ناسا از شرکت دیگری می خواهد که با اسپیس ایکس در ماموریت های فضایی همکاری کند


اگر تحولات ماموریت ماه آینده ناسا به نام آرتمیس را دنبال کرده باشید، ممکن است بدانید که آژانس فضایی ایالات متحده SpaceX Ilan Mask را برای طراحی و ساخت وسایل نقلیه فرود ماه برای فضانوردان در سال گذشته انتخاب کرد. SpaceX از بین سه گزینه موجود دیگر انتخاب شد. اکنون، ناسا فضا را برای شرکتی غیر از اسپیس ایکس برای فرودگرهای ماه باز کرده است.

ناسا شرکت دیگری را برای ماموریت های آرتمیس انتخاب می کند

پس از رونمایی از لباس های فضایی جدید برای ماموریت آرتمیس در سال ۲۰۱۹، ناسا سه شرکت فضایی شامل اسپیس ایکس، جف بزوس بلو اوریجین و یک تامین کننده دفاعی به نام Dynetics را برای طراحی و ساخت فرودگرهای ماه برای ماموریت های آرتمیس ۲۰۲۰ انتخاب کرده است. آژانس فضایی تایید کرده است. که SpaceX شما قراردادی برای طراحی و ساخت سیستم های فرود انسانی (HLS) برای ماموریت های ماه دریافت خواهید کرد.

و اکنون، ناسا می خواهد که یک شرکت فضایی دیگر با اسپیس ایکس همکاری کند تا دومین فرود روی ماه را برای فضانوردانش طراحی کند. بیل نلسون، مدیر ناسا اخیراً فاش کرد که این آژانس به زودی دومین شرکتی را که برای مأموریت های خود قرارداد فرود ماه را دریافت می کند، انتخاب خواهد کرد.

نلسون در بیانیه‌ای گفت: «من قول داده بودم که در مسابقه شرکت کنم و اینجا هستم.

شرکت دوم باید با مهندسان SpaceX برای پشتیبانی از ماموریت‌های Artemis ناسا در دهه آینده همکاری کند. این ماموریت ها به یکدیگر متصل خواهند شد و شرکت ها بر اساس دستاوردهای گذشته خود برای حمایت از ابتکار ناسا برای بردن انسان ها به ماه برای بار دوم استفاده خواهند کرد.

مانند قرارداد اسپیس ایکس، شرکت دوم برای دو فرود از ناسا بودجه دریافت خواهد کرد. یکی بدون فضانورد برای نشان دادن قابلیت های فضاپیما خواهد بود و دیگری با فضانوردان در ماموریت خواهد بود.

آژانس پیش نویس درخواست مناقصه را منتشر خواهد کرد و سپس پیشنهادات نهایی را تا تابستان امسال ارائه خواهد کرد. در حالی که هیچ صحبتی در مورد اینکه کدام شرکت در ماموریت آرتمیس شرکت خواهد کرد، وجود ندارد، TechCrunch تایید می کند که Blue Origin نیز وارد این رقابت خواهد شد.

جیم فرای، معاون توسعه سیستم‌های اکتشافی ناسا، گفت که آنها قصد دارند در سال ۲۰۲۶ یا ۲۰۲۷ ماموریتی را انجام دهند. علاوه بر این، حداقل یک زن فضانورد خواهد بود و او اولین زنی است که روی ماه فرود می‌آید. .

بنابراین، آیا از فرستادن انسان توسط ناسا به ماه برای دومین بار در تاریخ بشر هیجان زده هستید؟ نظرات خود را با ما در اینجا در میان بگذارید دانوتک مشارکت کردن.