فرم دهی بدن برای کاهش وزن با روش های جراحی و غیر جراحی


کانتورینگ بدن فرآیند استفاده از درمان های جراحی یا غیر جراحی برای کاهش چربی است. این تکنیک های زیبایی طوری طراحی شده اند که مناطق خاصی از چربی را هدف قرار می دهند تا ظاهری باریک به بدن بدهند. امروزه تعدادی از گزینه های کانتور بدن وجود دارد که طیف گسترده ای را ارائه می دهند. بهترین درمان بستگی به مناطق مورد نظر ، آناتومی ، اهداف و ترجیحات شخصی بدن دارد.

جراحی فرم دهی بدن طیف وسیعی از روش های زیبایی است که با هدف بهبود ظاهر بدن با تغییر اندازه یا شکل بدن انجام می شود. جراحی کانتورینگ بدن اغلب روی خطوط کمر ، شکم ، ران ، باسن ، بالای بدن و بالای بازوها انجام می شود. روشهای جراحی از برداشتن چربی یا پوست اضافی گرفته تا پروتزهای جراحی و لیفت برای بهبود قابلیت ارتجاعی پوست متغیر است. اگر می خواهید از گزینه های فرم دهی بدن استفاده کنید ، پزشک وضعیت عمومی و سلامت شما را ارزیابی کرده و درمانی را که برای شما مناسب است برنامه ریزی می کند. اگر می خواهید فرم بدن را انجام دهید ، متخصصان کلینیک تناسب اندام رازی آماده ارائه بسیاری از روش های جدید هستند و برای رسیدن به اندام ایده آل خود ، ایمن هستند ، عزیزان من. برای اطلاعات بیشتر و یا تعیین وقت تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ – ۰۲۱۸۸۰۲۵۳۵۰ لطفا با من تماس بگیر.

آماده سازی


قبل از انجام کانتور بدن ، مهم است که بیمار:

 • آنقدر سالم باشید که به روند بهبود کمک کند.
 • به وزن دلخواه می رسد.
 • با پزشک خود در مورد داروهای مورد نیاز برای قطع مصرف مشورت کنید.
 • ترک سیگار.

ممکن است به بیمار توصیه شود که مصرف برخی داروها مانند داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) ، آسپرین و داروهای حاوی آسپرین را قطع کند. ممکن است داروهایی مانند آنتی بیوتیک ها قبل از عمل تجویز شوند.
در صورت نیاز به آزمایش های دیگر مانند آزمایش خون ، اشعه ایکس یا الکتروکاردیوگرام (ECG) ، پزشک شما را راهنمایی می کند.

انواع روش های حکاکی و نحوه انجام آنها


بهترین فرم دهی بدن بستگی به اندام ، اهداف و اولویت های فعلی شما دارد. برخی از تکنیک های حکاکی عبارتند از:

لیزر درمانی کم توان

با ترکیب فناوری لیزر سرد برای از بین بردن رسوبات چربی در ناحیه شکم ، ران ، باسن ، بازوها و سایر قسمت های بدن ، Zerona چربی های ناخواسته را در معرض انرژی کم انرژی لیزر قرار می دهد که باعث تجزیه سلول های چربی و حذف چربی از بدن می شود. این چربی مانند سلولهای خارجی جذب بدن می شود و در نهایت با فرایندهای طبیعی از بین می رود.
در طول درمان با زارونا ، پزشک شما از یک دستگاه دستی برای هدایت انرژی لیزر سرد به مناطق مشکل دار استفاده می کند. این دستگاه بر پوست تأثیر نمی گذارد و بیمار هیچ گونه ناراحتی را احساس نمی کند زیرا انرژی لیزر چربی های متراکم را در سلول های چربی به مایعات تبدیل می کند. این نوع درمان با لیزر کم توان ، منافذ کوچکی در سلول های چربی ایجاد می کند تا به آزادسازی چربی کمک کند. سیستم لنفاوی مسئول حذف چربی از بدن است و سلولهای چربی قبلی را صاف ، خالی و دست نخورده می کند.

کرایولیپولیز


کرایولیپولیز روش دیگر غیر جراحی ، کانتورینگ بدن است که از خنک کننده کنترل شده (حدود 4 درجه سانتیگراد یا 39 درجه فارنهایت) برای از بین بردن سلول های بافت چربی استفاده می کند. هنگامی که سلول های چربی به طور جبران ناپذیری آسیب می بینند ، سلول های چربی بدن تجزیه می شوند و شروع به برداشتن آنها از طریق فرآیندهای جذب و حذف طبیعی خود می کنند. جراحی کرایولیپولیز یا نوعی تزریق چربی نه در طول درمان کرایولیپولیز ، بیمار از سوزن ، خون ، متخصص بیهوشی یا تجهیزات جراحی دیدن نمی کند. اگرچه کرایولیپولیز برای افراد چاق از نظر بالینی توصیه نمی شود ، اما نشان داده شده است افرادی که کمی اضافه وزن دارند و قادر به خلاص شدن از برجستگی های سرسخت نیستند یا با ورزش در کاهش چربی قفسه سینه و کمر مشکل دارند.

انرژی فرکانس رادیویی

فن آوری رادیو فرکانس برای اهداف تنظیم بدن ، حرارت درمانی بافت پوست را برای کاهش سلولیت ، چین و چروک های صورت و بدن فراهم می کند. از انرژی فرکانس رادیویی برای از بین بردن سلولیت استفاده می کند و سلول های چربی را دقیقاً زیر پوست هدف قرار می دهد. هنگامی که سلول های چربی از بین می روند ، مایع چربی باقی مانده تجزیه شده و جذب بدن می شود و پوستی سفت تر و صاف تر به نظر می رسد ، جایی که سلولیت قبلاً ناهموار بود.
به دلیل از بین رفتن سلول های چربی ، ران ، باسن و باسن نازک تر و کانتورتر می شوند ، جایی که سلولیت تجمع می یابد و برجستگی های ناخوشایندی ایجاد می کند که اغلب با رژیم غذایی و ورزش از بین بردن آنها دشوار است. هنگامی که از انرژی فرکانس رادیویی برای جوانسازی پوست آسیب دیده یا پیری استفاده می شود ، با تکثیر و انقباض فیبرهای کلاژن ضمن افزایش کشسانی و بافت پوست ، پوست شل و افتاده سفت می شود.

سونوگرافی

سونوگرافی (سونوگرافی) حذف چربی استفاده از انرژی اولتراسوند برای مایع سازی بافت چربی قبل از اینکه پزشک با استفاده از یک کانول نازک چربی را حذف کند. بر خلاف لیپوساکشن جراحی که شامل برداشتن چربی های سست و متراکم با کانول های بزرگتر است ، لیپوساکشن مبتنی بر سونوگرافی نسبت به لیپوساکشن تهاجمی کمتری است زیرا پزشک می تواند به راحتی و هموار کانول ها را برای برداشتن چربی به زیر پوست حرکت دهد. مانند فرآیندهای کانتورینگ بدن مانند صفر ، کرایولیپولیز و انرژی فرکانس رادیویی ، چربی زدایی اولتراسونیک را نمی توان یک روش لاغری در نظر گرفت. در عوض ، هدف آن کاهش رسوبات چربی است که معمولاً در اطراف شکم ، ران و پهلوها یافت می شود و در برابر روش هایی مانند ورزش و رژیم غذایی مقاوم است.

تزریق چربی

تزریق چربی این یک روش همه کاره برای از بین بردن مناطق بزرگتر چربی های ناخواسته است یا می تواند در مناطق کوچک و حساس استفاده شود. با لیپوساکشن ، پزشک شما می تواند با حذف چربی ، قطعات بدن را به طور دقیق سفارشی کند. تزریق چربی به پزشک این امکان را می دهد که به جای برداشتن چربی ، با کنده کاری روی هر قسمتی از بدن خطوطی ایجاد کند. امروزه لیپوساکشن یک روش خفیف و کم تهاجمی برای فرم دهی بدن است.

لیپوماتیکلیپوماتیک این یک روش غیر جراحی و غیر تهاجمی است که با بی حسی موضعی انجام می شود و می تواند مقادیر زیادی سلول های چربی را در یک جلسه کاهش دهد. روش لیپوماتیک با استفاده از دستگاه هوادهی فشرده متصل به کانولای چرخشی 360 درجه ، سلول های چربی را بدون آسیب رساندن به پوست و بافت ها معلق می کند.

تزریق چربی

تزریق چربی این تکنیکی است که می تواند با انواع گزینه های حکاکی مورد استفاده قرار گیرد. در طول تزریق چربی ، پزشک از لیپوساکشن برای برداشتن چربی ، اغلب از نواحی مانند شکم یا ران استفاده می کند. سپس پزشک چربی را پردازش می کند و به مناطقی که بیمار می خواهد به حجم بیشتری در آن ناحیه برسد ، تزریق می کند. تزریق چربی را می توان برای نواحی کانتور مانند مثال پستان وسواس لگن استفاده شده.

لیفتلز

تعدادی روش جراحی لیفتینگ وجود دارد که می توان برای کانتورینگ بدن نیز استفاده کرد. این روش ها به ویژه برای افرادی که پوست شل دارند ، به جای یا در کنار کیسه های چربی اضافی مفید است. پزشک بلند کردن مکرر را انجام می دهد ، از جمله: لیفت سینه ، بالابر هیپستر ، و بلند کردن بازو به بسته به اهداف بیمار ، یک عمل جراحی مانند آسانسور می تواند نتایج قابل توجهی نسبت به یک روش غیر جراحی ایجاد کند.

بازیابی بعد از حکاکی


امروزه بسیاری از گزینه های کانتور بدن حداقل تهاجمی هستند و به زمان کمتری برای بهبود و ناراحتی و تورم کمتر نیاز دارند.
به محض بهبودی بیمار ، ممکن است درد ، کبودی ، تورم و بی حسی را در محل جراحی تجربه کنند. این طبیعی است. در صورت لزوم ، پزشک ممکن است مسکن تجویز کند.
از بیماران خواسته می شود که روز بعد از جراحی بلند شده و راه بروند. بیمار باید از لباس تنگ برای حمایت از ناحیه یا مناطق تحت عمل استفاده کند. همچنین ممکن است لازم باشد جوراب و تزریق هپارین بپوشید. تا زمانی که پزشک دستور انجام این کار را نداد ، از انجام کارهای سنگین ، ورزش های سنگین ، شنا و ورزش های سنگین خودداری کنید.
اگر بیمار دچار تنگی نفس ، درد قفسه سینه یا ضربان قلب غیر طبیعی است ، باید فوراً به پزشک مراجعه کند.

خطرات


برخی از خطرات احتمالی مرتبط با جراحی کانتور بدن عبارتند از:

 • خونریزی شدید از ناحیه تحت عمل.
 • ضایعات قابل مشاهده و برجسته ، از جمله زخم های کلوئیدی و هیپرتروفی. اینها زخم های قرمز رنگ و ضخیم هستند که ممکن است روی برش ها ظاهر شوند. این می تواند خارش زا ، آزاردهنده و ناخوشایند باشد ، اما آنها خطری برای سلامتی ندارند.
 • عفونت که ممکن است در برخی موارد نیاز به درمان آنتی بیوتیکی یا جراحی های متعدد داشته باشد.
 • واکنش آلرژیک به بخیه ، بانداژ یا محلول های ضد عفونی کننده
 • لخته شدن خون بزرگ
 • درد ، کبودی و تورم در ناحیه یا نواحی تحت عمل

هزینه


عوامل م costsثر بر هزینه ها شامل تجربه جراح و نوع عمل مورد استفاده است.
هزینه های مربوط به روش ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • حقوق جراح
 • هزینه های امکانات جراحی یا بیمارستان
 • هزینه بیهوشی
 • داروهای تجویزی
 • پوشاک بعد از جراحی
 • آزمایشات پزشکی

سوالات متداول در مورد مجسمه سازی


برخی از سوالات متداول در مورد کانتور و حکاکی بدن:

کدام قسمت های بدن برای تکنیک های فرم دهی بدن مناسب است؟

تقریباً هر ناحیه ای که بیمار کیسه های چربی ناخواسته دارد می تواند با فرم دهی بدن اصلاح شود. اکثر پزشکان مناطق زیر را درمان می کنند:

 • ناحیه چانه و گردن
 • شکمی
 • لگن
 • زانو
 • سلاح
 • داخل و خارج ران
 • در دو طرف باسن می افتد
 • دور کمر
 • در وسط کمر می افتد
 • پهلوها

چگونه می توانم بفهمم که متقاضی خوبی برای کانتور بدن هستم؟

بدنسازان خوب معمولاً به وزن ایده آل خود نزدیک هستند ، اما اعضای بدن وجود دارند که می خواهند آن را تغییر دهند. خطوط بدن می تواند قسمت های بدن را باریک کند ، اما برای کاهش وزن عمومی مناسب نیست. بهترین متقاضیان فرم دهی بدن از سلامت کامل برخوردار هستند و انتظارات واقع بینانه ای از نتایج خود دارند.

دیدگاهتان را بنویسید