مذاکره با طرف روسی برای تولید پلت فرم کامپوزیت مشترک


مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: در نمایشگاه خودروی مسکو مذاکراتی با یک شرکت خودروسازی روسی و بانک روسیه آذربایجان برای تولید پلت فرم مشترک خودرو انجام شد.

به گزارش پرشین خودرو، محمدعلی تیموری در حاشیه بازدید از نمایشگاه خودروی مسکو اعلام کرد: مذاکرات فشرده با شرکت های خودروسازی و قطعه سازان روسی از روز اول برگزاری این نمایشگاه.

وی افزود: در مرحله اول بازار روسیه پتانسیل خوبی برای صادرات قطعات از سوی شرکت های گروه خودروسازی سایپا دارد و از سوی دیگر می توانیم از همکاری شرکت های روسی در زمینه قطعات الکترونیکی خودرو بهره مند شویم که در این زمینه هستیم. در حال حاضر با مشکل واردات در ایران مواجه است.

تیموری تاکید کرد: همزمان چندی پیش مذاکراتی با شرکت خودروسازی روسیه و بانک روسیه آذربایجان برای تولید پلت فرم مشترک خودروی ویژه تولید یکی از خودروسازان غربی در ایران و روسیه انجام شد. و متأسفانه با تحریم های سختی که علیه ایران و اخیراً روسیه وضع شده است، این کشور دچار مشکل شده است، ما این کار را انجام دادیم.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر طبق توافقات قانونی این پلتفرم متعلق به سایپا است و توسط مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا با گذراندن استانداردهای ۸۵ بازطراحی شده است و با مذاکره احتمال می رود این بستر نزد بانک تامین مالی باشد. روسیه به طور مشترک توسط سایپا و طرف روسی تولید می شود و زنجیره تامین این قطعات خودرو در ایران و روسیه فعال می شود.

مدیرعامل ساپیا اضافه کرد: همچنین مذاکرات سازنده ای با شرکت های فولاد روسیه برای تامین ورق های سرد فولادی که قبلا از چین تامین و وارد می شد برای برخی از محصولات سایپا از روسیه با قیمت بسیار مناسب انجام می شود.

تیموری در پایان با اشاره به حضور چشمگیر سایپا در نمایشگاه مسکو خاطرنشان کرد: خودروی شاهین محصول زیبای سایپا و صاحب نظران ایرانی در نمایشگاه خودروی مسکو به نمایش درآمد که با استقبال خوب بازدیدکنندگان از نمایشگاه مواجه شد. .