لیست بهترین مراکز پرینت سه بعدی در تهران


در این مطلب می‌خواهیم درباره شرکت‌هایی که خدمات پرینت سه‌بعدی در تهران و سایر شهرهای ایران را انجام می‌دهند، صحبت کنیم. خوشبختانه فناوری چاپ سه بعدی در ایران نیز رشد تصاعدی داشته و کاربران ایرانی از آن استقبال خوبی کرده‌اند؛ زیرا تکنیک چاپ سه بعدی، امکان ساخت یک نمونه سریع و دقیق را از یک فایل سه بعدی CAD فراهم می‌کند. بنابراین اگر دانشجوی معماری هستید و باید ماکت خود را بسازید یا نیاز به مهندسی معکوس یک قطعه تحریمی دارید، بهترین روش برای رسیدن به هدفتان استفاده از پرینت سه بعدی است.

تمامی این مراکز مشاوره رایگان ارائه داده و خدمات جانبی دیگری مثل اسکن سه بعدی و مدل‌سازی و طراحی نیز انجام می‌دهند و دارای تمامی مجوزهای صنفی لازمه هستند.

راهنمایی درباره تعرفه پرینت سه بعدی:

  1. بهتر است بدانید که تعرفه پرینت سه بعدی با توجه به زمان چاپ قطعه تعیین می‌گردد؛ (یعنی قیمت پایه خدمات، ضرب در ساعت چاپ قطعه). مثلا اگر تعرفه پرینت را ۳۰.۰۰۰ تومان در نظر بگیریم و فایل سه بعدی شما به ۸ ساعت زمان چاپ نیازمند باشد، نهایتا هزینه پرینت سه بعدی شما برابر ۲۴۰.۰۰۰ تومان خواهد بود.
  2. هزینه پرینت با توجه به اندازه قطعه، دقت چاپ و نوع متریال متفاوت خواهد بود و حتما باید فایل سه بعدی را ارائه کنید تا آنالیز نرم‌افزاری شود. پس هنگام ثبت سفارش، نمی‌توانید با گفتن اندازه تقریبی قطعه‌تان یا نشان دادن عکسش، قیمت بگیرید!
  3. فایلی که برای خدمات دهنده ارائه می‌کنید باید شرایط بهینه‌ای داشته باشد: مثلا نباید بین دیواره‌ها گپ یا فاصله باشد (کاملا متصل یا trim باشد)، نباید نازک باشند یا داخل بخش‌های درونی، حجم‌های زاید وجود داشته باشد چون هزینه و زمان پرینت را شدیدا افزایش داده یا موجب خطای چاپ خواهند شد.
  1. مرکز پرینت سه بعدی توسعه گران بعد سوم | ۳DPE |

۳dpe.ir

۰۲۱۶۶۰۲۳۰۶۱

 ۰۹۱۲۵۲۵۷۳۸۵

1.	مرکز پرینت سه بعدی توسعه گران بعد سوم

این مجموعه با سابقه، تمرکز خود را روی خدمات پرینت سه بعدی با متریال پلاستیک گذاشته است (FDM: ترموپلاستیک؛ باصرفه‌ترین روش ۳DPrint است). مرکز پرینت سه بعدی ۳DPE خدمات چاپ و اسکن و مدلسازی خود را بصورت اینترنتی برای تمامی نقاط ایران ارائه می‌کند. کسانی که ساکن تهران هستند امکان مراجعه حضوری نیز دارند. مزیت این شرکت در قیمت‌دهی منصفانه و اندازه چاپ متنوع آن است که موجب شده رضایت بالایی را بین مشتریان داشته باشد. این شرکت، سازنده معروف چاپگر سه بعدی ایرانی در کشور نیز هست و به موسسات دولتی و خصوصی مشهوری محصولات خود را عرضه کرده است.

  1. خدمات چاپ ثمین samin3d:

این مرکز چاپ، چند نوع سرویس به مشتریان ارائه می‌کند: از طراحی سه بعدی و اسکن اپتیک قطعات تا پرینت سه بعدی با متریال ترموپلاستیک (فیلامنت) و برش CNC. در این مجموعه می‌توانید از هر کجای ایران بصورت اینترنتی مشاوره گرفته و سفارش خود را تکمیل کنید. در مجموعه samin، علاوه بر سرویس دهی آنلاین پرینت، امکان خرید دستگاه چاپگر سه بعدی نیز وجود دارد.

  1. خدمات چاپ ۳dprintstore:

این مجموعه به تازگی، شروع بکار کرده و خدمات ماکت سازی و پرینت پلاستیک را برای مشتریان انجام می‌دهد. البته بنظر می‌رسد دریافت خدمات از این مجموعه زمان و هزینه بیشتری نسبت به دیگران دارد.

  1. مجموعه king3D:

این شرکت، تمرکز خود را روی خدمات دهی مدل‌سازی و اسکن سه بعدی، چاپ پلاستیک و رزینی گذاشته است. کیفیت سرویس این مجموعه خوب بوده و می‌توانید از تمام نقاط کشور به صورت اینترنتی درخواست خود را ثبت کنید. موسسه کینگ تری دی، خدمات تعمیرات چاپگر سه بعدی را نیز انجام می‌دهد.

سفارش عکس لیتوفان

برای سفارش عکس لیتوفان ” توسعه گران بعد سوم ” را در گوگل جستجو کنید.

سخن آخر:

نمونه سازی با ۳D Print روش جدیدیست که برای ارزیابی و تست قطعات پیش از تولید انبوه یا نمایش محصول به مشتری بکار می‌رود. حتی گاهی برای تولید نهایی قطعات ابتکاری و کم تیراژ نیز بهترین و باصرفه ترین روش استفاده از پرینت سه بعدی است. نمونه سازی قطعه با پرینت سه بعدی، هزینه و ریسک توسعه محصولات جدید را بطرز چشمگیری کاهش می‌دهد. این فناوری از دهه ۸۰ میلادی قرن بیستم (بسیار زودتر از ایران) در کشورهای صنعتی مرسوم شد؛ پس جای خوشحالیست که بتازگی در کشور ما نیز مقبولیت آن در حال افزایش است.

اگر شرکت‌های معتبر ایرانی دیگری می‌شناسید، خوشحال می‌شویم بنام خودتان آنرا در بخش کامنتیگ پایین صفحه مطرح کنید.