مدل ۱/۱ خودروی مفهومی ایران خودرو تقدیم وزیر صمت شد


دیروز مدل مفهومی طرح TF21 مقیاس ۱/۱ تقدیم وزیر صنعت، معدن و تجارت شد و طبق قول مدیران ایران خودرو قرار است این خودرو تا ۱۸ ماه آینده تکمیل شود.

به گزارش پرشین خودرو، پروژه TF21 ایران خودرو که چندی پیش در نهم فروردین و تعطیلات نوروزی مورد تایید مدیرعامل این شرکت قرار گرفت، محصولی در کلاس B با امکانات مدرن و ۸۵ استاندارد مصوب است.

از ویژگی های مهم این پروژه زمان بندی ۱۸ ماهه بر اساس استاندارد بین المللی تعیین شده است که برای صنعت خودرو کشور حائز اهمیت است.

در سفر سیزدهم وروردن وزیر صمت، مدل مفهومی این پروژه در مقیاس ۱/۱ با تلاش شبانه روزی کار شد و خروجی این پروژه رویت شد. این مدل به اضافه ۱۸ ماه برای طراحی و تولید آن مورد استقبال وزیر صمت قرار گرفت.

مزیت این محصول با سایر پروژه ها متفاوت است و با تولید این محصول، صنعت خودروسازی کشور وارد مرحله جدیدی در نوع و سبک طراحی خودرو خواهد شد که قطعاً امیدواری به آینده صنعت خودرو را در جهان متبلور خواهد کرد. زمینه طراحی

به گفته مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، شرکت های دانش بنیان و نخبه نقش فعالی در طراحی و تولید قطعات این محصول خواهند داشت و در حال حاضر در دستور کار قرار دارد.

این پروژه توسط تیم معاونت تحقیق، طراحی و توسعه گروه صنعتی ایران خودرو به سرعت در حال اجراست و طرح ساخت آن در زمینه سازه، پوشش و مونتاژ به تصویب رسید که در نوع خود بی سابقه است.

این خودرو قادر به اجرای استانداردهایی مانند برخورد عابر پیاده، سیستم هشدار فشار باد لاستیک، راهنمایی راننده هنگام تعویض دنده، سیستم پایداری الکترونیکی و کاهش مصرف سوخت است و استانداردهای خودروسازان مشهور جهان را رعایت می کند. در تعطیلات نوروزی امسال، زیرساخت های تجهیزاتی برخی از آزمایشات فوق برای اولین بار در کشور در دسترس قرار گرفت و انجام شد.

مجهز بودن به موتورهای مدرن و کم مصرف سری TU از ویژگی های این محصول است که در مرحله اول با گیربکس دستی و اتوماتیک و در مرحله بعد با موتور سه سیلندر IK3 تولید و تجهیز خواهد شد.

در راستای دستیابی به اهداف کیفی و بر اساس اطمینان مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، اجرای این پروژه مهم در مرحله طراحی و در نتیجه مرحله ساخت قرار دارد.