نحوه جاسازی طرح پاسخ Google Forms در Docs و Slides


طرح پاسخ درون خطی در فرم های گوگل

هنگام استفاده از Google Forms برای نظرسنجی ها و انواع دیگر فرم ها، نمایش پاسخ ها مهم است. اگر سندی در Google Docs یا Slides دارید که می‌خواهید این پاسخ‌ها را در آن به اشتراک بگذارید، می‌توانید به سادگی طرح کلی پاسخ را اضافه کنید.

پاسخ‌ها در فرم‌های گوگل به اشکال مختلفی ارائه می‌شوند. بسته به نوع سوال ممکن است نمودار دایره ای یا نمودار میله ای داشته باشید. شما می توانید انتخاب کنید که کدام نمودار شامل شود و با انجام این کار، می توانید با دریافت پاسخ های بیشتر، آن را به روز کنید. این بدان معنی است که طرح پاسخ همیشه در سند یا ارائه به روز است.

طرح پاسخ را برای Google Forms کپی کنید

از Google Forms دیدن کنید، وارد سیستم شوید و فرمی را که می خواهید استفاده کنید باز کنید. به تب Responses در بالای فرم بروید.

پاسخ هر سوال را در قالب طرح کلی خواهید دید. روی نماد کپی در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.

نمودار پاسخ Google Forms را کپی کنید

این نمودار را در کلیپ بورد شما قرار می دهد و به شما امکان می دهد آن را در Google Docs یا Google Slides جای گذاری کنید.

نمودار پاسخ را بچسبانید

در سند یا ارائه خود، مکان نما را در جایی که می خواهید طرح کلی پاسخ Google Forms را جاسازی کنید، قرار دهید.

راست کلیک کنید یا از منوی “Modify” را انتخاب کنید و “Paste” را انتخاب کنید.

ویرایش، چسباندن در Google Docs

یک پنجره بازشو خواهید دید که از شما می پرسد آیا می خواهید نمودار را با پیوندی به مدل بچسبانید یا آن را بدون پیوند بچسبانید. اگر می‌خواهید در حین دریافت پاسخ‌ها، نمودار را به‌روزرسانی کنید، پیوندی را به فرم انتخاب کنید و روی جای‌گذاری کلیک کنید.

گزینه هایی برای چسباندن نمودارها در

اگر چسباندن بدون پیوند را انتخاب کنید، این نمودار به عنوان یک عکس فوری از نمای فعلی آن را شامل می شود. بدون حذف آن و درج طرحی جدید، نمی توانید آن را به روز کنید.

طرح بندی را در اسناد یا ارائه ها به روز کنید

وقتی پاسخ‌های جدیدی را در فرم‌های Google دریافت می‌کنید، می‌توانید نمودار را در Google Docs یا Slides به‌روزرسانی کنید. شما می توانید این کار را به یکی از دو روش انجام دهید.

مربوط: نحوه محدود کردن پاسخ ها در فرم های گوگل

از دکمه رفرش استفاده کنید

اگر سند کوتاه‌تری دارید یا فقط یک نمودار دارید، می‌توانید نمودار را انتخاب کنید و روی به‌روزرسانی در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.

دکمه بازخوانی نمودار

اگر دکمه رفرش را نمی بینید، در آن زمان هیچ به روز رسانی طرحی وجود ندارد.

از نوار کناری اشیاء پیوندی استفاده کنید

اگر یک سند طولانی تر یا چندین نمودار دارید، می توانید به روز رسانی ها را در نوار کناری مدیریت کنید. برای باز کردن آن به Tools > Linked Objects بروید.

ابزارها و اشیاء مرتبط در اسناد و ارائه ها

سپس باید نمودارهای مرتبط با Google Form خود را ببینید. اگر به‌روزرسانی موجود است، می‌توانید روی «به‌روزرسانی» در کنار فرم کلیک کنید. از طرف دیگر، روی Refresh All در پایین کلیک کنید تا از همه نمودارها به طور همزمان مراقبت کنید.

نوار کناری اشیاء پیوندی

برای یک راه سریع و آسان برای اشتراک‌گذاری پاسخ‌های Google Forms در Google Docs یا Google Slides Document، از این نکته برای جاسازی طرح کلی پاسخ خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید نحوه پیوست کردن خودکار Google Form به Google Sheets را بررسی کنید.