مهم ترین عوامل در انتخاب نهال گردو از دیدگاه باغداران خبره چیست؟


باغبانان متخصص همیشه می دانند؛ مهمترین قدم برای دستیابی به بهترین و پربارترین باغ آجیل؛ این یک انتخاب هوشمندانه برای نهال است. نهال کاشته شده در باغ باید بتواند به خوبی با شرایط آب و هوایی و آب و هوا و همچنین خاک موجود در خاک سازگار شود. به این ترتیب علاوه بر افزایش احتمال نهال; قدرت رشد درخت را افزایش می دهد و به حداکثر بهره وری می رسد. در این مقاله قصد داریم به بررسی مهم ترین معیارهای باغداران حرفه ای در انتخاب نهال گردو سازگار بپردازیم. پس با ما همراه باشید

باغداران خبره برای انتخاب نهال گردو چه پارامترهایی را رعایت می کنند؟

باغبانان حرفه ای فکر می کنند؛ انتخاب و خرید بهترین نهال گردو سازگار با شرایط باغ ما بسیار ساده است. به شرطی که پارامترهای مهم در انتخاب را بدانیم و بر این اساس تنوع مناسب باغ خود را خریداری کنیم. در اینجا مهمترین عوامل تنوع سالم و پربار آورده شده است:

نهال گردو بر اساس بذر یا پیوند: اولین قدم در انتخاب و خرید بهترین نهال گردو; آگاهی از پیوند بذر یا رقم و تفاوت این دو طبقه است.

  • نهال گردو: به نهالی گفته می شود که به روش سنتی تولید و عرضه می شود. این عدد ویژگی های خود را از اجداد خود به ارث برده است. باردهی در این دسته از درختان معمولاً دوسالانه و ناهموار است.
  • نهال گردو پیوندی: با انجام تنظیمات و پیوند بین دو رقم به چندین رقم، ویژگی ها نسبت به نوع بذر افزایش و بهبود یافته است. خوشبختانه برداشت در این درختان هر ساله و حداکثر انجام می شود. محصول یک دست. کیفیت آن نیز افزایش یافته است. همچنین عمر اقتصادی واریته های پیوندی معمولاً بسیار بیشتر از واریته های بذری است.

اگرچه قیمت نهال گردوی پیوندی از قیمت بذر بیشتر است. اما بازگشت سرمایه در این درختان سریعتر است و برای سالهای طولانی دوام خواهد داشت.

قیمت نهال گردو

نهال گردو گواهی شده: ارقام گواهی شده نهال گردو به نهال هایی گفته می شود که بر اساس آخرین نتایج علوم باغبانی توسط یک نهالستان آجیل دارای مجوز تولید شده و همراه با گواهی رسمی ضمیمه طعمه نهال باشد. ذخیره خواهد کرد. یکی از مزایای خرید نهال گردو گواهی شده؛ کاهش خطر ابتلا به بیماری؛ طاعون؛ عدم کاربرد یا ناسازگاری عدد مرتب شده با عدد ارسال شده است. این اقلام دارای ۲ سال گارانتی مهد کودک پالیز می باشد. در شناسنامه نهال اطلاعاتی از قبیل؛ نام محصول سال تولید; نوع شکل، لینک و … چاپ می شود.

قیمت نهال گردو: اگرچه ساخت باغ گردو یک سرمایه گذاری بلند مدت است. و قیمت نهال گردو چندان مهم نیست. اما چون نهال گردو به تعداد زیاد خریداری می شود; برخی از باغداران با محدودیت های مالی روبرو هستند. دانستن این نکته ضروری است که نهال گردو خوشه ای، ژنوتیپ و ارقام گردو کانادایی علاوه بر قیمت مناسب، عملکرد بسیار خوبی در باغ خواهند داشت. این نهال ها سالیانه بیشترین میوه را برای شما به ارمغان می آورد.

مقدار و نحوه باردهی درخت: باغبانان متخصص اذعان دارند که بهتر است درختی را در باغ بکارید که بتواند عملکرد سالانه بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورد. همچنین کیفیت محصول در بازارپسندی آن موثر خواهد بود. بهتر است ارقامی را برای کاشت در باغ انتخاب کنید که دارای میوه های خوشه ای و گروهی باشند. نهال گردو خوشه ای بهترین انتخاب برای اکثر باغداران کشور است. میزان باردهی و نحوه باردهی انواع نهال گردو را می توانید در سایت پالیز مطالعه نمایید.

سن اقتصادی و بلوغ درخت: زندگی اقتصادی از زمانی که نهال گردو به بلوغ می رسد آغاز می شود و تا پایان عمر درخت و بزرگسالی ادامه می یابد. بهره وری درختان در طول عمر اقتصادی آنها در صورت سلامت و مراقبت از درختان حداکثر خواهد بود. همانطور که گفته شد عمر اقتصادی درختان گردوی پیوندی بیشتر از عمر اقتصادی ارقام بذری است. همچنین این درختان سریعتر به سن بلوغ یا حداکثر باردهی می رسند. عمر اقتصادی درختان گردو کانادایی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ سال است. این بدان معناست که با خرید و نگهداری گردو باغی تا بزرگسالی. شما می توانید از عملکرد یکنواخت و حداکثری درختان برای سالیان متمادی بهره مند شوید.

شرایط آب و هوایی و آب و هوایی: هر نوع نهال گردو در شرایط اقلیمی و اقلیمی خاصی قادر است به خوبی رشد کند. بنابراین علاوه بر آب و هوای منطقه; حداقل و حداکثر دمای منطقه؛ بالاتر از سطح دریا؛ احتمال یخبندان در پاییز و بهار. طول زمستان مرطوب و خشک است. شرایط خاک و آب منطقه را بررسی کنید. بر اساس این معیارها در صورت امکان آنها را اصلاح کنید یا از بروز برخی مشکلات جلوگیری کنید.

  • اگر در یک منطقه سرد هستید؟ در این مناطق باید ارقام نهال گردو مقاوم به سرما انتخاب شود. که با ارتفاع باغ شما مطابقت دارد. سرمای مورد نیاز درخت باید بیشتر باشد تا درخت زود از خواب زمستانی بیدار نشود. انواع دیرگل بیشتر برای باغ شما مناسب است. زیرا احتمال سوختگی جوانه به دلیل زمستان های طولانی کاهش می یابد. برای جلوگیری از وزش باد شدید و احتمال یخبندان بهاره در شیب شمالی درخت بکارید.
  • اگر در یک منطقه گرمسیری هستید؟ مناطق استوایی دارای آفتاب قوی و بادهای گرم و خشک هستند. بنابراین علاوه بر کاشت واریته های گرمسیری مقاوم، اقدامات حفاظتی برای درختان نیز باید انجام شود. این مناطق بارندگی کمتری دارند. بنابراین باید از روش آبیاری مناسب در باغ استفاده کرد. نیاز به سرمایش برای درختان در این مناطق باید کمتر باشد.
  • اگر در منطقه معتدل هستید؟ این مناطق بهترین آب و هوا برای رشد درختان گردو محسوب می شوند. اکثر واریته های گردو در این شرایط به خوبی رشد می کنند. البته باید با توجه به ارتفاع از سطح دریا شکل های مناسب را انتخاب کنید. برخی از درختان گردو در مناطقی که بارندگی زیاد دارند به رطوبت شدید حساس هستند. در خرید نهال گردو به این نکته توجه کنید.

شرایط اقلیمی نهال گردو

نتیجه

با انتخاب و شناخت مهم ترین عوامل در انتخاب نهال گردو؛ خطرات خرید نهال گردو به حداقل می رسد. احتمال صید نهال افزایش می یابد و به سرعت به بلوغ می رسند. به این ترتیب شما را برای رسیدن به بهترین باغ گردو همراهی می کند. ما در دفتر مرکزی مهد کودک بالی هستیم. آماده مشاوره و راهنمایی رایگان در مورد نحوه انتخاب و خرید نهال گردو؛ باغ گردو را به درستی می سازیم و نگهداری می کنیم. هر روز به صورت آنلاین یا تلفنی کافی است. با ما شخصا تماس بگیرید.

نهالستان پالیز بزرگترین مرکز تولید و فروش انواع گردو و بذر پیوندی می باشد. و شماره های آرایش ژنتیکی به همراه شناسنامه معتبر و گواهی رسمی از موسسه ثبت نهال و بذر. کلیه نهال های این مرکز دارای کارت گارانتی با اعتبار دو سال از نهالستان می باشد. هنگام خرید نهال گردو. به نام نهالستان بالی در شناسنامه نهال توجه کنید.

همچنین باغداران عزیز می توانند تمامی اطلاعات لازم برای یک باغ پربار را در سایت پالیز به نشانی مطالعه کنند

شماره تماس: مرکز فروش و پشتیبانی مهد کودک بالی ۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۸-۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۷

آدرس دفتر: آذربایجان غربی، میاندواب، خیابان فرهنگ ۲۴ متری، شرکت بالیز

آدرس گلخانه: آذربایجان غربی، شهرستان میاندوآب، کمربند شمالی، میدان دولتی، بزرگراه دولتی

به این مقاله اشاره می کند