مرکز استیل بهترین فروشگاه محصولات فولادی (ورق آهن، قوطی فولادی، لوله فولادی و …)


رول ورق فولادی

ورق فولادی که به عنوان صفحه فولادی ضد زنگ و فولاد ضد زنگ نیز شناخته می شود، صفحه آهنی است که از مخلوطی از فولاد خالص با عناصر دیگری مانند کروم، کربن، آلومینیوم، سیلیکون و تیتانیوم ساخته شده است. آنها در آلیاژهای مختلف در بازار یافت می شوند. درصد کروم موجود در این صفحات باعث افزایش مقاومت آنها در برابر خوردگی می شود. بسته به کاربرد ورق، این نسبت در انواع آن متفاوت است. کربن موجود در فولاد آلیاژی این محصول نیز استحکام و سختی آن را افزایش می دهد.

در کشور ما ورق های فولادی تولید نمی شود بنابراین در ایران این محصولات در رده واردات قرار می گیرند، در گذشته ورق های فولادی از آمریکا، ژاپن و آلمان به ایران وارد می شد. اما در حال حاضر بیشتر از چین، تایوان و آفریقای جنوبی وارد می شود و این محصول به صورت ورق و به صورت رول ورق فولادی در بازار هستند. به طور کلی این صفحات به دو دسته ورق های فولادی باربر و ورق های غیر باربر تقسیم می شوند که تفاوت آنها خاصیت مغناطیسی آنهاست به طوری که صفحات فولادی بلبرینگ توسط آهنربا جذب می شوند در حالی که نوع غیر باربر این صفحات خواهد بود. توسط آهنربا جذب نمی شود.

قوطی های فولادی

پروفیل فولادی محصولی از فولاد آلیاژی با دو بخش دایره ای و مربعی است. این محصول در ضخامت های مختلف به صورت ۶ متری و کیلوگرمی در سایزها و استانداردهای ۳۰۴، ۳۱۰، ۳۱۶ و ۳۲۱ عرضه می شود. قوطی های فولادی میگویند. در واقع پروفیل ها از نظر شکل ظاهری به دو گروه پروفیل پارتیشن باز و پروفیل پارتیشن بسته تقسیم می شوند.

قوطی های فولادی

  • نمایه های بخش را باز کنید

در مقاطع فولادی باز، اضلاع مقاطع از یکدیگر باز بوده و مقاطع آنها U و Z شکل و دارای ضخامت های مختلف می باشند. پروفیل های مقطع باز در صنعت ساختمان استفاده می شود.

  • مقاطع فولادی مقطع بسته

در نوع بسته این محصول، کناره های پروفیل ها از یکدیگر بسته می شوند.
پروفیل های فولادی به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم تولید می شوند و نوع روش تولید انتخاب شده به مشخصات و طراحی دستگاه بستگی دارد. اما اکثر گیره های استیل به صورت مستقیم تولید می شوند.

روش تولید مستقیم

در فرآیند تولید این محصول ابتدا صفحات فولادی خم می شوند تا به زاویه مورد نیاز برسند سپس لبه های صفحات با جوش های رفت و برگشتی جوش داده می شود تا پروفیل به شکل مورد نظر برسد و در نهایت با اره ماشینی در حد مورد نیاز است. ابعاد

روش تولید غیر مستقیم

در روش غیرمستقیم ابتدا لوله توسط دستگاه نورد تولید می شود و در مرحله بعد با یکی از روش های شکل دهی لوله ها به صورت زاویه دار حرکت داده و به قوطی تبدیل می شوند. این محصول بیشتر در مصارف تزئینی و صنعتی کاربرد دارد. همچنین در ساخت نرده های فلزی برای در و پنجره منازل، کناره پله ها و راهبندهای ساختمان استفاده می شود. علاوه بر این، پروفیل های فولادی به طور گسترده در سازه های صنعتی و در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی استفاده می شود. از پروفیل های استیل در طراحی دکوراسیون داخلی نیز استفاده می شود.

لوله فولادی

لوله فولادی سیلندرها توخالی هستند و همانطور که از نامشان پیداست از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند و نیکل موجود در آلیاژ آن باعث زنگ زدگی محصول می شود. این محصول در ابعاد مختلف ساخته شده است. این لوله ها بیشتر در صنعت، پتروشیمی و دکوراسیون کاربرد دارند. با توجه به جنسیت آنها، سایر خواص محصولات فولادی مانند استحکام و دوام بالا و همچنین مقاومت در برابر خوردگی را می توان در لوله های فولادی یافت. این لوله ها در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند به عنوان مثال در بسیاری از کارخانه ها حمل و نقل مایعات مختلف را تسهیل می کنند. یا در ایجاد انواع حفاظ، درب های فولادی و نرده های فولادی استفاده می شود.

در فولادهای آلیاژی ۲ درصد کربن وجود دارد که همان کربن مورد استفاده در فولادهای لوله فولادی است که باعث افزایش مقاومت این لوله در برابر خوردگی می شود. علاوه بر این، این مقدار کربن در لوله فولادی باعث می شود که لوله های فولادی در برابر تغییرات آب و هوایی و عوامل محیطی مقاوم شوند. سطح این لوله ها بسیار صاف و صیقلی است، بنابراین شستشو و تمیز کردن آنها بسیار آسان است. به طوری که می توانید به راحتی سطح را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. لوله های فولادی از نظر ظاهری در دو نوع جوشی و بدون درز تولید می شوند و در بازار جهانی یافت می شوند. لوله فولادی بدون درز از فولاد سری ۳۰۰ ساخته شده است.لوله فولادی بدون درز با حرکت یک ماده فولادی بر روی سطح استوانه ای توخالی فولادی تولید می شود. لوله های فولادی بدون درز نیز از فولاد ۳۰۰ ساخته شده اند. با این تفاوت که نوع بدون درز این محصول از صفحات فولادی دوار ساخته شده و سپس صفحات به یکدیگر جوش داده می شوند.

مجموعه مرکز فولاد با بیش از ۵۰ سال فعالیت در زمینه خرید و فروش محصولات فولادی و انواع دستگاه های ساختمانی و صنعتی به عنوان معروف ترین عرضه کننده این محصولات شناخته می شود، بنابراین می توانید قیمت انواع محصولات فولادی را استعلام یا خرید نمایید. و فروش انواع محصولات فولادی با کلکتور مرکز فولاد با شماره تلفن ۰۲۱-۵۵۵۳۳۳۲۶ ۰۹۱۲۵۵۵۵۸۵۵ تماس بگیرید یا به سایت مرکز فولاد مراجعه کنید.

لوله فولادی