مصرف قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است – دکتر رویا خادمیان


به  750x395 1 - نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است

مصرف قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است

اگرچه بسیاری از مردم عادت به نوشیدن قهوه پس از بیدار شدن به محض بیدار شدن دارند ، اما این عادت بسیار مضر برای سلامتی بدن است. نوشیدن قهوه به محض بیدار شدن می تواند برای بدن به یک عادت بد تبدیل شود زیرا مصرف آن با معده خالی یک حمله واقعی به معده است.

مصرف قهوه با معده خالی ، علاوه بر ایجاد مشکلات معده مانند سوزش سر دل ، رفلاکس و التهاب ، می تواند بر سطح ایمنی بدن نیز تأثیر منفی بگذارد.

اکثر مردم نمی توانند روز خود را بدون قهوه شروع کنند ، اما اگر به عنوان اولین نوشیدنی صبح هنگام معده خالی بنوشید ، می تواند مضر باشد زیرا کافئین موجود در قهوه ترشح اسید معده (اسید کلریدریک) را افزایش می دهد. معمولاً در هنگام هضم رخ می دهد. بنابراین ، از آنجا که هیچ غذایی در دسترس صبح نیست ، این ترشح اثر خود را به مخاط معده هدایت می کند و علائمی مانند سوزش سر دل یا حالت تهوع ، رفلاکس ، ورم معده و سطح زخم را ایجاد می کند. تبدیل می شود.

تأثیر قهوه معده خالی به پایان نمی رسد. علاوه بر افزایش اسیدیته ، که می تواند عملکرد معده را مختل کند ، برخی تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن قهوه پس از بیدار شدن از خواب ، عکس عکس معکوس دارد.

بیداری در واقع ساعتی از روز است که کورتیزول ، که به آن “هورمون استرس” نیز می گویند ، در بالاترین سطح خود در بدن است و مصرف کافئین می تواند ترشح آن را افزایش دهد ، که می تواند به سیستم ایمنی بدن آسیب برساند. برای سلامتی خود ، باید سعی کنیم به محض بیدار شدن از قهوه خداحافظی کنیم و سعی کنیم این مرحله را هنگامی که کورتیزول برای اولین بار به اوج خود می رسد چند ساعت به تاخیر بیندازیم.

برای همه کسانی که قادر به انجام این کار نیستند ، بهتر است قهوه صبح خود را با صبحانه ای غنی از غلات کامل و فیبر بخورید تا جذب محرک ها کاهش یابد.

به گفته دانشمندان ، کافئین به طور متوسط ​​45 دقیقه پس از مصرف جذب می شود ، اما حداکثر جذب آن پس از 15 دقیقه قابل دستیابی است.

دیدگاهتان را بنویسید