ضرورت امنیت ساختمان های اداری و مسکونی


سیستم حفاظتی و امنیتی هوشمند سیستم امنیتی است که جهت نظارت ساختمان و اماکن در انواع مختلف با توجه به شرایط محیط مورد استفاده قرار می‌گیرد. اجرا و نصب سیستم حفاطتی ساختمان هوشمند اگر با فرد متخصص صورت گیرد بسیار حرفه‌ای و کارآمد خواهد بود. سیستم‌های هوشمند حفاظتی و امنیتی ساختمان، کارخانه‌های صنعتی، تجاری و سایر اماکن جهت حفظ امنیت اماکن در مقابل سرقت، آتش سوزی بسیار الزامی است و با توجه به نیاز و شرایط ساختمان‌های بزرگ به صورت حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. سیستم‌های حفاظتی و امنیتی ساختمان هوشمند انواع مختلفی دارد و صاحبان اماکن انتخاب‌های متعددی جهت اجرای این سیستم امنیتی دارند.

انواع سیستم های حفاظتی و امنیتی

سیستم اعلام حریق

ایمنی آتش نشانی یک الزام اساسی برای هر شرکت، تأسیسات، محوطه دانشگاه و شهرداری است. ایمنی در برابر آتش با تشخیص آتش شروع می‌شود و تشخیص آتش به معنی همه چیز است، از قطعات حسگرها، دستگاه‌های آغازگر، اعلام‌کننده‌ها و پانل‌های کنترل تا سیستم‌های یکپارچه. سیستم اعلام حریق بخش مهمی از ایمنی و آتش سوزی ساختمان و ساکنان آن است. عملکردهای زیادی وجود دارد که توسط سیستم اعلام حریق انجام می‌شود و ممکن است همه این‌ها برای شخصی که تازه کار با اعلام حریق را انجام می‌دهد کمی گیج کننده باشد و باید برای نصب و اجرا و بهبود عملکرد توسط متخصصی خود صورت گیرد. جهت اطلاع از قیمت اجرای سیستم اعلام حریق آدرس پذیر و متعارف با شرکت فنی مهندسی فراحفاظ آموت تماس بگیرید.

سیستم اطفا حریق

سیستم اطفا حریق برای خاموش کردن، کنترل و یا در برخی موارد به طور کامل جلوگیری از گسترش یا وقوع آتش سوزی استفاده می‌شود. سیستم‌های اطفاء حریق کاربردهای بسیار متنوعی دارند و به همین دلیل امروزه انواع مختلفی از سیستم‌های اطفاء حریق برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. از این موارد، برخی از آن‌ها هنوز در حال استفاده هستند، اما دیگر قانونی برای ساخت و تولید نیستند

سیستم‌های اطفاء حریق توسط کدهای انجمن ملی حفاظت از آتش، که به نام NFPA نیز شناخته می‌شود، کنترل می‌شوند. این سازمان کدها، مقررات و توصیه‌هایی را در مورد نصب و نگهداری صحیح این سیستم های اطفاء حریق می‌نویسد. به همین ترتیب، NFPA معیارهایی را نیز فهرست می‌کند که باید برای الزامات انواع خاصی از سیستم های اطفاء حریق برآورده شوند.

یک آتش سوزی کنترل نشده یک فاجعه برای ایمنی انسان، از دست دادن اموال و تداوم کسب و کار است. شعله‌های آتش و دود خطری برای سلامتی هستند، تجهیزات و مواد گران قیمت ممکن است از بین بروند و عملیات تجاری به طور ناگهانی متوقف می‌شود زیرا ساختمان قابل استفاده نیست.

سیستم اطفا حریق

دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن (دزدگیر منزل و…) یا سیستم اعلام سرقت هوشمند منازل به عنوان یکی از فاکتور‌های مهم سیستم امنیت ساختمان مسکونی و تجاری، فروشگاه‌ها، مراکز اداری، سازمان‌ها و…. جهت جلوگیری از سرقت اماکن یا اعلام سرقت‌های مسلحانه و حفاظت از ساکنین استفاده می‌شود

دزدگیر اماکن یا دزدگیر منزل وسیله‌ای است که به هنگام گذر شی یا فردی از حریم محافظت شده با اعلام صدای آژیر و یا تماس تلفنی این عمل غیرقانونی را به فرد اعلام می‌کند. دزدگیرهای منزل موجود در بازار هر چند از لحاظ ظاهری در انواع و اشکال مختلفی ارائه شده‌اند، ولی همگی آن‌ها دارای یک ساختار مشترک می‌باشند.

