فروش لیفان در روسیه به دلیل اختلاف با نماینده متوقف شود!


لیفان که در روسیه به عنوان یکی از معروف ترین برندهای خودروسازی شناخته می شود، تولید خود را در این کشور متوقف کرد، اما نه به دلیل شروع جنگ اوکراین توسط روسیه، بلکه به دلیل اختلاف لیفان با فروشنده روسی، فروش خودرو در روسیه متوقف شد. .

به گزارش خبرنگار فارسی خودرو، خودروسازان چینی از سال های گذشته سیاست توسعه صنعت خودرو را در دستور کار خود قرار داده اند که از کشورهای اروپای شرقی، روسیه، آسیا، آفریقا و البته آمریکای جنوبی شروع شده است.

از برندهای خودروسازی چینی که نقش مهمی در تثبیت این سیاست داشتند، باید به لیفان اشاره کرد که توانست خودروهای چینی را به بسیاری از بازارها از جمله ایران و روسیه معرفی کند.

لیفان از بدو تاسیس توانسته مشتریانی را در روسیه جذب کند و چندین بار در لیست محبوب ترین برندهای خودرو در بازار روسیه قرار گرفته است.

با وجود چنین محبوبیتی و معرفی نسخه جدید لیفان X60 به بازار روسیه در ماه گذشته، اتفاقات به گونه ای افتاد که این شرکت فروش محصولات خود را در روسیه متوقف کرد.

با شنیدن این خبر و توقف فروش در روسیه، اولین دلیلی که به ذهن متبادر می شود، تبعیت لیفان از دیگر خودروسازان جهانی در تحریم های شدید علیه صنعت خودروسازی روسیه است، اما این موضوع صحت ندارد.

در سیاست خارجی چین جایی برای حمایت از اوکراین وجود ندارد و این بحران ها بهترین فرصت برای خودروسازان چینی و سایر صنایع چینی است تا در بازار هدف خود مانند ایران که شرکت های چینی از ابتدا در آن فعال بوده اند، مانند هیچ کس دیگری عمل کنند. منطقه صنعت خودرو

آنچه لیفان را از فروش در روسیه منع کرد، مسائل سیاسی نبود، بلکه اختلاف حقوقی بین این شرکت و نماینده رسمی آن در روسیه بود که اطلاعات بیشتری در مورد آن فاش نشد.

توقف فروش لیفان در بازار روسیه حتی پس از خروج خودروسازان سرشناس خارجی، خبر بدی برای این کشور است و انتظار می رود این اختلافات به زودی حل شود.

لیفان یکی از برندهای قدیمی و شناخته شده چینی در بازار خودرو کشورمان است که همچنان فعال است.

فروش لیفان X70 یکی از مهمترین برنامه های لیفان در ایران است که شرکت خودروسازی بم در حال انجام آن است.