نحوه اختصاص رم بیشتر برای سرور Minecraft


بلوک Minecraft روی ردیف‌هایی از RAM رایانه قرار گرفته است.
موجانگ / گورودینکوف / shutterstock.com

اگر اخیراً بازیکنان بیشتری، مدهای بیشتری یا هر دو را به سرور Minecraft خود اضافه کرده‌اید، ممکن است وقت آن رسیده است که RAM بیشتری را اختصاص دهید. در اینجا نحوه انجام این کار برای یک تجربه بازی روانتر آورده شده است.

افزایش رم سرور چه مزایایی دارد؟

تخصیص رم بیشتر لزوماً یک راه حل نیست – اغلب بهینه سازی خود سرور راه حل بهتری نسبت به پرتاب رم بیشتر برای حل مشکل است – اما شرایط خاصی وجود دارد که به آن نیاز دارد.

Minecraft یک بازی منابع فشرده است و افزایش مقدار RAM اختصاص داده شده به سرور شما می تواند مشکلات مختلفی از بلوک های ساختگی گرفته تا بازیکنان لکنت زبان را در حین حرکت در نقشه حل کند.

با افزایش تعداد بازیکنان، افزونه‌ها و مدها اضافه کنید، پروژه‌های پیچیده‌تر (مانند مرتب‌کننده خودکار آیتم‌ها، مزرعه‌ها و غیره) و غیره بسازید، تقاضا برای سرور بیشتر می‌شود. اگر از کمپینگ در یک کلبه خاکی با یکی از دوستانتان به ساختن یک ساختمان پیچیده رداستون با ده نفر رسیده اید، احتمالا وقت آن رسیده است که رم بیشتری اختصاص دهید.

کجا می توان از این روش استفاده کرد؟

راه های مختلفی برای میزبانی سرور Minecraft وجود دارد. برای صرفه جویی در زمان، اجازه دهید ابتدا در مورد اینکه در کجا می توانید یا نمی توانید از روشی که می خواهیم طرح کنیم صحبت کنیم.

دنیای Minecraft: تخصیص خودکار RAM

اگر از Minecraft Realms، میزبان سرور رسمی Mojang استفاده می‌کنید، نمی‌توانید تخصیص RAM را تنظیم کنید – و نیازی به این کار ندارید.

Minecraft Realms در ابتدا بر روی سرورهای خدمات وب آمازون (AWS) میزبانی می شد و اکنون پس از مهاجرت به دنبال خرید Mojang توسط مایکروسافت، روی سرورهای Microsoft Azure میزبانی می شود. در تمام طول این مدت، Realms از یک سیستم تخصیص حافظه پویا استفاده کرده است. سرور Realms شما به سادگی مقدار RAM مورد استفاده خود را بدون دخالت مالک Realms افزایش یا کاهش می دهد.

هاست های Minecraft: باید برای رم بیشتر هزینه کنید

اگر از هاست Minecraft به صورت تجاری استفاده می کنید، معمولاً برای کلاس خاصی از سخت افزار هزینه می کنید. با توجه به این، شما نه تنها می توانید تخصیص RAM را افزایش دهید – شما باید برای سطح بالاتر هزینه کنید.

گاهی اوقات می‌توانید به سادگی به وب‌سایت بروید و به سرعت ارتقا دهید، گاهی اوقات باید یک تیکت پشتیبانی ارسال کنید و منتظر بمانید. برای اطلاعات بیشتر، اسناد میزبان Minecraft خود را بررسی کنید. اگر چه قبل از اینکه برای پرداخت رم بیشتر عجله کنید، ما شما را تشویق می کنیم تا میزان رم مورد نیاز خود را بخوانید و چگونه می توانید با نسخه بهینه شده بهتر سرور Minecraft از پرداخت هزینه برای ارتقاء اجتناب کنید.

میزبانی خودکار: می توانید رم را خودتان تنظیم کنید

اگر سرور Minecraft را خودتان روی ماشین‌هایی در خانه یا از راه دور روی ماشین‌های اجاره‌ای میزبانی می‌کنید، می‌توانید تخصیص RAM خود را تا محدودیت‌های تحمیلی دستگاه و الزامات کلی سیستم میزبان افزایش دهید. بیایید در حال حاضر نحوه انجام آن را بررسی کنیم.

چگونه رم بیشتری را برای سرور Minecraft خود اختصاص دهید

متغیرهای زیادی در فایل server.properties سرور شما وجود دارد که حالت بازی، فاصله مشاهده و موارد دیگر را تعریف می کنند. با این حال، هیچ ورودی برای تخصیص RAM پیدا نمی کنید.

