نحوه استفاده از پنجره ناوبری در مایکروسافت اکسل


لوگوی مایکروسافت اکسل در پس زمینه سبز

برای پیمایش راحت‌تر در کتاب کار، یافتن سریع‌تر محتوای مورد نیاز و به‌روزرسانی ویژگی‌های ضروری در یک مکان، صفحه ناوبری Microsoft Excel ابزاری مفید است. بیایید نگاهی به نحوه استفاده از آن بیندازیم.

صفحه ناوبری چیست؟

مایکروسافت پنجره ناوبری را معرفی کرده است تا تجربه اکسل بهتری را برای افراد دارای معلولیت، کسانی که از یک کتاب کار ناآشنا استفاده می کنند و کسانی که برگه های زیادی در یک کتاب کار دارند، ارائه دهد. این ابزار راهی را برای پیمایش سریع به یک برگه، نمودار، جدول یا شی و همچنین جستجو برای یافتن دقیقاً همان چیزی که در یک لحظه نیاز دارید ارائه می دهد.

قابل توجه: پنجره ناوبری برای Office Insiders در دسترس است و به آرامی در مایکروسافت اکسل برای کاربران ویندوز منتشر می شود.

صفحه ناوبری را در اکسل نشان دهید

برای باز کردن پنجره ناوبری، به تب View رفته و در بخش View نوار، روی Navigation کلیک کنید. سپس پنجره سمت راست پنجره اکسل را خواهید دید.

در تب View روی Navigation کلیک کنید

از پنجره ناوبری در اکسل استفاده کنید

همانطور که گفته شد، صفحه ناوبری به شما کمک می کند تا به مکانی در کتاب کار بروید، برخی از اصول اولیه برگه ها و موارد را تنظیم کنید و آنچه را که می خواهید در کتاب کار پیدا کنید. بیایید به نحوه عملکرد آن بپردازیم.

تحرک

هنگامی که برای اولین بار صفحه پیمایش را باز می کنید، تمام برگه های کتاب کار را به ترتیب فهرست شده می بینید. به سادگی روی نام برگه در لیست کلیک کنید تا مستقیماً به آن در کتاب کار بروید. اگر برگه Sheet را انتخاب کنید، نام برگه را نیز به صورت پررنگ در پنجره خواهید دید.

لیست برگه ها در صفحه پیمایش

هر برگه در لیست دارای یک فلش سمت چپ است که به شما امکان می دهد آن را گسترش دهید. سپس اشیاء، جداول، نمودارها و سایر موارد مختلف را روی برگه خواهید دید. می‌توانید روی یک مورد کلیک کنید تا مستقیماً به آن در برگه بروید.

ورق را در پنجره باز کنید

رویه ها

برای تغییر نام، حذف، مخفی کردن یا عدم نمایش یک برگه، در پنجره پیمایش و در کتاب کار، روی نام برگه در پنجره کلیک راست کنید. این یک راه آسان برای انجام یکی از این اقدامات در یک صفحه گسترده به شما می دهد.

تغییر نام، حذف یا پنهان کردن یک برگه

همچنین می‌توانید انواع خاصی از آیتم‌ها را روی یک برگه در صفحه پیمایش تنظیم کنید. به عنوان مثال، می توانید نام یک جدول را تغییر دهید، یک تصویر را مخفی کنید، یا یک نمودار را حذف کنید. برگه حاوی مورد را باز کنید و سپس برای اقدامات موجود روی مورد کلیک راست کنید.

تغییر نام، حذف یا پنهان کردن نمودار

جستجو کردن

در بالای صفحه ناوبری کادر جستجو قرار دارد. این سریعترین راه را برای یافتن آنچه در کتاب کار خود نیاز دارید فراهم می کند. می‌توانید «جدول» را تایپ کنید تا ببینید همه جداول کجا هستند یا «تصویر» را تایپ کنید تا همه تصاویر درج شده را پیدا کنید.

یک میز پیدا کنید

پس از اتمام کار با کادر جستجو، روی “X” در سمت راست کلیک کنید تا بسته شود و به لیست برگه ها بازگردید.

صفحه ناوبری دستی

با استفاده از پنجره ناوبری، می توانید به راحتی بین صفحات گسترده ای که می خواهید حرکت کنید. این کار استفاده از فلش‌ها یا نقاط اسکرول را برای حرکت از پایین پنجره اکسل به برگه مورد نظر حذف می‌کند. اما راه‌های راحت دیگری برای استفاده از پنجره ناوبری وجود دارد.

مربوط: نحوه تعمیر کلید پیمایشی در اکسل

برای مثال، ممکن است بخواهید مطمئن شوید که تمام طرحواره‌ها را در عناوین کتاب کار ارائه کرده‌اید. “Outline” را در کادر جستجو تایپ کنید و هر یک را با عنوان آن فهرست خواهید کرد. سپس می‌توانید برای بازدید از افرادی که آدرس ندارند یا از «آدرس طرحواره» پیش‌فرض استفاده می‌کنند، کلیک کنید و نام‌های مورد نیاز را به آن‌ها بدهید.

به دنبال یک طرح

به عنوان مثال دیگر، ممکن است کادرهای چک را در کتاب کار خود درج کرده باشید اما فراموش کرده باشید که آنها را برای مراجع پس زمینه نام ببرید. می توانید “چک باکس” را در قسمت جستجو تایپ کنید تا همه آنها را در لیست مشاهده کنید. سپس، بدون نیاز به باز کردن برگه‌های حاوی، برای تغییر نام مستقیماً در پنجره ناوبری، راست کلیک کنید.

چک باکس ها را پیدا کرده و نام آن ها را تغییر دهید

برای راهی آسان‌تر برای پیمایش، یافتن موارد و انجام اقدامات سریع، صفحه پیمایش را در Microsoft Excel برای ویندوز بررسی کنید.

مربوط: نحوه درج چک باکس در مایکروسافت اکسلرژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر