نحوه بازیابی کارت گوگل پلی


نمای نزدیک از گیفت کارت Google Play.
الیسو گیسلر / shutterstock.com

آیا از کسی گیفت کارت گوگل پلی دریافت کرده اید؟ در این صورت، قبل از اینکه بتوانید از وجوه کارت استفاده کنید، باید آن را در حساب خود بازخرید کنید. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه این کار را روی دسکتاپ و دستگاه اندرویدی خود انجام دهید.

مطمئن شوید که کد منحصربه‌فرد روی کارت را پیدا کرده‌اید، زیرا مهم نیست که کدام روش را انتخاب کنید، به آن نیاز خواهید داشت.

مربوط: Google Play Points چیست و چگونه از آنها استفاده می کنید؟

با کارت گوگل پلی چه چیزهایی می توانید بخرید؟

می توانید از کارت گوگل پلی خود برای خرید اقلام مختلف از فروشگاه گوگل پلی استفاده کنید. این موارد شامل برنامه ها، فیلم ها، کتاب ها، اشتراک ها و موارد دیگر است. گوگل فهرستی از اقلام خاص منطقه را دارد که می توان با این کارت ها خریداری کرد. همچنین می توانید با استفاده از کارت Google Play خود خریدهای درون برنامه ای انجام دهید.

البته به خاطر داشته باشید که نمی توانید از این کارت برای خرید در سایت های غیر Google Play Store مانند آمازون استفاده کنید. اگر از تبلت آمازون فایر استفاده می کنید، فراموش نکنید که امکان نصب فروشگاه Google Play وجود دارد.

اساساً وقتی کارت خود را بازخرید می کنید، پول به حساب Google Play شما واریز می شود. سپس می توانید از آن پول در هر جایی که فروشگاه اجازه می دهد استفاده کنید.

بازیابی کارت دسکتاپ Google Play

برای واریز پول کارت خود از دسکتاپ به حساب خود، از وب سایت Google Play استفاده کنید.

با راه اندازی مرورگر وب مورد علاقه خود و دسترسی به Google Play شروع کنید. اگر قبلاً این کار را نکرده اید وارد حساب کاربری خود در سایت شوید.

پس از ورود به سیستم، از نوار کناری سمت چپ در Google Play، “بازیابی” را انتخاب کنید.

کلیک "بازیابی" در نوار کناری سمت چپ

پنجره Code Redemption باز می شود. در اینجا، روی فیلد متن کلیک کنید و کد منحصر به فرد کارت هدیه خود را تایپ کرده یا جایگذاری کنید. سپس روی دکمه “بازیابی” کلیک کنید.

کد کارت هدیه را وارد کرده و انتخاب کنید "بهبود می یابد."

Google Play یک پنجره تأیید حساب باز می کند. در اینجا، مطمئن شوید که حساب صحیح را برای واریز وجوه انتخاب کرده اید. سپس “تأیید” را انتخاب کنید.

حساب را تایید کنید و کلیک کنید "مطمئن."

کارت هدیه شما بازخرید می شود و پیام “بازپرداخت موفقیت آمیز” را مشاهده خواهید کرد. همچنین موجودی کارت هدیه و همچنین کل موجودی Google Play خود را خواهید دید.

با کلیک بر روی OK کادر پیام را ببندید.

او انتخاب می کند "من آن را دریافت می کنم."

و بس. شما هم اکنون می توانید ادامه دهید و اقلام مورد علاقه خود را در فروشگاه با وجوه تازه موجود خریداری کنید. لذت بردن!

بازیابی کارت گوگل پلی در اندروید

همچنین می توانید از تلفن اندرویدی خود برای بازخرید کارت های هدیه خود استفاده کنید. برای این کار ابتدا اپلیکیشن گوگل پلی استور را روی گوشی خود راه اندازی کنید.

در گوشه سمت راست بالای فروشگاه، روی نماد نمایه خود ضربه بزنید.

در منوی نمایه، پرداخت ها و اشتراک ها را انتخاب کنید.

او انتخاب می کند "پرداخت ها و اشتراک ها" در لیست

“بازخرید کد هدیه” را انتخاب کنید.

را کلیک کنید "بازخرید کد هدیه" انتخاب.

در صفحه بازخرید کارت هدیه یا کد تبلیغاتی که وارد آن می‌شوید، روی قسمت نوشتاری ضربه بزنید و کد منحصر به فرد کارت هدیه را تایپ کنید. همچنین، با ضربه زدن روی گزینه «اسکن کارت هدیه»، کارت هدیه را با دوربین گوشی خود اسکن کنید.

پس از وارد کردن کد، در پایین صفحه، روی «Redeem» کلیک کنید.

کد را وارد کرده و انتخاب کنید "بهبود می یابد."

Google Play حسابی را که وجوه شما به آن واریز می شود نمایش می دهد. اگر این درست است، روی “تأیید” کلیک کنید.

حساب را تأیید کنید و ضربه بزنید "مطمئن."

پیام “بازپرداخت موفقیت آمیز” را مشاهده خواهید کرد که نشان می دهد پول کارت هدیه شما اکنون در حساب شما موجود است. با کلیک بر روی OK کادر پیام را ببندید.

او انتخاب می کند "من آن را دریافت می کنم."

و شما آماده اید.

هر بار که گیفت کارت گوگل پلی دریافت می کنید از این مراحل استفاده کنید تا بتوانید پول را در حساب خود دریافت کرده و از آن برای خرید استفاده کنید. لذت بردن!


آیا می‌دانستید که می‌توانید خریدهای خود را از فروشگاه Google Play پس‌خرید کنید؟ راهنمای ما را برای یادگیری نحوه انجام آن بررسی کنید.

مربوط: چگونه از فروشگاه گوگل پلی پول پس بگیریم