طراحی Cybertruck آینده نگرانه است، اما برف پاک کن شیشه جلو نیست – بررسی Geek


فیلم پهپاد از آخرین بررسی تسلا Cybertruck.
Sauer Merritt، شیلی Al100

آن را دوست داشته باشید یا از آن متنفر باشید، Cybertruck و طراحی آینده نگر آن ارتباط زیادی با آن دارد. با این حال، با تمام گزینه های طراحی قطبی، برف پاک کن شیشه جلو به همان اندازه کسل کننده و زشت است.

مردم نمی توانند در مورد نمای بیرونی فولادی لخت، شیشه های ضد گلوله، سرعت بالقوه کامیون ۰-۶۰ مایل در ساعت و هر کاری که تسلا انجام می دهد صحبت نکنند. با این حال، حداقل در حال حاضر، یکی از جنبه‌های اصلی و کاربردی Cybertruck، تیغه برف‌پاک‌کن عظیم شیشه جلو است که تمام کناره خودرو را می‌چرخاند.

در ماه دسامبر، ما اولین نگاه خود را به راه حل عظیم شیشه جلوی تسلا داشتیم. در آن زمان، ایلان ماسک، مدیرعامل، به سرعت به همه در توییتر پاسخ داد که طراحی نهایی نیست و به تولید نخواهد رسید.

آیا تسلا و مدیرعامل ایلان ماسک پاسخی در آینده برای مشکل تیغه برف پاک کن خواهند داد تا با بقیه خودروهای منحصر به فرد مطابقت داشته باشد؟ شبیه تسلا است روی سیستم لیزر کار می کند می تواند تشخیص دهد که چیزی روی شیشه وجود دارد، سپس آن را تمیز کند و اخیراً یک حق اختراع برای این فناوری دریافت کرده است.

با این حال، این تاخیر در تولید، ما مطمئن نیستیم که آیا شرکت زمان کافی برای اجرای آن داشته است یا خیر. هفته گذشته، تسلا گیگافکتوری جدید خود را در تگزاس افتتاح کرد و چند نمونه اولیه Cybertruck را روی صحنه برد. یکی از بازدیدکنندگان نماهای نزدیک از سیستم برف پاک کن شیشه جلو گرفته است، و ما اینجا هستیم، چهار ماه بعد، و هنوز هم برجسته نیست.

سیستم برف پاک کن سایبرتراک
ایمگور

در حالی که هیچ راهی برای دانستن اینکه آیا این طرح نهایی خواهد بود وجود ندارد، تسلا تأیید کرده است که قصد دارد طراحی Cybertruck را در سال جاری به پایان برساند تا تولید کامل آن آغاز شود و کامیون الکتریکی در سال ۲۰۲۳ راه اندازی شود. ما شاهد یک بازوی برف پاک کن بزرگ هستیم. دو تا کوچکتر هنوز تیغه های برف پاک کن و در حالی که به دور از زیبایی یا آینده نگری است، عملی است.

با یک سیستم برف پاک کن استاندارد، صاحبان می توانند به راحتی تیغه ها را در صورت لزوم تعویض کنند، نه اینکه مجبور باشند با یک سیستم فانتزی باکس فانتزی یا یک سیستم لیزر کاملاً جدید سر و کار داشته باشند. بعلاوه، ما مطمئن نیستیم که لیزر در مدیریت خاک و برف چقدر کارآمد خواهد بود، با توجه به اینکه این یک کامیون با این انتظار است که مالکان آن را خارج از جاده ببرند.

در هر صورت، این جدیدترین عکس‌های آوریل ۲۰۲۲ نشان می‌دهد که تسلا یا همچنان در تلاش است تا راه‌حلی برای مشکل تیغه برف پاک‌کن زشت خود بیابد یا به آنچه در بالا می‌بینید رضایت داده است.

ما مشتاقانه منتظر جزئیات بیشتر خواهیم بود و امیدواریم تا زمانی که این مورد در سال ۲۰۲۳ به خیابان ها بیاید (اگر چنین شود)، این شرکت راه حل ظریف تری را کشف کند.

از طریق InsideEVs