فیدلیتی پرستیژ می آید | پرشین خودرو


یکی از خودروهای جدید گروه بهمن در سال جاری، فیدلیتی پرستیژ نام دارد که در کشور چین با نام جتور X70 پلاس (Jetour X70 Plus) معرفی شده است.

به گزارش پرشین خودرو، یکی از خودروهای جدید گروه بهمن که در سال جاری روانه بازار خواهد شد، فیدلیتی پرستیژ نام دارد که در کشور چین با نام جتور X70 پلاس (Jetour X70 Plus) معرفی شده است و جزو ۱۰ خودروی SUV پر فروش در سال ۲۰۲۱ بوده و در نیمه دوم سال جاری به بازار ایران عرضه می شود.

فیدلیتی پرستیژ یا همان جتور X70 پلاس یک SUV است که طول آن ۴۷۴۹ میلی متر، عرض ۱۹۰۰ میلی متر و ارتفاع ۱۷۲۰ میلی متر دارد و با فاصله بین دو محور ۲۷۴۵ میلی متر فضای کافی را برای سرنشینان خود فراهم می کند.

کابین در طرح بندی پنج صندلی یا هفت صندلی قابل تنظیم است. صندلی های ردیف دوم نیز دارای قابلیت تنظیم حرکت پشت هستند. در مقایسه با Jetour X70 معمولی، نسخه پلاس با ابعاد کمی بزرگتر و ظاهر تهاجمی‌تر با جلوپنجره بزرگ کرومی و چراغ‌های LED عمودی جدید روی سپر ظاهری پویاتر دارد. نمای جانبی نیز قوی است، در حالی که در عقب با نوار نور و چهار لوله اگزوز ظاهری بسیار اسپرت به نمایش می گذارد.

 

فیدلیتی پرستیژ

خودرویی با ویژگی های کم نظیر از جمله توان موتور ۲۰۰ اسب بخار، گیربکس پیشرفته دو کلاچه ۷ سرعته، سیستم های پیشرفته همیار راننده ADAS (AEBS- LKA- LDW- ACC- FCA- RTCA) و مجموعه ای از امکانات رفاهی و فناوری های نوین بکار رفته در این محصول از قبیل دوربین ۳۶۰ درجه با کیفیت ۳D، شش کیسه هوا، صندلی های برقی دارای سردکن، گرمکن و حافظه، تهویه مطبوع مجزا برای سرنشینان عقب، رادار نقطه کور(BSD)، سیستم تعویض دنده الکتریکی، شیفتر روی فرمان (Pedal shifter)، سانرف پانارومیک، آینه داخلی دیجیتال و … در واقع فناوری های بکار گرفته شده در این خودرو، نوید ایجاد تحول مهم در این بخش از بازار را می دهد چرا که این سطح از فناوری در این خودرو قابل قیاس با خودروهای روز دنیا می باشد.

چنانچه بخواهیم کمی بیشتر توضیح دهیم باید گفت هلدینگ چری بر روی پلت فرم جتور تا کنون سه محصول طراحی کرده است که به ترتیب جتور X70(S) ، جتور X70 پلاس و جتور X90 پلاس است. جتور X70 پلاس پلتفرم مشترک با چری تیگو ۸ پرو دارد.

براساس اخبار منتشر شده در شبکه های مجازی، جتور X90 Plus مدل فول سایز جتور می باشد که تفاوت آن با جتور X70 پلاس در قوای محرکه است و ظاهرا موتور این مدل ۲۰۰۰ سی سی با ۲۶۰ اسب بخار قدرت می باشد که قرار است در اواخر سال ۱۴۰۱ و بعد از فیدلیتی پرستیژ با نام فیدلیتی دریم (Dream) راه خود را به سوی بازار ایران هموار کند.