متا ممکن است به زودی ارز دیجیتال زاک باکس را راه اندازی کند


از آنجایی که متا با منابع و فناوری های خود به پیشرفت مفهوم MetaRes ادامه می دهد، این شرکت می خواهد ارز مجازی را در پلتفرم های رسانه های اجتماعی خود به کاربران ارائه دهد. گفته می شود که این شرکت قصد دارد ارزهای مجازی، توکن ها و خدمات وام دهی را به برنامه های خود مانند فیس بوک و اینستاگرام ارائه دهد. بیایید نگاهی به جزئیات بیاندازیم تا درباره برنامه های مالی متا و زک باکس بیشتر بدانیم.

متا ممکن است به زودی ارز مجازی “Zuck Bucks” را معرفی کند

فایننشال تایمز به نقل از منابع آگاه گزارش داد که شعبه مالی متا، متا فایننشال فناوری، در حال برنامه ریزی برای راه اندازی ارز مجازی برای متاورز است. ارز مجازی معروف به “زاک باکس” یکی است ارز دیجیتال این نخواهد بود. در عوض، این یک ارز درون برنامه ای خواهد بود، مانند ارزهای مجازی که در بازی های آنلاین مانند Fortnite، Roblox و Valorant پیدا می کنیم.

برای کسانی که نمی دانند، متا اعلام کرده است که قصد دارد ارز دیجیتال خود را به عنوان بخشی از پروژه لیبرا ۲۰۱۹ راه اندازی کند. با این حال، پس از انتقادات و بررسی های فراوان توسط رهبران سیاسی، این شرکت در اوایل سال جاری تلاش های خود در زمینه رمزنگاری را کنار گذاشت.

با این حال، متا با استناد به کاهش تعداد کاربران روزانه در فیس بوک، اکنون می خواهد کاربران و تولیدکنندگان محتوای بیشتری را به پلتفرم های رسانه های اجتماعی خود جذب کند، بنابراین راه های جدیدی برای این کار ارائه می دهد. بنابراین معرفی این شرکت به ارز مجازی اقدام عجیبی نخواهد بود.

بر اساس یادداشت ها و منابع رسمی، متا می تواند “توکن های اجتماعی” یا “توکن های شهرت” را برای کاربران منتشر کند. بر اساس گزارش ها، این جوایز برای کاربرانی است که مشارکت قابل توجهی در گروه های فیس بوک دارند. این شرکت همچنین در حال کار بر روی چیزی به نام “Creator Coins” است که می تواند در آینده در پلت فرم محبوب اشتراک گذاری عکس اینستاگرام ادغام شود.

علاوه بر این، این گزارش اشاره می‌کند که متا همچنین در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی خدمات مالی سنتی‌تر برای کمک به کسب‌وکارهای کوچک در پلتفرم‌های خود است. به گفته یک منبع آگاه، این می تواند شامل خدمات وام تجاری کم بهره برای کارآفرینانی باشد که در فضای دیجیتال رشد می کنند، زیرا این شرکت قبلاً برنامه های خود را با شرکای وام دهی احتمالی مورد بحث قرار داده است.

اکنون شایان ذکر است که اپلیکیشن‌های متا زاک باکس یا ارز مجازی برای پلتفرم آن، در حال حاضر در مراحل اولیه توسعه و بحث هستند. بنابراین ممکن است برخی از این طرح ها در آینده کنار گذاشته شوند. بنابراین، ما مشتاقانه منتظر به روز رسانی های بیشتر در مورد هستیم دانوتک مراقب نمودارهای توصیفی ارز مجازی باشید و نظرات خود را به اشتراک بگذارید.