فروش خودرو لادا بدون تجهیزات ایمنی در روسیه!


خودروسازی آفتاب که خودروهای سواری لادا را تولید می کند، به دلیل عدم توانایی در تامین قطعات یدکی به دلیل تحریم های چند ماه پیش علیه کشور، ترمزهای ضد قفل و کیسه هوا را از محصولات خود حذف کرده است.

به گزارش «فارسی خودرو»، شرکت «آتوواز» که متعلق به دولت روسیه است، طی ماه های اخیر قادر به تأمین قطعات یدکی حیاتی و حیاتی خودروها نبوده و مدتی است که خط تولید آن به حالت تعلیق درآمده و همین امر موجب ایمنی خودروها شده است. در حال حاضر این خودروی چهار در بدون کیسه هوا، ترمز ضد قفل، کنترل پایداری و کشش کمربند ایمنی تولید می شود.

حدود یک ماه پیش، دولت روسیه استانداردهای اجباری خودرو را مجدداً صادر کرد که خودروسازان روسی را ملزم به نصب کیسه هوا نداشت.

لادا از زمان اتحاد جماهیر شوروی سابق در روسیه تولید می شود و نمادی از اقتصاد کمونیستی این کشور است. تولید این خودرو که در بین مردم خودرویی ارزان، خشن و غیرقابل اعتماد به شمار می رود، پس از فروپاشی شوروی نیز ادامه یافت و همچنان نقش مهمی در بازار خودرو روسیه دارد.

شرکت افتواز اخیرا با انتشار بیانیه ای از گرانتا به عنوان ارزان ترین خودروی صفر کیلومتر در بازار روسیه یاد کرده است. در این بیانیه ادعا شده است که طراحی و راحتی این محصول بهبود یافته و استفاده از تجهیزاتی مانند فرمان برقی، شیشه های برقی و قفل مرکزی بهبود یافته است. تجهیزات ایمنی Granta در این بیانیه ذکر نشده است.

به گزارش تسنیم، پس از حمله روسیه به اوکراین در ماه مارس سال گذشته، کشورهای غربی تجارت خود را با تجار روسی قطع کردند و همچنین روابط مالی خود را با بانک مرکزی روسیه قطع کردند و دسترسی روسیه به سامانه سوئیفت را قطع کردند. اما با وجود سخت‌ترین تحریم‌ها برای مدت‌ها که صنعت خودرو یکی از مقاصد اصلی آن بود، همچنان استانداردهای ۸۵ گانه برای خودروهای تولید داخل و حتی برخی محصولات داخلی برای سیستم‌های جدیدتر مانند کنترل پایداری اعمال می‌شود. . ورود بدون کلید است