نحوه تعویض شاخه ها در Github


قهرمان GitHub

برای اطمینان از عدم وجود خرابی به دلیل ارسال کد مشکل ساز به طور مستقیم به شاخه اصلی در GitHub، باید یک شعبه جدید ایجاد کنید و در آنجا کار کنید. قبل از اینکه بتوانید واقعاً در آنجا کار کنید، باید به آن تغییر دهید.

شعبه ها را از Github تغییر دهید

برای تغییر شاخه ها از GitHub، ابتدا مرورگر مورد علاقه خود را راه اندازی کنید، به سایت رسمی GitHub بروید، به حساب خود وارد شوید و سپس مخزن محل شعبه خود را انتخاب کنید.

مربوط: چگونه (و چرا) یک مخزن Github ایجاد کنیم

پس از ورود به مخزن، دکمه ای را در کنار گزینه های Branches و Tags مشاهده خواهید کرد. برای نمایش منوی کشویی روی این دکمه کلیک کنید. در تب “شاخه ها” شاخه مورد نظر را از لیست انتخاب کنید. پس از انتخاب، در آن شعبه خواهید بود.

نمایش لیست شعب

اگر می خواهید تغییرات خود را در شعبه در وب سایت ایجاد کنید، این روش خوب است، اما اگر روی دستگاه محلی خود هستید، باید از آن استفاده کنید. git فرمان.

شاخه ها را با استفاده از دروازه خروج عوض کنید

اگر به صورت محلی اجرا می کنید، می توانید با یک دستور ساده شاخه ها را تغییر دهید. برای شروع، باید یک ترمینال فرمان انتخابی خود را باز کنید (به عنوان مثال، ترمینال در مک، ترمینال ویندوز، یا ترمینال لینوکس). همچنین، می‌توانید از ترمینال فرمان در یک ویرایشگر متنی مانند VSCode استفاده کنید که از آن پشتیبانی می‌کند.

مربوط: چگونه ترمینال ویندوز را برنامه ترمینال پیش فرض خود قرار دهیم

هنگامی که در ترمینال هستید، می خواهید دایرکتوری ها را به مکان مخزن تغییر دهید. این یک چیز برای همه نیست، زیرا مخزن هر شخص ممکن است در یک فهرست متفاوت در ماشین محلی آنها ذخیره شود.

به عنوان مثال، فرض کنید در دایرکتوری بالایی ترمینال هستیم و مخزن فراخوانی می شود how-to-geek در مسیر فایل OneDrive > Desktop > _GIT قرار دارد. ما این دستور را اجرا خواهیم کرد:

cd OneDrive\Desktop\_GIT\how-to-geek

تغییر به دایرکتوری کاری

اکنون می توانید پس از اینکه در دایرکتوری صحیح قرار گرفتید، شاخه ها را تغییر دهید. برای تعویض شاخه ها، این دستور را اجرا کنید:

git checkout <branch-name>

بنابراین اگر شاخه شما “شاخه تجربی” نام دارد، می توانید اجرا کنید:

git checkout test-branch

دستور تعویض شاخه ها را اجرا کنید.

شما با موفقیت شاخه ها را تغییر دادید.

با استفاده از کلید git شاخه ها را تغییر دهید

شما همچنین می توانید از یک فایل استفاده کنید git switch دستور تعویض شاخه ها ابتدا دستگاه مورد نظر خود را باز کرده و با یک فایل به دایرکتوری مناسب تغییر دهید cd فرمان. پس از وارد شدن به دایرکتوری صحیح، این دستور را اجرا کنید:

git switch <branch>

بنابراین، اگر نام شعبه ما باشد test-branch سپس این دستور را اجرا می کنیم:

git switch test-branch

آخرین سفارش تعویض شعب.

اکنون می توانید شاخه ها را با موفقیت تغییر دهید.

سوئیچ git در مقابل پرداخت git

در نگاه اول، git checkout و git switch ممکن است به نظر برسد که او همین کار را با نام های مختلف انجام می دهد. شما دور از اشتباه نیستید، اما وجود دارد او هست تفاوت کمی که باید توجه داشته باشید. git checkout این کارکردهای اضافی را فقط از تعویض شاخه ها ارائه می دهد، به همین دلیل است که توسعه دهندگان ایجاد می کنند git switch– برای روشن شدن سردرگمی.

git switch فقط به یک شعبه جدید منتقل می شود. این است. git checkoutبا این حال، سه کار انجام می دهد: شاخه ها را تغییر می دهد، اما فایل ها را از مرحله و از درخت لانه به درخت کار کپی می کند. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن هستید، Dan Fabulich از Redfin Engineering یک تفکیک عالی ارائه می دهد.

کار بر روی شاخه های جداگانه (این شاخه اصلی نیست) از ورود کد بد به تولید جلوگیری می کند. تست کد خود در یک زیرشاخه دنیایی از دردسر را از شما دور می کند. و هنگامی که شاخه شما در شاخه اصلی ادغام شد، فراموش نکنید که آن را حذف کنید تا مخزن به هم ریخته نشود.

مربوط: نحوه حذف شعبه در Github