قیمت بلیت پروازهای حج اعلام شد


رئیس سازمان هواپیمایی کشوری قیمت پروازهای حج را ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: این قیمت همان قیمتی است که دو سال پیش توافق شد و ایران ایر امسال نیز با همین قیمت موافقت کرد. ”

به گزارش خودروفارسی، محمدی بخش گفت: با هماهنگی سازمان حج و حج. مبلغی توافق شده است که بسته حج را گران نمی کند، بنابراین قرار است وزارت راه و شهرسازی و شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به همان تعهد دو سال پیش خود برای انجام پروازهای حج امسال عمل کنند.

وی افزود: مبنای تعیین قیمت بلیت هواپیما از تهران در نظر گرفته شده و بر این اساس مقرر شد قیمت بلیت رفت و برگشت سفرهای حج پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان باشد.

و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: با توجه به اینکه پروازهای حج از ۱۶ فرودگاه کشور انجام می شود، ممکن است قیمت پایه کمی تغییر کند اما قیمت پایه بلیت این پروازها از تهران به عربستان ۵۹۰۰ است. الف تومان منصوب شد. البته قیمت دقیق مربوط به توافق دو سال اخیر در سفرهای حج است که به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد.

محمدی بخش گفت: اگر بخواهیم قیمت بلیت هواپیما برای پروازهای حج را با هزینه های امروز محاسبه کنیم به بیش از ۱۰ میلیون تومان می رسد، اما توافقی که در این زمینه انجام شده اجرایی می شود تا زائران بتوانند به حج تمتع در ساعت ۱۳:۰۰ ب. تاریخ بعد. هزینه کمتر و قیمت بهتر.” .

وی در پاسخ به سوالی: اگر زائران در ایام حج با مشکلی مواجه شوند چگونه آن را پیگیری می کنند؟ وی اعلام کرد: در صورت بروز مشکل در حوزه سازمان حج و حج، همان سازمان پاسخگو خواهد بود، اما امور مربوط به مشکلات فرودگاهی به شرکت فرودگاه ها و مشکلات پروازی به شرکت هواپیمایی ایران بازگردانده می شود و آنها پاسخگو خواهند بود. تعیین مأمور ویژه حج. اما اگر زائران نتوانند از این طریق به مشکلات خود رسیدگی کنند می توانند به سازمان هواپیمایی کشوری گزارش دهند تا ما به عنوان نهاد نظارتی به این مشکلات رسیدگی کنیم.

منبع: ایسنا