نحوه اجازه یا مسدود کردن پاپ آپ ها در گوگل کروم


شخصی که از وب سایت Google با استفاده از مرورگر وب Chrome بازدید می کند
pixinoo/Shutterstock.com

Google Chrome در مسدود کردن پنجره‌های بازشو کار بسیار خوبی انجام می‌دهد، اما گاهی اوقات حتی اگر از یک سایت مورد اعتماد انتظار داشته باشید، از آنها جلوگیری می‌کند. در اینجا نحوه کنترل و اجازه یا مسدود کردن پنجره‌های بازشو در Chrome آمده است.

به‌طور پیش‌فرض، Google Chrome پنجره‌های بازشو را به‌طور خودکار در مرورگر غیرفعال می‌کند. چیزی که به راحتی نادیده گرفته می شود زیرا اینترنت باید اینگونه ارائه شود. همه پنجره های پاپ آپ مخرب یا تهاجمی نیستند. برخی از وب سایت ها به دلایل قانونی از آنها استفاده می کنند.

نحوه اجازه دادن به پاپ آپ از یک سایت خاص

وقتی کروم یک پنجره بازشو را از یک وب‌سایت مسدود می‌کند، نمادی با X قرمز در گوشه Omnibox نمایش می‌دهد.

اگر مشکوک هستید که این یک خطا است و می‌خواهید پنجره‌های بازشو را از این وب‌سایت ببینید، روی نماد کلیک کنید تا گزینه‌های خاص سایت را ببینید، «همیشه اجازه دادن به پنجره‌های بازشو و تغییر مسیرها» را انتخاب کنید و سپس روی «انجام شد» کلیک کنید.

بعد از اینکه روی «انجام شد» کلیک کردید، صفحه را بازخوانی کنید تا انتخاب خود را ذخیره کنید و هر گونه پاپ آپ مورد نظر را در این وب سایت ببینید.

از طرف دیگر، اگر می‌خواهید فقط یک بار یک پنجره بازشو ببینید، روی پیوند آبی رنگ در این پنجره کلیک کنید و به پاپ‌آپی که در ابتدا مسدود شده بود هدایت می‌شوید.

برای مشاهده یک بار بازشو، هنگام باز کردن پنجره اعلان بازشو، روی پیوند آبی رنگ کلیک کنید

مربوط: چگونه کروم را برای ذخیره اطلاعات کارت اعتباری متوقف کنیم

نحوه مسدود کردن پاپ آپ ها از یک سایت خاص

کروم در مسدود کردن اکثر پنجره‌های بازشو کار بسیار خوبی انجام می‌دهد، اما گاهی اوقات یک پاپ‌آپ به صدا در می‌آید—یا به‌طور تصادفی روی «مجاز» به جای «مسدود کردن» کلیک می‌کنید و به صفحه‌تان راه پیدا می‌کند. برای مسدود کردن صریح یک وب‌سایت از نمایش پنجره‌های بازشو، می‌توانید آن را به فهرست مسدود کردن Chrome اضافه کنید.

روی نماد منو کلیک کنید و سپس روی “تنظیمات” کلیک کنید. یا می توانید تایپ کنید chrome://settings/ به Omnibox بروید تا مستقیماً به آنجا بروید.

روی دکمه منو کلیک کنید، سپس روی تنظیمات کلیک کنید

در مرحله بعد، “امنیت و حریم خصوصی” را از نوار کناری انتخاب کنید.

از نوار کناری گزینه Security and Privacy را انتخاب کنید

بخش امنیت و حریم خصوصی را پیدا کرده و گزینه “تنظیمات سایت” را انتخاب کنید.

روی گزینه Site Settings کلیک کنید

در لیست تنظیمات به پایین اسکرول کنید و سپس روی گزینه “Pop-ups and Redirects” کلیک کنید.

روی Pop-ups and Redirects کلیک کنید

برای وب‌سایتی که تصادفاً به فهرست مجاز اضافه کرده‌اید، می‌توانید فوراً مجوزهای آن را لغو کنید تا Chrome دوباره شروع به مسدود کردن پنجره‌های بازشو آن کند. در غیر این صورت، باید URL مشکل دار را به صورت دستی به لیست بلوک اضافه کنید. در زیر شما را از طریق هر دو مورد راهنمایی خواهیم کرد.

در زیر عنوان Allow، وب سایت مشکل ساز را پیدا کنید، روی More (سه نقطه) کلیک کنید، سپس روی «Block» کلیک کنید.

در کنار وب‌سایتی که می‌خواهید مسدود کنید، روی More و سپس Block کلیک کنید

این نشانی وب را از لیست مجاز به لیست مسدود شده منتقل می کند.

اکنون وب سایت در زیر لیست Block فهرست شده است

اگر سایت تحت هیچ عنوان فهرست نشده است، روی دکمه “افزودن” در سمت راست عنوان “Block” کلیک کنید.

روی افزودن، واقع در کنار لیست Block کلیک کنید

در درخواستی که باز می شود، آدرس وب سایتی را که می خواهید مسدود کنید تایپ کنید و سپس روی «افزودن» کلیک کنید.

وب سایت را در اعلان وارد کنید، سپس روی افزودن کلیک کنید

توجه داشته باشید: هنگام ارائه آدرس وب، اگر می خواهید تمام پنجره های بازشو در کل سایت را مسدود کنید، از آن استفاده کنید [*.] پیشوند برای گرفتن همه زیر دامنه ها از وب سایت.

آدرس وب و همه زیردامنه‌های آن اکنون در فهرست «مسدود کردن» هستند و Chrome باید درخواست‌های بازشوی آینده را از این سایت انجام دهد.

پنجره‌های بازشو از وب‌سایت اکنون توسط Chrome مسدود می‌شوند

نحوه اجازه دادن به همه پاپ آپ ها

اجازه دادن به پاپ‌آپ‌ها در سطح جهانی توصیه نمی‌شود، زیرا می‌توانند مزاحم و آزاردهنده باشند، اما اگر به دلایلی باید به هر سایتی اجازه دهید پنجره‌های بازشو نمایش داده شود، به این ترتیب می‌توانید از مسدودکننده پاپ‌آپ کروم عبور کنید. اگر باید به وب‌سایت خاصی اجازه دهید آنها را نشان دهد، باید ابتدا آن را به لیست «اجازه» ذکر شده در روش بالا اضافه کنید.

Chrome را باز کنید و به تنظیمات > تنظیمات سایت > پنجره‌های بازشو و تغییر مسیرها برگردید یا تایپ کنید chrome://settings/content/popups وارد Omnibox شده و Enter را بزنید.

در بالا، «سایت‌ها می‌توانند پنجره‌های بازشو ارسال کنند و از تغییر مسیرها استفاده کنند» را انتخاب کنید.

انتخاب کنید "سایت می تواند پنجره های بازشو ارسال کند و از تغییر مسیرها استفاده کند"رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر