معرفی برندگان طرح تحقیقاتی Fitbit Health Equity


بیماری مزمن، دیابت، تحقیقات بهداشتی، مراقبت های بهداشتی، سلامت روان، خواب | نوشته شده توسط جان مور، MD، PhD | 10/13/21

نسخه ای از این پست در ابتدا در وبلاگ Google Keyword ظاهر شد: https://blog.google/products/fitbit/these-researchers-are-driving-health-equity-fitbit

جوامع با کمبود منابع در سراسر کشور مدت‌هاست که به دلیل نابرابری‌های ساختاری و طولانی مدت با نابرابری در سلامت مواجه بوده‌اند. متأسفانه، بیماری همه گیر بسیاری از این شکاف ها را بیشتر کرده است.

با این حال، تحقیقات برابری سلامت در سلامت دیجیتال هنوز محدود است. برای کمک به رسیدگی به این مسائل، اوایل سال جاری ابتکار تحقیقات عدالت سلامت Fitbit را برای کمک به حمایت از محققانی که در ابتدای کار خود برای رسیدگی به نابرابری‌های بهداشتی در جوامع کار می‌کنند، معرفی کردیم.

در دهه گذشته، محققان از دستگاه های Fitbit در بیش از ۹۰۰ مطالعه بهداشتی در زمینه هایی مانند دیابت، بیماری های قلبی، سرطان شناسی، سلامت روان، بیماری های عفونی و غیره استفاده کرده اند. امروز، ما به شش محقق بیش از ۳۰۰۰۰۰ دلار در دستگاه ها و خدمات Fitbit برای حمایت از پروژه های تحقیقاتی خود می دهیم. علاوه بر این، Fitbit، شریک قدیمی Fitbit، دسترسی همه پروژه‌ها را به پلتفرم مدیریت داده‌های خود فراهم می‌کند تا به محققان کمک کند تا تعامل با مطالعه و تجزیه و تحلیل را افزایش دهند.

برندگان جوایز را بشناسید و در مورد پروژه های آنها بیشتر بدانید:

بهبود مراقبت های پس از زایمان برای زنان سیاه پوست روستایی

زنان سیاه پوست در ایالات متحده دو تا سه برابر بیشتر از همتایان سفیدپوست خود در معرض خطر مرگ ناشی از بارداری یا زایمان هستند. و در گرجستان، نابرابری ها در میان جمعیت روستایی بارزتر است. شرین فرانسیس، دانشجوی دکترا در برنامه محاسبات انسان محور در جورجیا تک، می گوید: «به عنوان زنان سیاهپوست ساکن جورجیا، احتمال بیشتری وجود دارد که پس از بارداری بمیریم. هدف تحقیق او بهبود مراقبت پس از زایمان برای مادران روستایی سیاهپوست از طریق یک مداخله بهداشتی سیار آگاهانه فرهنگی است. به عنوان بخشی از این مطالعه، شرکت کنندگان یک ساعت هوشمند Fitbit Sense و یک مقیاس Fitbit Aria Air دریافت خواهند کرد. شرین و همکارانش امیدوارند با ترکیب اطلاعات مربوط به فعالیت بدنی، ضربان قلب، خواب، وزن و داده های تغذیه ای با نتایج سلامتی، راه هایی را برای کاهش خطر ابتلا به بیماری های شدید مادری برای مادران سیاه پوست روشن کنند.

نگاهی به سلامت خواب در جوانان تراجنسیتی

جوانان تراجنسیتی (۱۹-۱۴ ساله) در معرض خطر بی خوابی ضعیف و پیامدهای مرتبط با سلامت جسمی و روانی هستند. با این حال، تا به امروز هیچ تحقیقی در مورد چگونگی تأثیر گذار پزشکی و استفاده از هورمون درمانی تأیید کننده جنسی بر سلامت خواب وجود ندارد. دکتر جسی دیچ، استادیار روان‌شناسی در دانشگاه ایالتی اورگان، خواب شرکت‌کنندگان را با استفاده از Fitbit Charge 5 تجزیه و تحلیل می‌کند. با این امید که یافته‌ها نکات بالقوه یک مداخله سلامت خواب را که می‌تواند بهزیستی را بهبود بخشد برجسته کند. برای جامعه ای که در حال حاضر در معرض خطر بالای پیامدهای سلامت ضعیف است.

جلوگیری از ایجاد دیابت نوع ۲ در بزرگسالان اسپانیایی تبار

علل و عوارض دیابت نوع ۲ (T2D) به طور نامتناسبی بر اسپانیایی ها تأثیر می گذارد. با انگیزه تجربیات شخصی، رونی اف. رونی و تیم او، با همکاری محققان دانشگاه A&M تگزاس، قصد دارند شرکت‌کنندگان لاتین سالم و افراد مبتلا به پیش دیابت یا دیابت نوع ۲ را که هر کدام یک مانیتور قند مداوم و یک ساعت هوشمند Fitbit Sense دریافت می‌کنند، استخدام کنند. آنها امیدوارند فعالیت بدنی، ردیابی تغذیه و الگوهای خواب را برای درک تأثیر این رفتارها بر قند خون و پتانسیل بهبود نتایج سلامت، از جمله پیشرفت از پیش دیابت به T2D، تجزیه و تحلیل کنند.

