عدم تحمل لاکتوز علائم و درمان


شاید حداقل یکبار واژه “عدم تحمل لاکتوز” را شنیده باشید. آیا می دانید این اصطلاح به چه معناست؟ یا چگونه می دانیم که عدم تحمل لاکتوز داریم؟ و البته درمان آن چیست؟ با ما همراه باشید تا پاسخ تمام سوالات خود را بیابید.

عدم تحمل لاکتوز

عدم تحمل لاکتوز چیست؟

عدم تحمل لاکتوز یا لاکتوز یک بیماری دستگاه گوارش است. افراد مبتلا به این بیماری نمی توانند لاکتوز یا لاکتوز را به طور کامل هضم کنند. بنابراین ، پس از مصرف محصولات لبنی مختلف ، با مشکلاتی مانند اسهال ، نفخ و درد دست و پنجه نرم می کنند. این بیماری کاملاً بی ضرر است. یعنی ، سلامت بیمار را تهدید نمی کند. اما گاهی اوقات می تواند بسیار آزاردهنده باشد.

علت عدم تحمل لاکتوز چیست؟

تحقیقات نشان می دهد بدن برای تجزیه قند شیر یا لاکتوز به ماده ای به نام لاکتاز نیاز دارد. این ماده به طور طبیعی در روده کوچک تولید می شود. در نتیجه ، افرادی که این ماده را در روده خود تولید نمی کنند ، در هضم لاکتوز مشکل دارند. کاهش سطح لاکتاز را می توان تا حدی جبران کرد. یعنی بدن سعی می کند لاکتوز را به هر طریق هضم کند. اما اگر میزان آن کمتر از حد معینی باشد ، بدن دیگر قادر به هضم آن نخواهد بود. بنابراین ، یک فرد در مصرف محصولات لبنی مشکلات زیادی دارد.

علائم این بیماری چیست؟

افرادی که این مشکل را دارند پس از مصرف غذاهای حاوی لاکتوز به مدت حدود 30 تا 120 دقیقه مشکلات زیر را دارند:

  • تورم؛
  • گوز؛
  • درد قلب و سوزش سر دل ؛
  • اسهال ؛
  • حالت تهوع و حتی استفراغ.

چرا درمان این بیماری مهم است؟

اگر با عدم تحمل لاکتوز مشکل دارید ، ناخودآگاه از محصولات لبنی متنفر هستید. با مصرف هر یک از محصولات لبنی مشکلات زیادی خواهید داشت. بنابراین ، از محصولات لبنی و محصولات لبنی خودداری کنید. به همین دلیل بدن کلسیم کافی دریافت نمی کند. بنابراین قطعاً باید این مشکل را حل کنید.

عدم تحمل لاکتوز

چرا به این بیماری مبتلا می شویم؟

همانطور که گفته شد ، وقتی روده کوچک لاکتاز کافی تولید نمی کند ، به این بیماری مبتلا می شویم. بدن با کمک لاکتاز ، قند شیر را به دو قند ساده گالاکتوز و گلوکز تبدیل می کند. این قندها به راحتی توسط روده جذب می شوند. ممکن است روده به دلایل مختلف نتواند این آنزیم را به صورت مادرزادی یا مادام العمر تولید کند. سطوح پایین این آنزیم منجر به عدم تحمل لاکتوز می شود.

جالب است بدانید که سطح لاکتاز بدن به طور طبیعی کاهش می یابد. لاکتاز در بدن نوزادان فراوان است. اما هنگامی که نوزاد دیگر شیر مصرف نمی کند ، سطح این ماده به طور طبیعی کاهش می یابد. اما این باعث عدم تحمل لاکتوز نمی شود. در واقع بدن به دلیل بیماری کرون ، رشد باکتری ها ، حساسیت به گلوتن یا عفونت های مختلف تولید لاکتاز را کاهش می دهد.

درمان عدم تحمل لاکتوز چیست؟

متأسفانه باید بگوییم که درمان خاصی برای این بیماری وجود ندارد. این بدان معناست که شما نمی توانید این مشکل را با مصرف دارو یا حتی جراحی حل کنید. با این حال ، نکاتی وجود دارد که می تواند در این مورد به شما کمک کند:

  • مصرف لبنیات را تا حد ممکن کاهش دهید.
  • به تدریج لبنیات بسیار کمی به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید.
  • از محصولات کم لاکتوز استفاده کنید.
  • پودر لاکتوز را به محصولات لبنی اضافه کنید.
  • از محصولات لبنی بدون لاکتوز استفاده کنید.
عدم تحمل لاکتوز

محصولات لبنی بدون لاکتوز چیست؟

همانطور که گفته شد ، وقتی بدن باکتری لاکتاز ندارد ، هضم و تجزیه لاکتوز را ارزیابی نمی کند. بنابراین با مشکلات گوارشی روبرو خواهید شد. بنابراین ، بسیاری از دامداران تصمیم گرفته اند که خمیر لاکتاز یا عصاره را به برخی از محصولات خود اضافه کنند. به این ترتیب ، افرادی که مشکلات گوارشی دارند ، لاکتوز را به همراه لاکتوز مصرف می کنند. در نتیجه ، آنها دیگر مشکلات گوارشی نخواهند داشت. بسیاری از شیرهای بدون لاکتوز در حال حاضر در فروشگاه ها موجود است. البته ، به خاطر داشته باشید که می توانید عصاره لاکتاز را نیز به شیر اضافه کنید. اما شیرهای بدون لاکتوز بافت صافی دارند و عصاره لاکتاز زیر دندان نمی رود.

بنابراین دوستان عزیز ، آیا شما نیز از عدم تحمل لاکتوز رنج می برید؟ برای حل مشکل چه روشی را انتخاب کردید؟ آیا از محصولات لبنی بدون لاکتوز استفاده می کنید؟ نظرات خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که از نظرات خود استقبال کنید ، دوستان عزیز.

دیدگاهتان را بنویسید