معنی این اعداد در تولید برچسب در اینجا آمده است – LifeSavvy


برچسب روی یک موز نشان کشور و یک عدد را دارد.
تصاویر تادا / Shutterstock.com

همه محصولات فروشگاه مواد غذایی شما دارای یک برچسب هستند. بیشتر اوقات، نام برند و بارکد روی آن را می‌بینید که هر دو بسیار ساده هستند. با این حال، ممکن است متوجه شده باشید که چهار رقم بالای بارکد نیز وجود دارد. این اعداد یعنی چه؟

اعداد چهار رقمی که روی برچسب‌های محصول می‌بینید، کدهای جستجوی قیمت (PLU) هستند، که نشان می‌دهد یک فروشگاه مواد غذایی چگونه کالای خود را علامت‌گذاری می‌کند.

کدهای PLU برای میوه ها و سبزیجات مطابق با فدراسیون بین المللی استانداردهای تولید – سازمانی که مسئولیت زنجیره تامین محصولات را بر عهده دارد، اختصاص داده می شود. اعداد اختصاص داده شده به صندوقدار نشان می دهد که چه نوع میوه یا سبزی است، با توجه به تنوع، مارک و ارگانیک بودن آن.

یکی از اهداف اصلی کدهای PLU (غیر از سهولت پرداخت) تشخیص غذاهای ارگانیک از غذاهای معمولی است. اگر در مورد اینکه کدام یک در فروشگاه است گیج شده اید، این کد به شما می گوید.

محصولی که به طور سنتی رشد می کند دارای یک عدد چهار رقمی در محدوده ۳۰۰۰-۴۰۰۰ است. در همین حال، یک محصول ارگانیک دارای نماد PLU با پیشوند ۹ در مقابل کد مدل خواهد بود.

در حالی که کدهای PLU به طور خاص برای کارکنان فروشگاه های مواد غذایی طراحی شده اند، این بدان معنا نیست که آنها نیز نمی توانند مفید باشند. دفعه بعد که مقداری محصول فصلی را انتخاب کردید و می‌خواهید ببینید که آیا ارگانیک است یا نه، فقط کد PLU را بررسی کنید و ببینید آیا با ۳ یا ۴ شروع می‌شود — معما حل شده است!