نحوه ایجاد یک تایمر شمارش معکوس در Microsoft PowerPoint


لوگوی مایکروسافت پاورپوینت

هیچ تایمر داخلی در پاورپوینت وجود ندارد، اما می‌توانید با استفاده از ترکیبی از اشیا و انیمیشن‌های خود را ایجاد کنید. همچنین یک افزودنی منظم وجود دارد که در صورت نیاز به راه حل سریع می توانید از آن استفاده کنید. بیا یک نگاهی بیندازیم.

یک تایمر شمارش معکوس سفارشی ایجاد کنید

می‌توانید با افزودن یک انیمیشن خروجی به شکل‌های روی صفحه با زمان تعیین‌شده برای تکمیل انیمیشن، یک تایمر شمارش معکوس سفارشی در پاورپوینت ایجاد کنید. اگر بخواهید می‌توانید از یک شکل استفاده کنید، اما اگر از چندین شکل برای تایمر استفاده می‌کنید، باید هر انیمیشن را طوری تنظیم کنید که پس از پایان آخرین انیمیشن شروع شود. توجه داشته باشید که طولانی ترین مدت زمانی که می توانید برای یک انیمیشن تعیین کنید ۵۹ ثانیه است.

ابتدا ارائه پاورپوینتی را که می‌خواهید تایمر را به آن اضافه کنید باز کنید و سپس شکل‌های انتخابی خود را وارد کنید (Insert > Shape). شما می توانید به تعداد یا چند شکل که لازم است وارد کنید. در این مثال، پنج مستطیل با لبه های گرد وارد می کنیم.

مستطیل هایی با لبه های گرد.

وقتی شکل ها را تنظیم کردید، با دوبار کلیک کردن روی شکل و تایپ عدد، یک عدد به آنها اضافه کنید. اعداد می توانند بیانگر دقیقه یا ثانیه باشند. اگر می خواهید مدت زمان تایمر ۵ دقیقه باشد، می توانید ۵، ۴، ۳، ۲ و ۱ را در کادرها اضافه کنید و مدت زمان هر انیمیشن را روی ۵۹ ثانیه تنظیم کنید.

مستطیل هایی با اعداد در آنها.

سپس به هر شکل یک انیمیشن خروجی اضافه کنید. شما باید انیمیشن را به ترتیبی که می خواهید هر انیمیشن ناپدید شود اضافه کنید. برای افزودن یک انیمیشن، روی شکل کلیک کنید تا آن را انتخاب کنید، به تب “Navigations” بروید و سپس یک انیمیشن خروجی را انتخاب کنید. انیمیشن های خروج قرمز هستند.

یک پنل با انیمیشن های خروجی.

پس از انتخاب انیمیشن، مدت زمان انیمیشن را در گروه زمان بندی تنظیم کنید. همانطور که قبلا ذکر شد، حداکثر مدت زمانی که می توانید تنظیم کنید ۵۹ ثانیه است.

گزینه های زمان بندی در پاورپوینت

پس از تنظیم اولین انیمیشن، شکل بعدی را انتخاب کنید، به آن انیمیشن بدهید و سپس مدت زمان را تنظیم کنید. با این حال، برای این مورد، شما همچنین باید زمان شروع انیمیشن را تنظیم کنید. برای یک شمارش معکوس بدون درز، باید «بعد از قبلی» را انتخاب کنید. این بدان معناست که انیمیشن زمانی شروع می شود که انیمیشن قبلی تمام شود.

بعد از قبلی را انتخاب کنید.

این کار را تا زمانی ادامه دهید که به همه اشکال یک انیمیشن خروجی و مدت زمان اختصاص داده شود.

با استفاده از افزونه یک تایمر آماده دریافت کنید

برای درج تایمر شمارش معکوس با استفاده از افزونه، ارائه پاورپوینت را باز کنید، به برگه «درج» بروید و سپس روی «دریافت افزونه‌ها» («فروشگاه» در Mac) کلیک کنید.

روی Get Add-ins کلیک کنید.

پنجره Office Add-ins ظاهر می شود. چندین افزونه تایمر شمارش معکوس وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید، اما ما در این مثال از “Breaktime” استفاده خواهیم کرد. «Breaktime» را جستجو کنید و سپس روی دکمه قرمز «افزودن» در سمت راست کلیک کنید.

روی افزودن کلیک کنید.

وقتی افزونه را اضافه می کنید، تایمر در اسلاید فعلی ارائه شما ظاهر می شود. اگر می‌خواهید تایمر را به اسلاید دیگری اضافه کنید، به اسلاید بروید و سپس روی Insert > My Add-ins > Breaktime کلیک کنید.

می توانید تایمر را بر حسب دقیقه و ثانیه تنظیم کنید، تایمر را شروع و متوقف کنید، و آن را به زمان ورودی بازگردانید. حتی می‌توانید با انتخاب یکی از گزینه‌های «نوع» یک پس‌زمینه به تایمر خود بدهید.

تنظیمات تایمر

این تمام چیزی است که در آن وجود دارد. تایمرها هدف مهمی را دنبال می‌کنند، اما بسته به هدفی که می‌خواهید انجام دهید، ممکن است بخواهید یک نوار پیشرفت یا حتی یک ساعت به ارائه خود اضافه کنید.

مربوط: نحوه ایجاد نوار پیشرفت در مایکروسافت پاورپوینترژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر