نام خودروها در بازه ۱۰۰۰۰ یورو برای واردات اعلام شده است


هیوندای اکسنت، هیوندای E10، میتسوبیشی میراژ، چانگان CS35، MG3، MG6، سیتروئن C3 و محصولی از فولکس واگن (Seat) به عنوان خودروهایی با قیمت ۱۰۰۰۰ یورو برای واردات معرفی شدند.

به گزارش پارچین خودرو به نقل از خبرگزاری فارس، امید قالیباف سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه پیش از این اسامی هفت شرکت به عنوان واردکننده خودرو اعلام شده بود، گفت: با اضافه شدن پنج شرکت به … فهرست از میان واردکنندگان خودرو، تعداد واردکنندگان خودرو ۱۲ شرکت بوده است.

و در مورد شرکت های واردکننده خودرو و واردات خودرو گفت: پس از ابلاغ آیین نامه واردات خودرو و پس از آن نام هفت شرکت واردکننده خودرو اعلام شد، این شبهه به وجود آمد که ممکن است وزارت واردات خودرو این هفت شرکت را در انحصار خود درآورد. .

سخنگوی رسمی وزارت حراست افزود: هیچ محدودیتی برای شرکت های متقاضی واردات خودرو وجود ندارد و در صورتی که شرکت متقاضی واردات خودرو دارای شرایط مندرج در آیین نامه باشد، به فهرست شرکت های واردکننده خودرو اضافه می شود.

وی افزود: از این رو در حال حاضر نام پنج شرکت دیگر به نام های بهمن موتور، ایران خودرو، معین موتور، ارتویا و دیار خودرو اضافه شده است که طبق مقررات شرایط لازم برای واردات خودرو را انجام داده اند. وی فهرست هفت شرکت واردکننده خودرو را که اسامی آنها قبلا اعلام شده بود، اضافه کرد.

به گفته سخنگوی رسمی وزارت صمت؛ بر این اساس، فهرست شرکت‌های واردکننده خودرو به ۱۲ شرکت رسیده است، در حالی که این فهرست همچنان باز است و با رعایت الزامات آیین‌نامه واردات خودرو از سوی شرکت پیشرفته واردات خودرو، به فهرست واردکنندگان خودرو اضافه می‌شود.

قالیباف با بیان اینکه واردات خودرو از خودروهای برندهای کره ای، ژاپنی و اروپایی است، گفت: باید بگویم خودروهایی مانند هیوندای اکسنت، هیوندای آی ۱۰، میتسوبیشی میراژ، چانگان CS35، ام جی ۳، ام جی ۶، سیتروئن C3 و فولکس واگن ( Seat) از جمله خودروهایی هستند که به کشور وارد خواهند شد و این خودروها در محدوده ۱۰ هزار یورو هستند.

شایان ذکر است پیش از این اسامی هفت شرکت سایپا، پارس خودرو، سایپسیتروئن، تجارت و پشتیبانی بین المللی کرمان خودرو، خودرو فردا، ماکسات موتور و آرین موتور پویا به عنوان واردکننده خودرو اعلام شده بود.