نحوه بازیابی فایل پاک شده از سطل بازیافت در ویندوز


خلاص شدن از شر آشغال‌ها می‌تواند کاملاً یک نوشدارویی باشد، اما گاهی اوقات می‌توانیم کمی غافلگیر شویم و به‌طور تصادفی چیزی را که قصد انجام آن را نداشتیم حذف کنیم. نگران نباشید – این برای همه اتفاق می افتد. در بیشتر موارد، بازیابی فایل آسان است. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

حذف فایل‌هایی که خیلی بزرگ هستند ممکن است منجر به پیام هشداری شود “این فایل برای بازیافت خیلی بزرگ است، آیا می‌خواهید برای همیشه آن را حذف کنید؟” اگر چنین است، باید از روش های پیچیده تری برای بازگرداندن آن استفاده کنید. در صورت تمایل می توانید اندازه سطل بازیافت ویندوز را تغییر دهید تا به دفعات با این پیام مواجه نشوید.

خوشبختانه، اکثر فایل‌ها و پوشه‌هایی که به‌طور موقت «حذف می‌کنید» قبل از حذف دائمی به سطل بازیافت منتقل می‌شوند. تنها با چند کلیک می توان آن را بازیابی کرد.

بازیابی فایل ها از سطل آشغال

نماد سطل آشغال به طور پیش فرض روی دسکتاپ است – اگر آن را جابه جا نکنید، در گوشه سمت چپ بالای دسکتاپ خواهد بود.

اگر آنجا نیست، بقیه دسکتاپ را بررسی کنید. اگر کاملاً از بین رفته است، در مقاله به پایین بروید. ما دستورالعمل هایی داریم که به شما کمک می کند آن را بازگردانید.

باید باشد

روی نماد سطل بازیافت دوبار کلیک کنید تا فایل های اخیراً حذف شده را مشاهده کنید.

فایل های اخیرا حذف شده

اگر موارد زیادی را حذف کرده اید، مرتب کردن آنها ممکن است دشوار باشد. کلیک راست کنید، به مرتب سازی بر اساس بروید و روی حذف تاریخچه کلیک کنید. آخرین فایل های حذف شده به بالای لیست منتقل می شوند.

کلیک راست کنید، به "مرتب سازی بر اساس،" سپس کلیک کنید "تاریخ را حذف کنید."

به فایل یا پوشه‌ای که می‌خواهید بازیابی کنید بروید (یا از نوار جستجو در بالا سمت راست استفاده کنید)، روی آن کلیک راست کرده و روی Recover کلیک کنید.

کلیک راست کرده و فشار دهید "بازیابی می کند."

اگر به طور ناخواسته بیش از یک فایل یا پوشه را حذف کرده اید، راه های مختلفی برای انتخاب سریع چندین مورد در ویندوز وجود دارد.

برای انتخاب همزمان چندین مورد می توانید Ctrl را نگه دارید و کلیک چپ کنید. فرض کنید پنج مورد را حذف کرده اید: A، B، C، D، E، و فقط می خواهید A، C، D را بازیابی کنید. Ctrl را نگه دارید، روی a، c، d کلیک چپ کنید، روی هر یک از فایل های انتخاب شده کلیک راست کرده و Restore را بزنید.

روی هر فایلی کلیک راست کنید و سپس فشار دهید "بازیابی می کند."

روش دوم به شما امکان می دهد لیستی از فایل ها را مشخص کنید. فرض کنید ۱۰ مورد را از a به j حذف کرده اید و می خواهید c را به j بازیابی کنید. Shift را نگه دارید، c را چپ و j را چپ کلیک کنید.

همه موارد بین c و j انتخاب خواهند شد. سپس، می توانید روی هر یک از آنها کلیک راست کرده و Restore را بزنید.

روی چند مورد Shift کلیک کنید، سپس راست کلیک کرده و فشار دهید "بازیابی می کند."

در صورت گم شدن سطل بازیافت چه باید کرد؟

اگر سطل بازیافت در دسکتاپ شما گم شده باشد، احتمالاً پنهان شده است. دو راه ساده وجود دارد که این اتفاق می افتد.

اول این است که هر کس آیکون‌های دسک‌تاپ پنهان می‌شوند – در این حالت، فقط روی یک فضای خالی روی دسک‌تاپ راست کلیک کنید، به View بروید و مطمئن شوید که علامتی در کنار Show Desktop Icons وجود دارد.

قابل توجه: منوی کلیک راست بازنگری قابل توجهی بین ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۱ داشت. در این مورد، گزینه ای که ما استفاده می کنیم در همان مکان است، بنابراین نگران نباشید که به نظر متفاوت است.

گزینه دوم این است که نماد را از کل دسکتاپ حذف می کنید. خوشبختانه، تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی دکمه Start کلیک کنید، «Themes and Related Settings» را تایپ کنید، Enter را بزنید و سپس روی «Desktop Icon Settings» کلیک کنید. مطمئن شوید که سطل بازیافت در اینجا فعال باشد.

مطمئن شوید "زباله ها" شاید.

اگر کار نکرد، همیشه می‌توانید «سطل بازیافت» را در نوار آدرس File Explorer تایپ کنید.

او می نویسد "زباله ها" در نوار آدرس، سپس روی ضربه بزنید "زباله ها."

هنگامی که به طور تصادفی یک فایل را حذف می کنید، همیشه باید در اسرع وقت اقدام کنید. فایل های موجود در سطل بازیافت ممکن است به طور خودکار توسط ویندوز حذف شوند و در نهایت همه فایل های حذف شده رونویسی شوند. بنابراین مهم نیست که چیزی را از سطل بازیافت جستجو می‌کنید یا از ابزار بازیابی شخص ثالث استفاده می‌کنید – هر چه زودتر به آن ضربه بزنید، احتمال اینکه نتایج خوبی بگیرید بیشتر می‌شود.

مربوط: نحوه استفاده از Microsoft Windows File Recovery در ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۱