در عوض، تخصیص RAM توسط آرگومان های خط فرمان که در هنگام راه اندازی به برنامه سرور ارسال می شود، مدیریت می شود. می‌توانید اندازه پشته یا تخصیص حافظه را با استفاده از برچسب‌ها تنظیم کنید --Xmx و --Xms که به ترتیب حداکثر و اولین اندازه سایز پشته را مشخص می کنند. می توانید از برچسب های مگابایت یا گیگابایتی مانند ۱۰۲۴ مگابایت یا ۱ گرم با برچسب استفاده کنید.

بیایید به مثالی از دستور startup نگاهی بیندازیم و تمام قسمت ها را تجزیه کنیم.

java -Xmx1024M -Xms1024M -jar server.jar nogui

در دستور بالا جاوا را فراخوانی می کنیم و اندازه هپ شروع را ۱۰۲۴M و حداکثر اندازه هپ را ۱۰۲۴M تنظیم می کنیم. در -jar server.jar بخش به سادگی به ابزار بایگانی جاوا jar در فایل سرور اشاره دارد و nogui پرچم از ایجاد یک پنجره رابط کاربری گرافیکی توسط سرور جلوگیری می کند. اگر می‌خواهید یک پنجره رابط کاربری گرافیکی با آمار عملکرد، لیست پخش‌کننده و نمای زنده تاریخچه سرور داشته باشید، می‌توانید پرچم رابط کاربری گرافیکی را حذف کنید.

اگر بخواهیم تخصیص RAM را به مثلاً ۲ گیگابایت افزایش دهیم، می‌توانید به سادگی سرور را خاموش و دوباره با مقادیر افزایش یافته روشن کنید:

java -Xmx2048M -Xms2048M -jar server.jar nogui

ممکن است متوجه شده باشید که ما محدوده ای مانند ۵۱۲ متر تا ۲۰۴۸ متر را در دستورات خود تعیین نمی کنیم، اما از همان مقدار برای حداقل و حداکثر اندازه پشته استفاده می کنیم. تنظیم حداقل و حداکثر بر روی یک مقدار، اندازه پشته را روی یک مقدار ثابت تنظیم می کند که به جلوگیری از عملکرد بهتر کمک می کند زیرا جاوا اندازه پشته را به صورت پویا تنظیم می کند.

شاید برایتان جالب باشد که اگر اصلاً پرچم‌های تخصیص حافظه را تنظیم نکنید، چه اتفاقی می‌افتد. جاوا به طور پیش فرض حداقل HeapSize (کمترین مقدار حافظه ای که استفاده می کنید) را روی ۱/۶۴ رم فیزیکی گزارش شده توسط سیستم عامل و حداکثر HeapSize (بیشترین حافظه ای که استفاده می کنید) را به ۱/۴ از حافظه موجود تنظیم می کند. رم .

در اکثر سیستم‌ها، این محدوده بسیار وسیع (و حداکثر مقدار بسیار بالا) خواهد بود و بر عملکرد تأثیر می‌گذارد. در بحث ما در مورد اینکه چقدر RAM برای یک سرور Minecraft خوب است، به مفهوم جاوا ” زباله جمع کن “، مکانیزم داخلی که جاوا برای مدیریت RAM استفاده می کند، می پردازیم. به طور خلاصه، اگر رم خیلی کم را تخصیص دهید، اسمبلر بیش از حد اجرا می شود و اگر رم بیش از حد تخصیص دهید، اسمبلر خیلی طولانی کار نمی کند و سپس به یکباره خیلی سخت کار می کند.

هر دو برای عملکرد بد هستند، بنابراین باید هدف خود را افزایش تخصیص رم سرور Minecraft با افزایش متوسط، مثلاً ۱ تا ۱.۵ گیگابایت تا ۲ گیگابایت، تا زمانی که به نتایجی که می‌خواهید برسید.

اگر از نرم‌افزار سرور وانیلی Minecraft استفاده می‌کنید و افزایش RAM عملکرد را افزایش نمی‌دهد، از فورکی استفاده کنید که به شدت برای سرور وانیلی مانند PaperMC بهینه‌سازی شده است. در تجربه ما، جابجایی به PaperMC عملکرد بالاتری نسبت به هر مقدار اضافی تخصیص RAM به همراه دارد.

در هر صورت، با چند ترفند – چه برای تخصیص RAM یا پلتفرم سروری که از آن استفاده می کنید – باید بتوانید عملکرد مورد نظر خود را کاهش دهید.