دزدگیر اماکن پارادوکس ساخت محصول شرکت پارادوکس یکی از بهترین محصولات محافظتی ساختمان با کیفیت بالا و تنوع زیاد قابل نصب بر روی تمامی دستگاه‌های مرکزی سیستم اعلام سرقت پارادوکس می‌باشد.

دزدگیر پارادوکس

دزدگیر پارادوکس ساخت محصول شرکت پارادوکس یکی از بهترین محصولات محافظتی ساختمان با کیفیت بالا و تنوع زیاد قابل نصب بر روی تمامی دستگاه‌های مرکزی سیستم اعلام سرقت پارادوکس می‌باشد. دزدگیر sp4000 از پرکاربردترین سری دزدگیر پارادوکس می‌باشد.

سیستم اعلام سرقت اماکن هوشمند یا دزدگیر به عنوان یکی از فاکتورهای مهم سیستم امنیت ساختمان مسکونی و تجاری، فروشگاه‌ها، مراکز اداری، سازمان‌ها و…. جهت جلوگیری از سرقت اماکن یا اعلام سرقت‌های مسلحانه و حفاظت از ساکنین استفاده می‌شود. سیستم اعلام سرقت وسیله‌ای است که به هنگام گذر شی یا فردی از حریم محافظت شده با اعلام صدای آژیر و یا تماس تلفنی این عمل غیرقانونی را به فرد اعلام می‌کند. دزدگیرهای موجود در بازار هر چند از لحاظ ظاهری در انواع و اشکال مختلفی ارائه شده‌اند، ولی همگی آنها دارای یک ساختار مشترک می‌باشند.

دزدگیر پارادوکس

اکثر سیستم‌های اعلام سرقت دارای یک خط تحریک بسته، که محل وصل حسگرهای بسته می‌باشد، ودارای کنترل از راه دور(ریموت کنترل) جهت روشن و خاموش کردن دستگاه هستند. همچنین مدارهای سیستم اعلام سرقت شامل مدار فرستنده-گیرنده، مدار شارژ باتری اضطراری و مدار آژیر می‌باشد و در نهایت دزدگیرها ممکن است مجهز به تلفن کننده خودکار در هنگام تحریک نیز باشند.

دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته به عنوان ابزاری مهم در بحث نظارت و ایجاد امنیت مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به نیاز روزافزون عموم افراد جامعه، با نیازهای حفاظتی متفاوت، به تهیه و نصب سیستم‌های نظارتی (نصب دوربین مدار بسته و…) می‌توان گفت مهمترین دلایل استفاده از یک سیستم امنیتی در درجه اول حفاظت و امنیت بیشتر خانه، محیط کار، اموال و عزیزان در مقابل خطرات احتمالی طبیعت است؛ مانند، حمله حیوانات وحشی و نیز جلوگیری از سرقت و یا ارتکاب به جرم و جنایت.

علاوه بر این اکثر کاربران، در کاربری‌های تخصصی‌تر، نیاز دارند به اینکه، در تمام لحظات، بخصوص، ساعات عدم حضور در محل کارشان و به منظور کیفیت مدیریت به طور پیوسته محیط کار و کارمندان خود را کنترل نمایند. در واقع، دوربین مداربسته در بسیاری از کاربری‌های تجاری و شغلی مهم مانند چشم دوم مدیران عمل می‌کند و تمام اتقاقات ریز و درشت دارای اهمیت برای مدیریت یک شرکت یا مجموعه تجاری را ثبت می‌کند.

شرکت فرا حفاظ آموت از ابتدا تا انتهای یک پروژه سیستم حفاظتی و امنیتی (نصب دوربین مداربسته، دزدگیر، سیستم اعلام حریق، اطفا حریق و…) این اطمینان را به بهره‌بردار می‌دهد که یک راه‌حل بهینه، طراحی اقتصادی و قابل پیاده‌سازی را اجرا نموده و اهداف بهره‌بردار را مرتفع نماید.