مایکروسافت اج در حال آزمایش گزینه ای برای توقف موقت افزونه های مرورگر است، اما چرا؟ – بررسی گیک


لپ‌تاپ لوگوی Microsoft Edge را نمایش می‌دهد
monticello / Shutterstock.com

افزونه های مرورگر بسیار مفید هستند و می توانند ویژگی های مفید زیادی را برای تجربه مرور شما فراهم کنند، اما گاهی اوقات ممکن است بخواهید آنها را خاموش کنید. اکنون، مایکروسافت در حال آزمایش ویژگی جدید Edge Canary است تا به کاربران کنترل بیشتری بر برنامه‌های افزودنی بدهد.

اینکه بتوانید فوراً تبلیغات را مسدود کنید، معاملات و تخفیف‌ها را با Honey ردیابی کنید یا حالت تاریک را فعال کنید. با این حال، برنامه‌های افزودنی همچنین به انواع مجوزها و بیانیه‌های حفظ حریم خصوصی دسترسی دارند، که زمانی که نیاز به ورود به یک حساب کاری یا مشابه دارید، ایده‌آل نیست. اساساً افزونه ها عالی هستند اما می توانند آزاردهنده نیز باشند.

به نظر می‌رسد که مایکروسافت می‌خواهد این مشکل را برطرف کند و در حال انجام تست A/B با چندین کنترل افزونه در آخرین نسخه بتا Edge Canary است. کاربر Reddit Leo Varela اولین بار متوجه این ویژگی های جدید شد و اسکرین شات از نحوه کار آنها را به اشتراک گذاشت.

پسوندها را در Edge Canary متوقف کنید
لئو وارلا در Reddit

در حالی که می‌توانیم برخی از برنامه‌های افزودنی را فعال یا غیرفعال کنیم، اکنون می‌توانید همه برنامه‌های افزودنی را در یک سایت خاص با یک کلیک موقتاً متوقف کنید. حتی می‌توانید آن را طوری تنظیم کنید که هنگام بازدید از سایت‌های حساس، هر برنامه افزودنی را که می‌خواهید متوقف کند. این برای ورود به بانک شما، صفحات پرداخت در سایت ها یا حتی برای اهداف ورود به سیستم تجاری عالی است.

علاوه بر این، اگر یک برنامه افزودنی خاص با یک سایت، مانند مسدودکننده تبلیغات، خوب کار نمی کند، می توانید آن را طوری تنظیم کنید که هنگام بازدید از آن سایت، آن را به طور خودکار خاموش کنید. شخصاً این بهتر از خاموش کردن دستی یا حذف کامل افزونه است.

مایکروسافت اعلان‌های بنری مفیدی را نیز اضافه کرده است و می‌گوید: «ما برنامه‌های افزودنی را در این سایت متوقف کرده‌ایم تا اشتراک‌گذاری داده‌های شما را در صورت لزوم به حداقل برسانیم».

شایان ذکر است که این در حال حاضر تنها به عنوان یک ویژگی آزمایش بتا در نسخه های Canary در دسترس است و حتی در آن زمان نیز ممکن است برای همه در دسترس نباشد. با این حال، اگر از آخرین نسخه استفاده می کنید، می توانید سعی کنید به این کنترل های جدید در منوی ابزارک ها در Edge دسترسی داشته باشید. ما فرض می کنیم که این در نهایت به همه کاربران برسد، اما باید منتظر بمانیم و تماشا کنیم. به خاطر داشته باشید که گزینه دیگر این است که به سادگی یک برگه ناشناس را باز کنید اما هر برگه خود را دارد.

از طریق Windows Central