معامله توییتر انجام نمی‌شود مگر اینکه مشکل ربات اسپم حل شود


ایلان ماسک پس از اینکه اخیراً اعلام کرد که قرارداد توییتر به طور موقت متوقف شده و بسیاری از موضوعات را به موضوع ربات‌های هرزنامه روی این پلتفرم معطوف کرده است، ایلان ماسک شرط دیگری را قبل از خرید توییتر مطرح کرده است. ماسک اکنون فاش کرده است که این معامله لغو خواهد شد مگر اینکه توییتر آماده نمایش آمار دقیق حساب‌های اسپم در پلتفرم میکروبلاگینگ باشد.

ماسک توییتر را نمی‌خرد؟

این هشدار آشکار از یک توییت اخیر می‌آید که توییتر را به نشان دادن اعداد اشتباه در مورد حساب‌های اسپم در پلتفرم خود متهم می‌کند. در حالی که توییتر معتقد است کمتر از ۵٪ است، ماسک اعلام کرده که می‌تواند بیش از ۲۰٪ از کل حساب‌های این پلتفرم اسپم باشد.

شرط جدید در قرارداد ماسک و توییتر پس از آن صورت می‌گیرد که پاراگ آگاروال، مدیرعامل توییتر، موضوعی طولانی را در این پلتفرم پست کرد و وضعیت ربات‌های هرزنامه را در این پلتفرم توضیح داد، که ماسک با انبوهی از ایموجی‌های پوپ پاسخ داد.

پس از رسیدگی عمومی به این موضوع، ماسک حتی به بستن قرارداد با قیمت بسیار کمتر اشاره کرد. این امر همچنین منجر به کاهش قیمت سهام توییتر شده است. در زمان نگارش این مقاله، در حال حاضر ۳۷.۳۹ دلار است.

در حالی که ما مطمئن نیستیم که چرا این نگرانی پس از نهایی شدن قرارداد در اوایل ماه جاری مطرح شده است، دو احتمال وجود دارد. اولا، ماسک ممکن است نظر خود را تغییر داده باشد و اکنون به سختی تلاش می‌کند تا بدون دردسر زیاد از معامله خارج شود، یا ثانیاً، او فقط می‌خواهد معامله را با قیمت کمتری، همانطور که قبلاً پیشنهاد شد، انجام دهد.

در حال حاضر، هیچ صحبتی در مورد اتفاق بعدی وجود ندارد و اگر در مورد آن فکر کنیم، پیشنهاد خرید ماسک واقعاً به توییتر آسیب رسانده است. باید دید که آیا این معامله واقعاً انجام می‌شود یا خیر و آیا توییتر راه‌هایی برای جلوگیری از مشکل ربات هرزنامه دارد که اتفاقاً در اکثر سیستم‌عامل‌های رسانه‌های اجتماعی کاملاً رایج است!

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا فکر می‌کنید اکنون توییتر تحت فشار قرار خواهد گرفت تا در نهایت برخی از آمارهای “واقعی” را در مورد حساب‌های اسپم ارائه دهد؟ یا، آیا فکر می‌کنید این معامله فسخ می‌شود؟