مبارزه با قاچاق و جعل یکی از اولویت های وزارت صمت است


معاون امور صنایع دولتی وزارت صنعت در بازدید از غرفه سایپا گفت:

معاون صنایع عمومی وزارت صمت در بازدید از غرفه سایپا در هجدهمین نمایشگاه قطعات خودرو، مجامع، گفت: یکی از اولویت های مهم وزارت صمت مبارزه با قاچاق و کالاهای تقلبی است. و صنایع وابسته در اصفهان.

به گزارش «فارسی خودرو»، محمدمهدی بردران در بیانیه فوق افزود: قطعه سازان از جمله شرکت هایی هستند که با سیاست های وزیر در حوزه خودروسازی در دولت جدید ارتباط خوبی دارند.

برادران اولین گام در مبارزه با کالای قاچاق را تضمین سطح تولید در بازار دانست و گفت: تولید خودرو در هشت ماه گذشته با تلاش خودروسازان و قطعه سازان روند رو به رشدی داشته است.

وی افزود: گام دوم افزایش کیفیت محصول و رضایت مشتری بود و باید در این زمینه نیز اقدام می شد زیرا این موضوع در سال های گذشته مورد انتقاد مردم قرار گرفت و خوشبختانه با واکنش مناسبی همراه شد. “

معاون وزیر صمت گام سوم را اصالت قطعات خودرو خواند و گفت: از دیگر اقدامات خوبی که انجام شده شناسایی قطعات تقلبی و قاچاق موجود در بازار است چرا که گاهی به قطعات قاچاق و تقلبی اصلی داخلی یا داخلی می گویند. تولیدات خارجی در کشور.» و ورود آن به بازار و ایجاد مشکلاتی برای مردم که با اجرای طرح احراز هویت قطعات، اعتماد مردم را ایجاد کرد.

وی تاکید کرد: شروع به ایجاد کدهای شناسایی برای اصالت کالا کرد که بسیار حائز اهمیت بود و در گام اول برای دو گروه از کالاها باتری و کمک فنر اجرا شد و برای ۵۳ مورد دیگر نیز این کار انجام می شود. مجموعه ای از قطعات خودرو.

برادران افزود: در همین راستا مقرر شد از مردادماه هیچ کالایی بدون کد رهگیری در بازار عرضه نشود و تولیدکنندگان باید تمامی محصولات خود را با کد رهگیری تولید و روانه بازار کنند البته به تعداد قطعات موجود در بازار بدون کد رهگیری.» امکان دریافت کد رهگیری به آنها داده می شود.

وی گفت: صنعت قطعات یدکی صنعت اشتغالزایی است که عملکرد صادراتی خوبی دارد و هم تولیدکنندگان و هم مصرف کنندگان برد-برد خواهند بود.

وی گفت: دولت جدید در شرایطی حضور داشت که میزان نارضایتی از عملکرد خودروسازان بسیار بالا بود، اما طبق آمار به دلیل علاقه خودروسازان و قطعه سازان به موضوعات مهمی از جمله میزان نارضایتی ها در حال کاهش بود. به عنوان تولید، کیفیت و خدمات.

معاون وزیر صمت تصریح کرد: با مدیرعامل جدید سایپا به رشد تولید و کاهش محصولات معیوب و تولید هدفمند محصولات جدید دست یافته ایم و این روند کاملا محسوس است. همچنین در حوزه خدمات پس از فروش نیز شاهد رشد خوبی در سایپا یدک هستیم که باعث افزایش سهم بازار این شرکت شده است.