ظرف چیست؟ | دانوتک


ظرف در واقع یک جعبه فلزی محکم با ظرفیت بالا و استاندارد بین المللی است. از کانتینرها برای بارگیری کالاهای مختلف و ارسال آنها به سراسر جهان استفاده می شود. با پیشرفت علم و فناوری استفاده از ظروف هر روز بیشتر متفاوت می شود که در ادامه این مقاله به آن می پردازیم. اما امروزه به طور کلی از کانتینر بیشتر برای حمل و نقل استفاده می شود.

هنگام استفاده از ظروف باید به چه نکاتی توجه کرد؟

وقتی به حمل کانتینری فکر می کنیم و می خواهیم از آن برای ارسال کالای خود استفاده کنیم، باید به این نکات توجه کنیم که کانتینر چیست و آیا کانتینری که انتخاب می کنیم از استحکام و امنیت کافی برای حمل کالای ما برخوردار است یا خیر. آیا ظرف انتخاب شده برای مونتاژ سریع و آسان مناسب است؟ این کانتینر ترجیح داده شده برای استفاده در کشتی یا قطار و… طراحی شده یا نه آیا کانتینر انتخابی ظرفیت و ظرفیت کالایی که می خواهیم ارسال کنیم را دارد یا خیر؟

بیشتر بخوانید: ترخیص کالا + راهنمایی و مشاوره رایگان در مورد ترخیص کالا از گمرکات تمام کشور

چگونه ظرف مناسب برای محصول خود انتخاب کنیم؟

لازم به ذکر است کانتینری که انتخاب می کنید باید با شرایط ارسال کالای سفارش داده شده باشد. به عنوان مثال برخی از کالاها در هنگام حمل و نقل نیاز به نگهداری در یخچال دارند و فاسد شدنی هستند. برای این نوع بار باید از کانتینرهایی که دارای سیستم تبرید هستند کمک بگیرید. یا حتی ممکن است برخی از کالاها شکل و ابعاد خاصی داشته باشند که در این صورت باید از ظرف متناسب با کالای خود استفاده کنید تا در هنگام حمل و نقل آسیبی به آن وارد نشود.

انواع کانتینر در حمل و نقل بار

تعریف ظرف چیست؟ گفته می شود در صنعت حمل و نقل انواع کانتینر وجود دارد که با توجه به وسیله و کالایی که ارسال می کنید می توانید از آنها استفاده کنید. در زیر پرمصرف ترین ظروف را به شما می گوییم تا بتوانید با آنها و خواص آنها آشنا شوید.

بیشتر بخوانید: ترخیص کار + راهنمای کامل یافتن مجوز شغلی مناسب

کانتینرهای ۴۰ فوتی

این نوع کانتینرها به دلیل وسعت زیاد برای حمل و نقل یکپارچه کالا بسیار مناسب بوده و بسیار مورد استقبال تجار و بازرگانان قرار می گیرند.

ظروف ۲۰ فوتی

یکی از متداول ترین کانتینرها در حمل و نقل کالا می باشد و به دلیل دارا بودن امکانات ضد سرقت برای نگهداری محصولات و یا حتی مغازه ها، خدمات و یا منازل مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد.

ظروف سردسیری

کانتینرهای ریفر همانطور که از نامش پیداست دارای سیستم خنک کننده قدرتمندی هستند و برای حمل کالاهای فاسد شدنی استفاده می شوند.

کانتینرهای سربازان

کانتینرهای سرباز یا کانتینرهای بدون سقف مهمترین کانتینر برای حمل کالاهای حجیم است که می توان آن را با برزنت پوشاند. این نوع کانتینرها برای حمل ماشین آلات صنعتی یا هواپیما و … استفاده می کند.

ظروف عایق

زمانی که کالای سفارش داده شده را با کشتی ارسال می کنیم از این نوع کانتینر استفاده می شود. این ظروف در برابر باد و باران مقاوم بوده و بر اساس محل استفاده از ظروف به خوبی عایق بندی شده اند.

کانتینرهای تانکر

همانطور که از نام این ظروف مشخص است برای حمل مایعات استفاده می شود.

ظروف تهویه شده

از این نوع کانتینرها برای حمل کالاهایی که نیاز به هوای تازه دارند استفاده می شود و سفر هوایی برای طول عمر آنها ضروری است مانند انواع میوه ها و سبزیجات.

ظروف گاز

هنگام انتخاب ظروف گاز باید دقت زیادی به خرج داد زیرا این ظروف باید فشار بالایی را تحمل کنند تا برای حمل گاز مورد استفاده قرار گیرند.

منبع: سلطان یاکوت