مایکروسافت توضیح می دهد که چرا نمی توانید نوار وظیفه ویندوز ۱۱ را جابجا کنید – بررسی Geek


نوار کناری ویندوز 11 سمت چپ هک شده است
بینگ ادواردز

از زمان ورود اولین نسخه پیش‌نمایش، کاربران از مایکروسافت خواسته‌اند تا گزینه‌ای برای انتقال مکان نوار وظیفه ویندوز ۱۱ به سمت چپ یا راست صفحه نمایش دهد. متأسفانه، به نظر نمی رسد که به این زودی ها اتفاق بیفتد.

همانطور که احتمالا می دانید، نوار وظیفه ویندوز ۱۱ در وسط قسمت پایین صفحه قفل است. و در حالی که می‌توانید آیکون‌ها را مانند ویندوز ۱۰ به لبه پایین سمت چپ منتقل کنید، همین امر به پایان می‌رسد. استدلال های معتبر زیادی در مورد اینکه چرا نوار وظیفه ویندوز در سمت چپ است وجود دارد، اما مایکروسافت آن را اینطور نمی بیند.

اخیراً در Reddit AMA (از من هر چیزی بپرس)، تیم مایکروسافت ویندوز ۱۱ به چندین سوال در مورد سیستم عامل جدید پاسخ داد. همانطور که انتظار می رفت، یک سوال در مورد مکان نوار وظیفه به سرعت ظاهر شد. اگر به خبرهای خوب امیدوار هستید، متاسفم که حباب خود را منفجر می کنم. ما هیچ کدام را نگرفتیم.

وقتی از تالی راث، رئیس بخش Windows Core Experience در مایکروسافت در مورد گزینه تغییر مکان نوار وظیفه ویندوز ۱۱ (ساعت ۹:۵۰ صبح) پرسیده شد، پاسخ کوتاهی به ما داد که طرفداران ویندوز آن را دوست نخواهند داشت.

زمانی که ویندوز ۱۱ را ساختیم، نوار وظیفه را از ابتدا بازسازی کردیم. همانطور که راث این فرآیند را توضیح می دهد، او تأیید می کند که تیم در درجه اول روی نقاط درد و تغییراتی برای کمک به گروه بزرگتری از کاربران کار می کند.

“هدف این بود که واقعاً اطلاعات را در مورد اینکه چه چیزهایی باید گنجانده شود، چه چیزی برای بعداً موکول کرد یا چه چیزهایی نباید گنجانده شود، هدایت شود.”

به نظر می رسد که امکان جابجایی نوار وظیفه چندان یک درخواست نیست یا علاقه کافی برای توجیه این تغییر را نداشتید. در عوض، راث به سرعت بر روی برخی از بهینه‌سازی‌های اخیر تیم تمرکز می‌کند، مانند نوار وظیفه از بین رفته و گسترش‌یافته برای دستگاه‌ها یا تبلت‌هایی با صفحه‌نمایش لمسی کوچک‌تر.

همانطور که گفتگو ادامه دارد، تالی راث آن را روشن می کند وقتی صحبت از انتقال نوار وظیفه به مکان‌های مختلف روی صفحه به میان می‌آید، چالش‌های متعددی در این زمینه وجود دارد. وقتی به داشتن نوار وظیفه در سمت راست یا چپ فکر می‌کنید، جریان مجدد و کار همه برنامه ها باید به طور ناگهانی انجام دهند تا یک تجربه عالی داشته باشند، این یک چیز بسیار بزرگ است.”

سپس، با بازگشت به نکته قبلی او در مورد اتخاذ «تصمیمات مبتنی بر داده»، زیرمجموعه کاربرانی که می‌خواهند نوار وظیفه را جابه‌جا کنند در مقایسه با سایر افرادی که ویژگی‌های متفاوتی را طلب می‌کنند، کمتر است. با این حال، به نظر می رسد جابجایی نوار وظیفه یکی از مواردی است که مایکروسافت همچنان به آن نگاه می کند و به بازخوردها گوش می دهد، اما در حال حاضر، آنها برنامه ای برای ایجاد نوار وظیفه جانبی ندارند.

در حالی که مایکروسافت قصد ندارد این گزینه را به این زودی ها تبدیل کند، یک هک رجیستری وجود دارد که به شما امکان می دهد نوار وظیفه ویندوز ۱۱ را به سمت چپ، راست یا حتی بالای صفحه منتقل کنید، اما به نوعی خراب است، پس این کار را نکنید. انتظار یک تجربه کامل را داشته باشید

از طریق reddit