لیتیوم: سیندرلا یک ماده معدنی برای زوال شناختی است


لیتیوم ، به عنوان یک ماده معدنی ضروری – مانند سدیم ، منیزیم ، پتاسیم و کلرید – برای بقای ما حیاتی است. وظیفه آن محافظت از مغز در برابر تخریب عصبی است. با افزایش سن ، پیشرفت زوال شناختی متوقف می شود و حتی ممکن است بیماری آلزایمر و آتروفی مغزی را معکوس کند. نشان داده شده است که لیتیوم از رشد پلاک ها و رسوبات آمیلوئید در مغز جلوگیری می کند که می تواند منجر به زوال شناختی شود. وقتی لیتیوم در دوزهای پایین تجویز می شود ، حافظه و شناخت را به طور موثری بهبود می بخشد ، از زوال عقل جلوگیری کرده و حتی آن را معکوس می کند ، خطر سکته مغزی و آسیب های آن را کاهش می دهد و آثار ضربه مغزی را بهبود می بخشد. و از آنجا که عملکرد کلی مغز را بهبود می بخشد ، می توان تعدادی از مشکلات بهداشت روانی از جمله اضطراب ، افسردگی ، ADD و ADHD و PTSD را بهبود بخشید.

من لیتیوم را چند سال پیش هنگامی که روی کتابم تحقیق کردم و آن را پیدا کردم ، دوباره کشف کردم معکوس کردن بیماری آلزایمر توسط دکتر تیموتی اسمیت. در اینجا داستان لیتیوم شخصی آمده است:

“در سال 2003 ، اسکن MRI مغز من آتروفی مغزی را نشان داد. این یافته شگفت انگیزی نبود. در اکثر افراد شصت ساله ، “کوچک شدن” مغز یک ویژگی “طبیعی” پیری است. چند ماه بعد ، مقاله ای در Lancet خواندم که نشان می داد لیتیوم با دوز پایین آتروفی مغزی را معکوس می کند ، بنابراین روزانه 20 میلی گرم لیتیوم اوروتات به برنامه مکمل خود اضافه کردم.

چند سال پیش ، در MRI مکرر ، در کمال تعجب ، معلوم شد که آتروفی به طور کامل از بین رفته است! تحقیقات اخیر مکانیسم آن را آشکار کرده است: لیتیوم تولید BDNF را تحریک می کند ، که رشد سلول های بنیادی را تحریک می کند و منجر به بازسازی عصبی می شود. هیچ چیز دیگری برای معکوس آتروفی مغزی شناخته نشده است ، بنابراین من فرض می کنم لیتیوم بوده است. چه هدیه ای! “دیدگاهتان را بنویسید