بررسی چگونگی تأثیر نژادپرستی سیستمیک بر سلامت مادر و جنین

زنان باردار سیاه‌پوست و اسپانیایی تبار نسبت به همتایان سفیدپوست غیر اسپانیایی خود، میزان مرگ و میر ناشی از بارداری بالاتری دارند. احتمال مرگ نوزادان سیاه پوست در سال اول زندگی دو برابر بیشتر از نوزادان سفید پوست است. Tolulas Ajayi، MD، پزشک مراقبت تسکینی و محقق بالینی در Scripps Research محقق اصلی این مطالعه، PowerMom FIRST است که بخشی از مطالعه تحقیقاتی بزرگتر PowerMom آن است. PowerMom FIRST با هدف پاسخگویی به سؤالاتی در مورد اینکه چگونه نژادپرستی و تبعیض سیستماتیک می تواند تأثیر منفی بر سلامت مادر و جنین در این جمعیت آسیب پذیر داشته باشد، پاسخ دهد. در این مطالعه، ۵۰۰ مادر سیاه پوست و لاتین ردیاب Fitbit Luxe و ترازو Aria Air دریافت کردند. محققان داده‌های نظرسنجی شرکت‌کنندگان را در مورد نابرابری‌های سلامت، نتایج نامتناسب سلامت، تفاوت‌های کیفیت مراقبت و سایر عواملی که ممکن است بر سلامت مادر تأثیر بگذارد، در کنار داده‌های حیاتی دستگاه‌های Fitbit ارزیابی خواهند کرد. داده‌ها، مانند خواب و ضربان قلب، به محققان کمک می‌کند تا تأثیر نژادپرستی سیستمیک را که زنان باردار سیاه‌پوست و لاتین تبار بر سلامت خود تجربه می‌کنند، درک کنند.

ایجاد عادات سالم در نوجوانانی که با نابرابری های بهداشتی مواجه هستند

تجارب ترومایی، مانند همه‌گیری کووید-۱۹ و نابرابری اجتماعی، با عادات بهداشتی ضعیف در میان دانش‌آموزان حاشیه‌نشین مرتبط است. اگرچه رابطه شناخته شده ای بین عادات ناسالم مانند عدم تحرک بدنی و تغذیه نامناسب و وضعیت اجتماعی-اقتصادی وجود دارد، اما وضوح کمی در مورد مداخلات موثر وجود دارد. سوزان رامسوندارسینگ، دکترا، مدیر ملی تحقیقات مدارس SKY است که برنامه‌های مبتنی بر شواهد را با هدف افزایش رفاه و عملکرد تحصیلی دانش‌آموزانی که منابع کافی ندارند، توسعه می‌دهد. در این مطالعه، محققان Fitbit Inspire 2 را با برنامه SKY School که به کودکان مهارت‌های اجتماعی و عاطفی و انعطاف‌پذیری را برای بهبود سلامت و رفاه از طریق ابزارهایی مانند تکنیک‌های تنفسی می‌آموزد، جفت می‌کنند. ششصد دانش‌آموز نوجوان برای اندازه‌گیری تأثیر مداخلات بر ضربان قلب، خواب و فعالیت بدنی در طول سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۲ به سه گروه تقسیم می‌شوند.

کاهش عوامل خطر بیماری های قلبی عروقی در خانواده های اسپانیایی تبار در کلرادو

اسپانیایی‌ها نسبت به سفیدپوستان غیر اسپانیایی به طور نامتناسبی شیوع بیشتری از عوامل خطر بیماری‌های قلبی عروقی دارند، و همچنین نرخ‌های بالاتری از عوامل خطر قابل تغییر مانند دیابت و فشار خون بالا دارند. ویکتوریا باندرا، ام اس یک فیزیولوژیست ورزشی و محقق اولیه در UCHealth Healthy Hearts در لاولند، کلرادو است، که هدفش مبارزه با نابرابری های سلامتی است که بر جامعه اسپانیایی تبارها تأثیر می گذارد. شرکت کنندگانی که در برنامه خانواده Healthy Hearts ثبت نام کرده اند، Fitbit Charge 5 دریافت می کنند و در یک برنامه ۶ ماهه که شامل یک سری آموزشی در مورد خطرات بیماری های قلبی عروقی، رفتارهای بهداشتی و غربالگری های سلامت است، شرکت خواهند کرد. محققان شرکت کنندگان ۱۳ ساله و بالاتر را تشویق می کنند تا از دستگاه جدید Fitbit خود برای نظارت و اصلاح رفتارهای سلامتی خود مانند عادات غذا خوردن و فعالیت بدنی استفاده کنند. سپس تغییرات در سطوح فعالیت بدنی، ترکیب بدن و متغیرهای بیومتریک را برای ارزیابی تأثیر برنامه خانواده قلب سالم تجزیه و تحلیل خواهند کرد.


در ۱۴ سال گذشته در Fitbit، ماموریت ما کمک بوده است هر کس ما در سراسر جهان زندگی فعال و سالمی داریم و همراه با Google متعهد به استفاده از فناوری برای بهبود برابری سلامت هستیم. ما امیدواریم که Fitbit Health Equity Research Initiative به تشویق تحقیقات پوشیدنی و ایجاد شواهد و رویکردهای جدید برای رسیدگی به نابرابری‌های سلامت ادامه دهد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر