مصرف زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟ || مصرف زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟


مصرف زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟ مطالعات نشان داده است که مصرف زیاد کومارین می تواند به کبد آسیب برساند. حتی خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. علاوه بر این ، مصرف زیاد دارچین کاسیا عوارض جانبی دیگری نیز دارد. کومارین ادویه ای است که از پوست داخلی دارچین تهیه می شود. این ادویه با فواید سلامتی مانند بهبود کنترل قند خون و کاهش برخی عوامل خطر بسیار محبوب است بیماری قلبی نسبت فامیلی.

دو نوع اصلی دارچین وجود دارد:

  • کاسیا: دارچین معمولی نیز نامیده می شود ، این رایج ترین نوع دارچین است.
  • سیلان: سیلان که به دارچین “واقعی” معروف است طعم سبک تر و کمی تلخ دارد.

دارچین کاسیا بیشتر در سوپرمارکت ها یافت می شود زیرا بسیار ارزانتر از دارچین سیلان است.

از پزشک خود برای مشاوره آنلاین بخواهید

عوارض مصرف زیاد دارچین

در حالی که مصرف دارچین کاسیا در مقادیر کم و متوسط ​​بی خطر است. مصرف بیش از حد می تواند مشکلات سلامتی ایجاد کند زیرا حاوی مقادیر زیادی از ترکیبی به نام کومارین است. مطالعات نشان داده است که مصرف زیاد کومارین می تواند به کبد آسیب برساند. حتی خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. علاوه بر این ، مصرف زیاد دارچین کاسیا عوارض جانبی دیگری نیز دارد.

دارچین می تواند باعث آسیب کبدی شود.

دارچین کاسیا (یا معمولی) منبع غنی از کومارین است. مقدار کومارین موجود در دارچین آسیاب شده می تواند از 7 تا 18 میلی گرم در قاشق چایخوری (2.6 گرم) متغیر باشد ، در حالی که دارچین سیلان فقط مقدار کمی کومارین دارد. مصرف روزانه کومارین تقریباً (0.1 میلی گرم بر کیلوگرم) وزن بدن یا 5 میلی گرم روزانه برای یک فرد با وزن 130 میلی گرم (59 کیلوگرم) است. این بدان معناست که فقط 1 قاشق چایخوری دارچین کاسیا می تواند بیشتر از میزان مجاز روزانه شما باشد.

متأسفانه ، چندین مطالعه نشان داده است که مصرف زیاد کومارین می تواند باعث مسمومیت و اختلال کبدی بودن. به عنوان مثال ، یک زن 73 ساله پس از مصرف مکمل های دارچین تنها به مدت 1 هفته دچار عفونت ناگهانی کبدی شد. دارچین معمولی حاوی مقادیر زیادی کومارین است. مطالعات نشان داده است که مصرف زیاد کومارین می تواند خطر مسمومیت و آسیب کبدی را افزایش دهد.

دارچین می تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد.

عوارض مصرف زیاد دارچین دکتر

مطالعات روی حیوانات نشان داده است که مصرف زیاد کومارین ، که حاوی مقدار زیادی دارچین کاسیا است ، ممکن است خطر ابتلا به برخی سرطان ها را افزایش دهد. برخی از دانشمندان معتقدند که کومارین با گذشت زمان باعث آسیب می شود DNA و خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

بیشتر مطالعات در مورد اثرات سرطان زای کومارین بر روی حیوانات انجام شده است. تحقیقات بیشتری بر اساس انسان مورد نیاز است تا مشخص شود آیا ارتباط مشابهی بین سرطان و کومارین در انسان وجود دارد.

دارچین می تواند باعث زخم دهان شود.

برخی افراد از محصولات با طعم دارچین استفاده می کنند زخمهای دهان با تجربه. دارچین حاوی دارچین آلدئید است که در صورت مصرف زیاد می تواند واکنش آلرژیک ایجاد کند. به نظر نمی رسد مقدار کمی ادویه باعث این واکنش شود ، زیرا بزاق از تماس مواد شیمیایی با دهان به مدت طولانی جلوگیری می کند. همچنین مرض پا و دهانعلائم دیگر حساسیت به سینامالدهید عبارتند از:

  • التهاب زبان یا لثه
  • لکه های سفید در دهان
  • احساس سوزش یا خارش

اگرچه این علائم لزوماً شدید نیستند ، اما می توانند ناراحتی ایجاد کنند. با این حال ، توجه به این نکته ضروری است که سینامالدئید تنها در صورت حساسیت به آن می تواند باعث ایجاد زخم در دهان شود. می توانید این نوع حساسیت را با آزمایش پوست امتحان کنید.

علاوه بر این ، زخم های دهان در افرادی که بیش از حد روغن دارچین و آدامس طعم دار استفاده می کنند شایع تر است زیرا این محصولات ممکن است حاوی آلدئید دارچین بیشتری باشند. به طور کلی ، برخی از افراد به ترکیبی در دارچین به نام دارچین آلدهید حساسیت دارند که می تواند باعث ایجاد زخم در دهان شود. با این حال ، این امر بیشتر افراد دارای روغن زیاد را تحت تأثیر قرار می دهد دارچین یا بر آدامس مورد استفاده آنها تأثیر می گذارد زیرا این محصولات حاوی آلدئید دارچین بیشتری هستند.

دارچین می تواند قند خون را کاهش دهد.

قند خون بالا یک مشکل است و در صورت عدم درمان می تواند منجر به دیابت ، بیماری های قلبی و بسیاری از بیماری های دیگر شود. دارچین می تواند قند خون را کاهش دهد. مطالعات نشان داده است که دارچین می تواند اثرات انسولین (هورمونی که به حذف قند از خون کمک می کند) را تقلید کند.

اگرچه مصرف کمی دارچین می تواند به کاهش قند خون شما کمک کند ، اما خوردن زیاد آن می تواند باعث پایین آمدن قند خون شما شود.هیپوگلیسمی) منجر به خستگی ، سرگیجه و احتمالاً غش می شود. این برای کسانی که به دلیل قند خون پایین در معرض خطر بیشتری هستند یا از داروهای دیابت استفاده می کنند خطرناک است. این به این دلیل است که دارچین می تواند اثرات این داروها را افزایش داده و باعث ایجاد سطح قند خون بسیار پایین شود.

در حالی که مصرف دارچین می تواند قند خون شما را کاهش دهد ، مصرف بیش از حد آن می تواند باعث افزایش قند خون شود ، به ویژه اگر از داروهای دیابت استفاده می کنید. علائم شایع هیپوگلیسمی شامل خستگی ، سرگیجه و غش است.

دارچین می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند.

عوارض مصرف زیاد دارچین دکتر

مصرف زیاد دارچین آسیاب شده می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند. از آنجا که دارچین بافت خوبی دارد ، تنفس را راحت تر می کند. استنشاق تصادفی علل:

  • سرفه کردن
  • نفس کشیدن سخت است

دارچین آلدئید موجود در دارچین نیز گلو را تحریک می کند و می تواند مشکلات تنفسی اضافی ایجاد کند. افراد مبتلا به آسم یا سایر بیماری های تنفسی باید از استنشاق تصادفی دارچین اجتناب کنند. زیرا احتمال تنفس آنها بیشتر است. مصرف زیاد دارچین آسیاب شده می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند. بافت خوب آن باعث استنشاق و سوزش در گلو می شود. حتی می تواند باعث سرفه ، گزش و مشکل در تنفس شود.

تداخل دارویی با دارچین

دارچین را می توان با خیال راحت در مقادیر کم و متوسط ​​با اکثر داروها مصرف کرد. با این حال ، اگر از دارویی برای درمان دیابت ، بیماری قلبی یا بیماری کبد استفاده می کنید. مصرف زیاد می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. این به این دلیل است که دارچین می تواند با این داروها تداخل داشته باشد یا اثرات آنها را افزایش داده یا عوارض جانبی آنها را بدتر کند.

به عنوان مثال ، دارچین کاسیا حاوی مقادیر زیادی کومارین است که در صورت مصرف زیاد می تواند باعث مسمومیت و آسیب کبدی شود. در صورت مصرف داروهایی که ممکن است بر کبد تأثیر بگذارند ، مانند پاراستامول ، استامینوفن و با مصرف استاتین ها ، مصرف زیاد دارچین می تواند خطر آسیب کبدی را افزایش دهد.

دارچین همچنین می تواند به کاهش قند خون شما کمک کند ، بنابراین اگر از داروهای ضد دیابت استفاده می کنید ، دارچین می تواند اثرات آن را افزایش داده و قند خون شما را بیش از حد کاهش دهد. مصرف زیاد دارچین می تواند با دیابت ، بیماری های قلبی و بیماری های کبدی تداخل داشته باشد. آنها ممکن است عوارض یا عوارض جانبی خود را افزایش دهند.

خطرات مصرف دارچین خشک شده

عوارض مصرف زیاد دارچین دکتر

از زمانی که “چالش دارچین” بسیار محبوب شد ، بسیاری از مردم سعی کرده اند مقدار زیادی دارچین خشک بخورند. این چالش شامل یک قاشق غذاخوری دارچین خشک و آسیاب شده در کمتر از یک دقیقه بدون نوشیدن آب است. اگرچه ممکن است بی ضرر به نظر برسد. اما چالش می تواند بسیار خطرناک باشد. مصرف دارچین خشک می تواند گلو و ریه ها را تحریک کند و باعث خفگی یا خفگی شود. همچنین می تواند باعث آسیب دائمی به ریه ها شود. این به این دلیل است که ریه ها قادر به تجزیه تیغه های چمن نیستند و می توانند در ریه ها تجمع کرده و باعث التهاب ریه ها شوند. به این حالت پنومونی آسپیراسیون گفته می شود. اگر پنومونی آسپیراسیون درمان نشود ، ریه ها می توانند به طور دائم آسیب ببینند.

اگرچه مصرف زیاد دارچین خشک بی ضرر به نظر می رسد ، اما می تواند بسیار خطرناک باشد. هنگامی که دارچین به ریه ها می رسد ، نمی تواند تجزیه شود و می تواند باعث عفونت دائمی و آسیب به ریه ها شود.

اخرین حرف

به طور کلی ، استفاده از مقدار کمی دارچین به عنوان یک ادویه بی خطر دارای مزایای قابل توجهی برای سلامتی است ، با این حال ، پرخوری می تواند تعدادی از عوارض جانبی را به همراه داشته باشد.

این امر به ویژه در مورد دارچین کاسیا صادق است زیرا منبع غنی از کومارین است. در مقابل ، دارچین سیلان فقط مقادیر کمی کومارین دارد.

مصرف روزانه کومارین 0.05 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن (0.1 میلی گرم بر کیلوگرم) است. این مقدار مربوط به 8 میلی گرم کومارین در روز در بزرگسالان با وزن 81 کیلوگرم (178 پوند) است. به عنوان مرجع ، مقدار کومارین در 1 قاشق چایخوری (2.5 گرم) دارچین آسیاب شده بین 7 تا 18 میلی گرم متغیر است. به یاد داشته باشید که کودکان حتی تحمل کمتری دارند.

اگرچه دارچین سیلان حاوی مقادیر کمی کومارین است ، اما از مقادیر زیاد آن باید اجتناب کرد. دارچین همچنین حاوی بسیاری از ترکیبات گیاهی دیگر است که در صورت مصرف زیاد می تواند اثرات مضر داشته باشد. از دارچین به عنوان ادویه کم استفاده کنید.

بزرگسالان باید از مصرف 1 قاشق چایخوری دارچین کاسیا در روز خودداری کنند. خوردن کمتر از مقدار قابل قبول روزانه برای دستیابی به مزایای سلامتی کافی است.

منبع:

https://www.healthline.com/nutrition/side-effects-of-cinnamon

دیدگاهتان را بنویسید