نان تست با بیکن ، تخم مرغ و آووکادو


دستور آشپزی: جردانا هارت ihartnutrition.com | استایل و عکاسی توسط زیتون و انبه

این دستور نان تست آووکادو که سرشار از پروتئین ، چربی های سالم ، کربوهیدراتهای تجدید کننده انرژی و سبزیجات دلچسب است ، برای یک صبحانه سریع یا برای لذت بردن از مهمانان در دفعه بعد که یک صبحانه آماده می کنید ، عالی است. این تکه کوچک از آسمان که توسط Jordana Hart در ihartnutrition.com ساخته شده است ، به شما انگیزه می دهد تا روز را شروع کنید ، عصر بلند شوید و بلند شوید.

1 تکه نان گندم سبوس دار یا خمیر ترش مورد علاقه خود
½ آووکادو ، خرد شده
1 تخم مرغ آب پز نرم
2-3 برش بیکن بوقلمون

1 برای تهیه پیاز قرمز ترشی ، پیاز خرد شده را به یک شیشه ماسون اضافه کنید و روی آن را با سرکه ، آب داغ ، شکر نارگیل و k تن ​​نمک دریا بپوشانید. پیاز را با چنگال آغشته کنید تا مخلوط پوشانده شود. آن را کنار بگذارید ، نادیده بگیرید. نکته: پیاز قرمز ترشی را بهتر است حداقل 30 دقیقه ترشی کنید ، بنابراین در نظر داشته باشید که شب قبل آن را تهیه کرده و یک شب در یخچال نگهداری کنید.

2 تخم مرغ ها را در تابه ای با آب قرار دهید و آب را به جوش بیاورید. وقتی جوش آمد ، حرارت را خاموش کنید ، اما ظرف را به مدت 6 دقیقه روی باتری نگه دارید. پس از گذشت زمان ، بلافاصله تخلیه کنید و تخم ها را در حمام یخ (یک کاسه کوچک آب سرد پر از تکه های یخ) قرار دهید. اجازه دهید تخم مرغ ها به مدت 5 دقیقه خنک شوند ، سپس برداشته و پوست آنها را بگیرید. نکته: اگر تخم مرغ نرم تری را ترجیح می دهید ، 5 دقیقه بپزید.

3 در همین حین ، چند تکه بیکن بوقلمون را روی شعله متوسط ​​متوسط ​​بجوشانید ، از هر دو طرف قهوه ای یا ترد شود.

4 نیمی از آووکادو را در یک کاسه بریزید و با چنگال خرد کنید.

5 نان تست و روی آن آووکادو خرد شده است. کمی نمک دریا بپاشید. مواد دیگر به ترتیب زیر لایه بندی شده اند: پیاز ترشی ، بیکن بوقلمون ، تخم مرغ آب پز نرم (به نصف تقسیم شده).

6 برای طعم دادن آن را با آروگولا ، تکه های چیلی و نمک و فلفل پر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید