متا چندین نمونه اولیه از هدست های VR را نشان داده است


از آنجایی که مفهوم متا تبدیل و مفهوم واقعیت مجازی (VR) در بازار همچنان مورد توجه قرار می گیرد، متا قصد دارد یک هدست واقعیت مجازی کامل برای کاربران توسعه دهد. اخیرا شاهد عرضه هدست واقعیت مجازی قابل حمل آینده نگر این شرکت به نام Project Cambria بودیم. در حال حاضر، زاکربرگ و مایکل ابراش، رئیس Meta Reality Labs، در حال بررسی چند نمونه اولیه از هدست واقعیت مجازی هستند. که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

اینها نمونه های اولیه هدست Meta VR هستند!

مارک زاکربرگ به همراه مایکل ابراش و تیم دانشمندانش در آزمایشگاه، اخیراً شواهد برجسته ای را برای مفهوم هدست های واقعیت مجازی به نمایش گذاشته اند. اینها شامل دستگاه هایی با اسم رمز Butterscotch، Holocake 2، Mirror Lake و Starburst هستند. هر یک از این نمونه های اولیه برای آزمایش ویژگی خاصی مانند بهینه سازی صفحه نمایش یا نور پس زمینه روشن طراحی شده اند.

با شروع با Starburst، این یکی از منحصربه‌فردترین هدست‌های واقعیت مجازی موجود است و بسیار حجیم به نظر می‌رسد. در واقع دارای دو دستگیره برای پشتیبانی از یک لامپ قدرتمند است که می تواند نورپردازی با دامنه دینامیکی بالا با روشنایی ۲۰۰۰۰ لومن تولید کند. “در نظر گرفتن این محصول به عنوان نسل اول محصول گرا غیر عملی است، اما ما از آن به عنوان یک پلت فرم آزمایشی برای تحقیقات و مطالعات بیشتر استفاده می کنیم.” “هدف از همه اینها کمک به ما در شناسایی مسیرهای فنی است که به ما امکان می دهد به اندازه کافی پیشرفت کنید تا به رئالیسم بصری نزدیک شوید.”

نمونه اولیه هدفون متا starbust vr

Butterscotch نمونه اولیه هدست واقعیت مجازی است که با صفحه نمایش تقریباً با کیفیت شبکیه همراه است. اگرچه این شرکت مجبور شد میدان دید ۱۱۰ درجه Meta Quest 2 را برای توسعه یک نمونه اولیه Butterscotch به نصف کاهش دهد، اما وضوح ۲.۵ برابر در هر چشم را در مقایسه با Quest 2 ارائه می دهد. همچنین به کاربران اجازه می دهد تا خط ۲۰/۲۰ را بخوانند. منظره. میدان دید در نمودار چشمی و ۵۵ پیکسل در هر درجه را فراهم می کند. با این حال، در حال حاضر در حالت قابل حمل نیست.

نمونه اولیه هدفون Meta Buttercot vr

از طرف دیگر، نمونه اولیه Holocake 2 بیشتر شبیه یک شیشه واقعیت افزوده است تا یک هدست VR کامل. از یک فرآیند خمشی سبک با استفاده از یک لنز انکساری ضخیم استفاده می کند. اگرچه این دستگاه می تواند به نازکی عینک های معمولی باشد، متا در تلاش است تا یک منبع نور مستقل، ترجیحاً یک لیزر به جای OLED، برای تامین انرژی هدست Holocake 2 ادغام کند. ما باید مهندسی زیادی انجام دهیم تا لیزر مصرفی مناسب را به دست آوریم. با مشخصات ما: ایمن، کم هزینه، موثر است و می تواند برای هدست واقعیت مجازی باریک مناسب باشد.

با آمدن به نمونه اولیه Mirror Lake، این اساسا یک مفهوم کامل است که هیچ شرکت دیگری هنوز آن را توسعه نداده است. بسیار شبیه یک عینک اسکی، قرار است با اپتیک ظریف Holocake 2، قابلیت Starburst HDR و وضوح Butterscotch برای هر چشمی عرضه شود. به طور کلی، شما می خواهید هدست واقعیت مجازی Mirror Lake را به عنوان بهترین مدل برای به نمایش گذاشتن دستاوردهای شرکت در زمینه واقعیت مجازی به نمایش بگذارد.

هدست واقعیت مجازی مدل Meta Mirror Lake

جدا از آن، Meta and Reality Labs به نمونه اولیه Half Dome خود نیز اشاره کردند که این شرکت کار روی آن را در سال ۲۰۱۷ آغاز کرد و بعداً در F8 2018 فاش شد. آزمایشگاه VR قرار است در مورد تحقیقات خود در SIGGRAPH آینده بحث کند.

در حال حاضر، اگرچه نمونه های اولیه وجود دارد، اما به هیچ وجه آماده ارسال به مصرف کنندگان نیستند. با این حال، با سرعت سرسام‌آور در توسعه و نوآوری فناوری‌های واقعیت مجازی، به نظر می‌رسد این شرکت از سایر شرکت‌هایی که برای ورود به بخش VR/MR مانند اپل تلاش می‌کنند جلوتر باشد. بنابراین، اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد برنامه ها و نوآوری های Meta VR به دست آورید، پیشنهاد می کنیم با ما تماس بگیرید دانوتک با من باش. همچنین، نظرات خود را در مورد آخرین متا پارادایم های واقعیت مجازی در نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

به این مورد امتیاز دهید