مارشمالو چه چیزی می تواند به اراده یاد دهد؟ این چیز لعنتی نیست.


آزمایش مارشمالو یک آزمایش گسترده و فوق العاده ساده است.

ختمی را جلوی کودک بگذارید. به آنها بگویید که اگر آنها پانزده دقیقه را در اتاق با مارشملو بدون خوردن آنها بگذرانند ، یک ثانیه به دست می آورند.

کسانی هستند که موفق می شوند ، کسانی هستند که موفق نمی شوند.

چند سال پیش نوشتم:

در هر تجسم آزمایش مارشمالو ، چیزی را که مدتهاست به آن اعتقاد دارم ثابت می کند: خودکنترلی ، توانایی نادیده گرفتن رضایت فوری و تکمیل کار ، درک اینکه تأخیر در ارضاء در واقع بسیار شیرین تر است … همه چیز ذاتی نیست. یادگرفتند. بسیاری از ما در سن بسیار کمتری نسبت به دیگران آموختیم ، اما این ژنتیکی نیست … بنابراین بحث “طبیعت و تربیت” مطرح است.

این مقاله به صراحت توجه را به این واقعیت جلب می کند که واکنش های یک شخص با الف) شخصیت و ب) موقعیت رنگ آمیزی می شود. او در مورد کودکان صحبت کرد ، اما من فکر می کنم این موضوع برای بزرگسالان بسیار مهم است ، و من حتی یک ماده سوم را به مدیریت وزن اضافه می کنم: تجربیات. به عبارت دیگر ، عادت. [source]

چیزی که من به آن فکر نمی کردم این است: اگر می توان نیروی اراده را آموخت ، پس وجود دارد دیگر آنها همچنین عناصر تصمیم گیری را یاد می گیرند. مانند ترس از کمیابی – این دومین ختمی است هرگز واقعاً نمی آیدبه

من قبلاً این سوال را در وبلاگ مطرح کرده بودم.

نکته این است که اگر فقیر شده اید ، خیلی سریع یاد گرفته اید که چگونه به آنچه نیاز دارید دست کم برای پر کردن شکم خود برسید. این مهم است. اما چگونه غذا خوردن را به شما آموزش می دهد؟ در مورد تغذیه خود چه می آموزید؟ علاوه بر این ، اگر نان شیرین باشد ، چیزهای داخل آن شیرین است و هدف این است که تا جایی که ممکن است از آن استفاده کنیم تا شکممان را پر کنیم … این چرخه عادت چقدر سریع شاد می شود؟ [source]

چرا دوباره همه اینها را مخلوط می کنم؟

در نهایت ، مطالعه جدید پشتیبانی محدودی از این ایده دارد که تأخیر در رضایت منجر به نتایج بهتر می شود. در عوض ، او پیشنهاد می کند که توانایی ختمی دوم برای برجسته شدن تا حد زیادی توسط سوابق اجتماعی و اقتصادی کودک تعیین می شود و به نوبه خود ، این سابقه ، به جای توانایی به تأخیر انداختن رضایت ، در پشت سابقه طولانی مدت کودکان است. موفقیت دوره ای

[…]

این مطالعه جدید نشان داد که کودکانی که مادران آنها دارای مدرک دانشگاهی بوده اند در درازمدت عملکرد بهتری ندارند – از نظر نمرات یکنواخت امتحانات و گزارش مادران از رفتار فرزندان خود – نسبت به کسانی که مستقیماً در آن تحقیق کرده اند. به طور مشابه ، در میان کودکانی که مادران آنها تحصیلات دانشگاهی نداشتند ، انتظارات بهتر از آنهایی که وسوسه می شدند در شرایط دیگر مانند درآمد خانواده و محیط خانه کودک در 3 سالگی (یک اقدام استاندارد تحقیق) برای به عنوان مثال ، کتابی که محققان در خانه مشاهده کردند و پاسخ مادران به فرزندانشان در حضور محققان در نظر گرفته شد. در آن کودکان ، خودکنترلی به تنهایی نمی تواند بر معایب اقتصادی و اجتماعی غلبه کند.

تکرار ناموفق آزمایش مارشمالو فراتر از ایده قبلی عمل می کند. توضیحات احتمالی دیگری را در مورد اینکه چرا کودکان فقیرتر انگیزه کمتری برای انتظار برای مارشملو دوم دارند ، پیشنهاد می کند.به آنها ، زندگی روزمره ضمانت های کمتری ارائه می دهد: ممکن است امروز در انبار غذا وجود داشته باشد ، اما ممکن است فردا نباشد ، بنابراین خطری در انتظار استبه و حتی اگر والدین آنها وعده خرید بیشتر غذاهای خاص را بدهند ، گاهی اوقات این قول به دلیل ضرورت مادی از بین می رود. [source]

به عبارت دیگر ، برخی از ما واقعاً چنین هستیم انجام دادن بزرگسالان ناتوانی در انتظار را یاد می گیرند. احساس دائمی کمیابی – این فکر که شاید هیچگاه ختمی دوم وجود نداشته باشد – شاید به این دلیل که پول به اندازه کافی یکنواخت نبود ، یا شاید تعداد زیادی خواهر و برادر وجود داشت و آنها قبلاً به آن دست پیدا می کردند – تا یاد بگیرند که مشکلی نیست صبر کن در عوض ، انتظار باعث ایجاد احساس اضطراب می شود که به کششی تبدیل می شود که تنها با مصرف مارشمالو برطرف می شود.

این مهم است زیرا شیوه مدیریت ایده “اراده” را تغییر می دهد. برخی از افراد با یادگیری این نکته که بزرگنمایی در حال حاضر نه تنها اضطراب را در موارد بسیار کم ، بلکه در مواقع نادرست نیز از بین می برد انجام دادن مراقب خود باشید ، آنها با افزایش هورمون رفاه همراه با یک درمان قندی پاداش می گیرند. (و اشتباه نکنید ، مارشمالو شکر ، آب و ژلاتین است ، بنابراین شکر خالص است.)

رفتار انسان در یک حلقه وجود دارد و این حلقه بر اساس احساس ما توسط مغز ما تأیید می شود. تو یادمیگیری ادامه هید احساس خوب بودن ، و متوقف کردن احساس بدی شما بیش از یکبار دست خود را در آتش باز نمی گذارید زیرا احساس خوبی ندارید. شما یاد می گیرید که از آتش اجتناب کنید ، و این رفتار در چرخه ای برای شما کار می کند – وقتی آتش می بینید ، از آن اجتناب می کنید. برعکس ، همان چیزی است که از آن لذت می برید-می آموزید که بر اساس دوپامین خوب است که باعث سیل در مغز شما می شود و بنابراین وقتی هورمون های خوب احساس می کنید ، جذب آن می شوید.

از آنجا که از قبل مشخص است که فقر باعث میزان زیادی از اضطراب می شود ، برای کودکان دشوار است که “اراده” را بیاموزند که به آنها اجازه می دهد مارشملو را رد کنند (و احساس اضطراب مرتبط با کمیابی را افزایش دهد).

اما اگر آن را هدف قرار دهیم به طور مشخص، ما می توانیم نحوه تصمیم گیری افراد و علاوه بر این ، مسیر سلامت آنها را تغییر دهیم.

عکس: Flickr / aidanmorganدیدگاهتان را بنویسید