نحوه انعکاس صفحه نمایش آیفون یا آیپد به رایانه شخصی ویندوز


آپدیت آیفون
nikkimeel / Shutterstock.com

با AirPlay، می‌توانید صفحه آیفون یا آی‌پد خود را به مک یا اپل تی‌وی خود بازتاب دهید. اما اگر یک کامپیوتر ویندوزی داشته باشید چه؟ برنامه ای در فروشگاه مایکروسافت وجود دارد که به شما امکان می دهد آیفون یا آی پد خود را به هر رایانه شخصی ویندوز ۱۰ یا ویندوز ۱۱ منعکس کنید. این برنامه کاملاً رایگان است – هر چند وقت یکبار فقط یک واترمارک را نشان می دهد.

می‌توانید برنامه را از وب‌سایت مایکروسافت دانلود کنید یا در فروشگاه مایکروسافت ارائه شده با ویندوز جستجو کنید. روی دکمه Start کلیک کنید، “Microsoft Store” را تایپ کنید و Enter را فشار دهید یا روی Open کلیک کنید.

کلیک "باز کن."

“Airplay Screen Mirroring Receiver” را پیدا کنید و روی نتیجه مشخص شده کلیک کنید.

یک عبارت جستجو را وارد کنید، سپس روی اولین نتیجه کلیک کنید.

روی “نصب” کلیک کنید و منتظر بمانید تا دانلود شود. سپس روی “Open” کلیک کنید.

کلیک "ثابت شده است."

AirPlay Screen Mirroring بلافاصله روشن می شود. نام پیش‌فرض گیرنده، نام رایانه شما است، اگرچه در صورت تمایل می‌توانید با کلیک بر روی نماد مداد آن را تغییر دهید.

باید پیام «گیرنده با موفقیت شروع شد» را در بالای صفحه مشاهده کنید. اگر این کار را نکردید، برنامه را دوباره راه اندازی کنید.

مربوط: چگونه صفحه مک، آیفون یا آیپد خود را در Apple TV خود نمایش دهید

پس از راه اندازی اپلیکیشن Mirroring بر روی کامپیوتر ویندوزی خود، باید از طریق آیفون خود به آن متصل شوید.

بسته به اینکه کدام آیفون دارید، Control Center را با کشیدن انگشت از لبه بالا سمت راست به بالا یا پایین باز کنید. سپس بر روی Screen Mirroring کلیک کنید.

رسیدگی "معکوس روی صفحه نمایش."

نام رایانه شما یا هر نامی که انتخاب می کنید باید در لیست دستگاه های موجود ظاهر شود. در غیر این صورت، مجدداً بررسی کنید که رایانه و آیفون شما روی نام شبکه Wi-Fi قرار دارند و برنامه mirroring می تواند از طریق فایروال ویندوز به شبکه محلی دسترسی داشته باشد.

رسیدگی "نمونه ای از نام."

اکنون، هر کاری که در iPhone یا iPad خود انجام می دهید، در پنجره گیرنده AirPlay نمایش داده می شود، از جمله موسیقی و ویدیو. می‌توانید پنجره را به حداکثر برسانید تا محتوای دستگاهتان در صفحه رایانه شما بزرگتر شود.

برای توقف کپی کردن iOS یا iPadOS در رایانه خود، گیرنده Airplay را با کلیک بر روی دکمه X در گوشه سمت راست بالای پنجره ببندید. رایانه شما دیگر در تنظیمات AirPlay در iPhone یا iPad شما قابل مشاهده نخواهد بود.

ضربه بزنید "ایکس" در گوشه سمت راست بالا

همانطور که قبلا ذکر شد، می توانید دستگاه Apple یا Mac خود را با استفاده از Apple TV روی تلویزیون مشاهده کنید. اما اگر Apple TV ندارید، می‌توانید با استفاده از Google Chromecast هر چیزی را از رایانه شخصی خود به تلویزیون خود ارسال کنید. همچنین می توانید در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد AirPlay و سایر استانداردهای صفحه نمایش بی سیم بخوانید.