود. اکثر دستگاه‌های تلفن همراه اعلان‌ها را با کلیک کردن بر روی آن‌ها حذف می‌کنند، اما اکثر آنها همچنان حاوی بخش عمده‌ای از پیام‌های دریافتی هستند.

اطلاعیه های تلگرام

بنابراین، در حالی که هیچ سابقه ای از پیام شما در تلگرام ظاهر نمی شود، کاربر می تواند از اعلان های دریافتی خود اسکرین شات بگیرد و پیام را به طور نامحدود ذخیره کند.

چگونه همه چیزهایی را که قبلا ارسال کرده اید حذف کنید

آیا می خواهید همه چیزهایی را که قبلا ارسال کرده اید حذف کنید؟ برای گزینه هسته ای، می توانید اکانت تلگرام خود را به طور کامل حذف کنید. اما اگر پیام‌های حساس حاوی داده‌های خصوصی را برای هر کسی ارسال می‌کنید، ممکن است لازم باشد از آنها بخواهید کپی‌های آن پیام‌ها را از حساب خود حذف کنند تا مطمئن شوند همه کپی‌ها از سرورهای تلگرام حذف شده‌اند.

مربوط: چگونه اکانت تلگرام خود را حذف کنیم

حریم خصوصی می خواهید؟ از چت های مخفی استفاده کنید

چت های ابری راحت هستند، و برای چت های معمولی در مورد آنچه برای شام می خورید، چندان تهدیدی نیست. اگر در مورد حفظ حریم خصوصی خود جدی هستید، باید از چت های خصوصی تلگرام استفاده کنید. برای انجام این کار، روی نام گیرنده در بالای مکالمه ضربه بزنید، روی More ضربه بزنید و سپس Start Secret Chat را انتخاب کنید.

تلگرام را امتحان کردید اما هنوز قانع نشدید؟ برنامه‌های پیام‌رسان جایگزین که بر حریم خصوصی تمرکز دارند را بررسی کنید.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر