من از شر الکسا خلاص می شوم، اما می گذارم به عنوان هم اتاقی بماند – Geek Review


می پرسد
آمازون

به عنوان یک روزنامه نگار فناوری که در خانه های هوشمند تخصص دارد، اعتراف می کنم که مانند اکثر مردم زندگی نمی کنم. بلندگوهای هوشمند را انتخاب کنید: من در اکثر اتاق‌های خانه‌ام دستیار گوگل و بلندگوهای الکسا دارم. اما این در حال تغییر است – من به هر دستگاه الکسا یک بوت می دهم. به جز یکی.

من یک کاربر اولیه الکسا بودم و هنوز هم بلندگوی هوشمند اصلی Echo را در آشپزخانه خود دارم. در آن زمان چیز زیادی وجود نداشت، اما آمازون فقط وقتی Echo را خریدم، ادغام خانه های هوشمند را اضافه کرد. احساس می‌کرد که عنصر گمشده در گروه خانه‌های هوشمند در حال رشد است. در نهایت، می توانم چراغ ها و دوشاخه ها را فقط با صدایم خاموش و روشن کنم. تنها مشکل این است که فقط در آشپزخانه من (یا در اتاق های مجاور اگر با صدای بلند فریاد بزند) کار می کند. به این فکر کردم که راهی برای روشن کردن میکروفون در تمام اتاقم پیدا کنم تا دستورات صوتی الکسا را ​​وارد آشپزخانه کنم.

اما خوشبختانه آمازون به این مشکل رسیدگی کرد و Echo Dot را معرفی کرد. من شش بسته را از قبل سفارش دادم و آنها را در تمام خانه ام اسپری کردم. از آن زمان تاکنون دستگاه‌های اکو را اینجا و آنجا اضافه کرده‌ام، و شما به سختی می‌توانید به جایی در خانه من بروید و نسخه‌ای از الکسا را ​​پیدا نکنید که آماده است دستورات شما را خراب کند.

به عنوان بخشی از این تلاش، گوگل Nest Hub (در آن زمان Google Home Hub) را معرفی کرد. تا آن زمان، من علاقه ای به کپی کردن عملکردها در خانه خود با یک بلندگوی هوشمند دیگر نداشتم. Nest Hub تصاویر را به زیبایی نمایش می داد و آمازون چیزی شبیه به آن نداشت. آرام آرام خانه من در گوگل و آمازون تبدیل به خانه شد و این خوب بود. اکنون که سال‌ها را با هر دو گذرانده‌ام، زمان آن رسیده است که اسپیکرهای هوشمند بدون استفاده خود را تقریباً به طور کامل از برق بکشم. آنها در بسیاری از زمینه ها به شدت کمبود دارند. ماجرای عشق تمام شده است. اما من یکی را نگه خواهم داشت – و نه فقط به این دلیل که در مورد فناوری می نویسم. اما بیایید به دلیل اخراج الکسا بپردازیم.

الکسا نمی تواند دستورات صوتی را دنبال کند

اکو شو 15 بپرس "گفتم دوچرخه ها را خاموش کنم؟"

مهمترین بخش هر بلندگوی هوشمند، دستورات صوتی است. تمام هدف داشتن آن همین است، درست است؟ و وقتی شروع به کار می کنید، Google Home (و در نتیجه Google Assistant) نسبت به الکسا در Echo عملکرد بهتری در گوش دادن دارد. یا بهتر است بگوییم گوگل باهوش تر از الکسا است.

برای مثال خانه هوشمند من را در نظر بگیرید. در طول سال‌ها، دستگاه‌های هوشمند زیادی را توسعه داده‌ام، و پیدا کردن اتاقی در خانه‌ام که حداقل تا حدی کنترل صدا نداشته باشد، سخت است. اما با الکسا، من باید تلاش زیادی کنم تا همه چیز را به درستی نامگذاری کنم تا آن دستورات صوتی کار کنند. من از تکنیک‌هایی مانند نام‌گذاری دقیق، گروه‌بندی، مشخصات اتاق و موارد دیگر استفاده کرده‌ام، و هنوز، گاهی اوقات، الکسا نمی‌تواند کاری را که من می‌خواهم انجام دهد.

اگر از الکسا بخواهم پرده های هوشمند من را در دفترم باز کند، به من می گوید که بیش از یک پرده هوشمند در دفتر وجود دارد (که درست است) و می پرسد کدام یک را باز کنم. من پاسخ خود را به “هر دو اثر” می گویم، اما به ندرت اتفاق می افتد. در پایان کار گوگل، وقتی از Nest Hub می‌خواهم پرده‌ها را باز کند، کار می‌کند.

گوگل همچنین با دستورات «و» مانند «چراغ‌های اتاق نشیمن و چراغ‌های اتاق غذاخوری را خاموش کنید» بهتر عمل می‌کند. الکسا از نظر فنی نیز از این ویژگی پشتیبانی می کند، اما در بیشتر موارد، فقط یکی از آن چراغ ها (یا به طور کلی چراغ های اشتباه) را خاموش می کند. و وقتی نوبت به کار نمایه می‌رسد، گوگل کاملاً برنده می‌شود و می‌تواند تفاوت بین من و همسرم را بهتر به ما بگوید، در حالی که الکسا این کار را قول می‌دهد اما معمولاً شکست می‌خورد. همچنین می توانید انواع مختلفی از دستورات را با گوگل ترکیب کنید، مانند “حجم صدا را روی پنج تنظیم کنید و مقداری موسیقی پخش کنید”. گاهی اوقات الکسا آن را به درستی دریافت می کند، گاهی اوقات فقط صدا را تغییر می دهد.

اگر همه چیز را با الکسا ساده نگه دارید، این کار می کند. تلاش کافی برای چیدمان و نامگذاری خانه هوشمند خود داشته باشید، سادگی آسان می شود. اما گوگل به کار زیادی نیاز ندارد و بهتر به مسائل پیچیده رسیدگی می کند. و راستش، گاهی اوقات، من فقط می خواهم همه چیز بدون زحمت کار کند.

صفحه نمایش های هوشمند گوگل با تبلیغات خفه نمی شوند

Echo Show 15، پیشنهادات دستور پخت را ارائه می دهد
جاش هندریکسون

وقتی خانه ام را با بلندگوهای هوشمند پر کردم، انداختن چند صفحه نمایش هوشمند طبیعی بود. آنها هر کاری که یک بلندگوی هوشمند انجام می دهد، به علاوه برخی ویژگی های اضافه شده مانند ویدیو، مشاهده دستور غذا، تماس های ویدیویی و موارد دیگر را انجام می دهند. اگرچه شنیدن پاسخ به دستورات من خوب است، اما گاهی اوقات دیدن اطلاعات نیز مفید است، به خصوص اگر اطلاعاتی بخواهید.

به همین ترتیب، گاهی اوقات صدای من آنقدر بلند است که نمی توانم از بلندگوهای هوشمندم بخواهم چراغ ها یا سوکت ها را کنترل کنند، یا به این دلیل که به موسیقی گوش می دهم یا مکالماتی که در خانه ام در جریان است و صدایم را خاموش می کند. صفحه‌نمایش‌های هوشمند قابلیت‌های صفحه لمسی با کاربری آسان را ارائه می‌کنند که به من اجازه می‌دهد در زمانی که بهترین گزینه است، کنترل‌های صوتی را دور بزنم.

من هر دو نمایشگر هوشمند گوگل و الکسا را ​​در خانه خود دارم و تنوع گوگل به دلایل مختلف برتر است. در حالی که هر دو می توانند تصاویر را نمایش دهند، گوگل کار بهتری انجام می دهد. بخشی از آن هوش مصنوعی عظیم گوگل است که می تواند افراد یا حیوانات خانگی را تشخیص دهد و آنها را به عنوان یک آلبوم نمایش دهد، حتی بدون ایجاد آن آلبوم. فقط به گوگل بگویید این افراد چه کسانی هستند و دوست دارید آنها را ببینید و بقیه کار را انجام خواهد داد. این چیزهای بسیار جالبی است، به خصوص به این دلیل که با گذشت زمان افراد را می شناسد. عکس های پسرم مربوط به سه سالگی و نه سالگی اوست. همچنین می‌تواند شخص را از پشت بر اساس لباسی که در چندین عکس به تن دارد شناسایی کند. الکسا به آن سطح از مهارت نزدیک نمی شود و به تنظیمات زیادی نیاز دارد.

دو پست Nest که تصاویری از سگ ها را نشان می دهد

حتی برای Google بهتر است، عکس‌های شما می‌توانند به‌عنوان یک تنظیم پیش‌فرض «محافظ صفحه» عمل کنند، نه چیزی که باید در Echo Show خود روشن کنید. اگر Nest Hub را برای مدتی به حال خود رها کنید، تصاویر صفحه را اشغال می کنند. Echo Show تا زمانی که آن را درخواست نکنید، از طریق یک فرمان صوتی یا با لمس یک دکمه، شروع به نمایش تصاویر نمی کند. واضح است که چرا آمازون می خواهد تبلیغات را هرچه بیشتر نشان دهد.

تبلیغات در Nest Hub تقریباً وجود ندارد. ممکن است گهگاه پیشنهادی برای یک مهارت یا بازی جدید دریافت کنید، اما آنقدر نادر و دور از چشم است که ممکن است حتی متوجه آن نشوید. من در بررسی خود از Echo Show 15 در مورد این صحبت کردم، اما آمازون در حال افراط است. نمایشگرهای اکو هرگز فرصتی را برای اعلام چیزی به شما از دست نمی دهند. این می تواند یک سرویس آمازون، مهارت دیگری که می توانید نصب کنید، پیشنهادات در Amazon Prime و موارد دیگر باشد. همه جا هست

این همیشه یک تاکتیک آمازون بوده است، اما معمولاً با یک توجیه همراه است. Kindles با تبلیغات منطقی است زیرا “قیمت سخت افزار را پایین می آورد.” و اگر دوست دارید، می توانید برای حذف این تبلیغات هزینه کنید. اما همه تبلیغات در Echo Show قیمت دستگاه ها را پایین نمی آورند. خوشبختانه، می‌توانید تعداد زیادی از تبلیغات Echo Show را خاموش کنید – اما نه همه. و باید به تنظیمات نگاه کنید و چندین سوئیچ را بچرخانید. این یک درد در الاغ است که تجربه را خراب می کند.

پشتیبانی از خانه هوشمند تقریباً یکسان است

اگر به دنیای خانه های هوشمند اهمیت می دهید، می دانید که در پنج یا شش سال گذشته به طرز چشمگیری تغییر کرده است. چندی پیش، برای شروع، می خواستید یک هاب بخرید – ترجیحا یکی با پشتیبانی Z-Wave و Zigbee. اما اکنون، اکثر تولیدکنندگان ابزارهای خانگی هوشمند بر اتصال Wi-Fi تمرکز می کنند و دیگر به هاب سنتی نیاز ندارید. شما فقط به یک بلندگوی هوشمند نیاز دارید، اما بعداً در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

هنگامی که شروع به تزئین خانه خود با بلندگوهای هوشمند کردم، عمدتاً با Echo رفتم زیرا دستگاه های خانه هوشمند بیشتری نسبت به اکوسیستم Google از آن پشتیبانی می کنند. گوگل دیر وارد بازی شد و مدتی طول کشید تا واقعاً از پیشنهادات خود نسخه پشتیبان تهیه کند. سازگاری همیشه یک مزاحمت بزرگ در دنیای خانه های هوشمند بوده است، و Echo کار بسیار خوبی برای پر کردن شکاف بین همه دستگاه ها انجام داده است.

اما اکنون، گوگل به این موضوع رسیده است و به ندرت می توان چیزی را پیدا کرد که با یک بلندگوی هوشمند سازگار باشد و با دیگری سازگار نباشد. هر دو همیشه شامل می شوند، و این در آینده بهتر خواهد شد. به این دلیل که استاندارد جدید خانه هوشمند، Dubbed Matter، احتمالاً مشکل اساسی را حل می کند. گوگل و آمازون – به همراه اپل و ده ها شرکت دیگر – از Matter پشتیبانی می کنند و وقتی بالاخره منتشر شد (منظورم در نهایت) باید همه مشکلات سازگاری را حل کند.

و حتی اگر اینطور نباشد، که یک احتمال است، سازندگان احتمالاً به پشتیبانی از بلندگوهای Echo و Nest و نمایشگرهای هوشمند ادامه خواهند داد. بنابراین، یکی از ویژگی‌های مهم آمازون مدت‌هاست که از بین رفته است، و من در انتخاب اکوسیستم در خانه‌ام آزادتر هستم. وقتی صحبت از خانه های هوشمند به میان می آید، هر دو روی این کار شرط بندی می کنند – به جز یک مسئله آزاردهنده.

قوانین اکو ثابت در اتوماسیون خانه هوشمند

لیست گسترده ای از اقدامات الکسا

من قصد دارم تقریباً تمام بلندگوها و نمایشگرهای اکو را در خانه خود جدا کنم – به جز یکی. من هنوز به این فکر می‌کنم که آیا یک نقطه اکو را در جایی دور از چشم‌ها دفن کنم یا Echo Show 15 را در نقطه‌ای شاد آویزان کنم، اما به سمت دومی متمایل شده‌ام. این بیشتر به این دلیل است که پست من که در مورد فناوری خانه هوشمند نوشته شده است، نیاز به داشتن ویژگی های نمایشگر برای آزمایش دارد.

علاوه بر اهداف آزمایشی، یک دلیل اصلی وجود دارد که یکی از آن ها را با Echo نگه دارم. زمانی که کار به پایان می رسد، هنوز یک حوزه وجود دارد که الکسا کاملاً تکان می خورد و دستیار Google را کاملاً شرمنده می کند: روال. سال هاست که می گویم بهترین خانه هوشمند فقط خانه ای نیست که به دستورات صوتی شما واکنش نشان دهد. نه، بهترین خانه‌های هوشمند نیازهای شما را پیش‌بینی می‌کنند و قبل از اینکه بخواهید آنها را بخواهید، کارهایی را برای شما انجام می‌دهند. این به شکل اتوماسیون می آید. وقتی وارد دفترم می‌شوم، چراغ‌ها به‌طور خودکار روشن می‌شوند و با خروج دوباره خاموش می‌شوند. در ساعت ۸ صبح هر روز هفته، پرده های خانه من در ساعت ۵ بعد از ظهر باز و بسته می شوند تا “پایان روز کاری” را نشان دهند.

هنگامی که شخصی صندوق پستی من را برای ارسال پیام باز می کند، در خانه اعلانی دریافت می کنم که “ایمیل اینجاست”. اتاق غذاخوری و آشپزخانه ما وقتی به آن اتاق‌ها می‌رویم چراغ‌ها را روشن می‌کنند – اما فقط پس از غروب آفتاب. درهای ما در زمان‌های خاصی از روز به خودی خود بسته می‌شوند و وقتی کسی آن درها را باز می‌کند، به ما اطلاع داده می‌شود و از دری که کسی استفاده کرده است مطلع می‌شویم. خانه ما نیازهای ما را پیش بینی می کند، به لطف اعمالی که روتین نامیده می شود. اما فقط به خاطر الکسا.

همانطور که می بینید، الکسا و دستیار گوگل هر دو ادعا می کنند که از اقدامات پشتیبانی می کنند. اما صادقانه بگویم، گوگل در این مورد به طرز وحشتناکی بد است. اقدامات آن حتی به توانایی الکسا نزدیک نیست و بیشتر نمونه هایی که ذکر کردم حتی با Google Assistant امکان پذیر نیست. اگر همه دستگاه‌های الکسا را ​​در خانه‌ام قطع کنم، از یک خانه هوشمند با پیش‌بینی خواسته‌های من به خانه‌ای تبدیل می‌شود که به سادگی به دستورات من واکنش نشان می‌دهد. من نمیخوامش. بنابراین من اکو خود را در جایی وصل می‌کنم.


به احتمال زیاد، شما خود را در دوراهی من نخواهید یافت. اکثر مردم این “نفرین” را ندارند که هر ابزار خانه هوشمند ممکنی را برای حمایت از عادت نوشتن خود جستجو کنند. اما در حالی که دیدگاه منحصر به فردی به من می دهد، با توصیه هایی نیز به من کمک می کند.

با بیشتر فناوری‌ها، باید با یک مسئله اکوسیستم مقابله کنید. وقتی گوشی هوشمندی را انتخاب می‌کنید، از آیفون یا اندروید استفاده می‌کنید، و این انتخاب پیامدهایی بر نحوه پیام‌رسانی به دوستان، مواردی که می‌توانید دانلود کنید و حتی نحوه تزئین صفحه اصلی خود را خواهد داشت.

خانه های هوشمند نیز همین مشکل را داشتند. انتخاب اکوسیستم شما می تواند به طور جدی وسایل دیگری را که می توانید بخرید و تا چه حد می توانند خانه هوشمند شما را ببرند محدود کند. به اندازه کافی عجیب، این دیگر کاملاً صادق نیست. به لطف تلاش‌های hodgepodge، بیشتر ابزارها با بازیکنان پیشرو – Google Assistant و Alexa سازگار هستند. اما این روزها، پشتیبانی از هر دو و از دست ندادن خریداران بالقوه بسیار آسان تر است.

پس زیاد نگران نباشید که کدام راه را انتخاب کنید. اما اگر راهنمایی من را می خواهید؟ خانه خود را با بلندگوها و صفحه نمایش هوشمند گوگل پر کنید. و راه را برای الکسا نیز باز کنید. تعامل با گوگل بهترین تجربه است و در دراز مدت اعتماد به نفس کمتری برای شما ایجاد می کند. حداقل در حال حاضر، برای خودکارسازی خانه خود به یک بلندگوی هوشمند الکسا در دسترس نیاز دارید. این بهای کمال است.