صفر تا ۱۰۰ افتتاح حساب بین المللی


اگر فردی بخواهد در کشوری خارج از ایران تحصیل کند، یا به فکر مهاجرت و سفر باشد بدون شک به یک حساب خارجی یا به یک حساب بین المللی نیاز دارد. این مقاله در رابطه با نحوه افتتاح حساب بین المللی نگاشته شده است و برای کسانی که می‌خواهند یک حساب بین المللی داشته باشند بسیار مهم است.

نحوه افتتاح حساب بین المللی

گسترش روزافزون استفاده از وسایل الکترونیکی و پیشرفت‌های چشم‌گیر اینترنت در سطح جهانی موجب شده است که خدمات بانکی به سمت تمام الکترونیکی شدن بروند. هم اکنون همه خدمات بانکی را می‌توان با یک گوشی موبایل انجام داد و دیگر مثل گذشته پول کاغذی چندان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. با توجه به نکات گفته شده با باز کردن افتتاح حساب بین المللی می‌توانید تراکنش‌ها و کارهای بانکی خود را در هر نقطه از جهان باشید، انجام دهید. افتتاح این نوع حساب همان‌طور که گفتیم برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل دارند و یا کسانی که قصد سرمایه گذاری در خارج را دارند و… یک نیاز ضروری است.

جهت باز کردن حساب بانکی بین المللی باید قبل از هر اقدامی با قوانین و شرایط افتتاح حساب آشنا باشید. در ادامه با مراحل افتتاح حساب آشنا خواهید شد و مهم‌ترین نکات را در این رابطه یادآور خواهیم شد.

چه کسانی به افتتاح حساب بانکی نیاز دارند؟

امروزه خدمات بانکی به مهم‌ترین خدمات در زندگی بشری تبدیل شده است؛ بنابراین افراد در سمت‌ها و شغل‌های متفاوتی به این حساب نیاز دارند. از آنجاکه کشور ما به دلیل تحریم‌های اقتصادی امکان باز کردن حساب‌های بین المللی را ندارد ما را مستلزم می‌کند که به فکر افتتاح حساب بانکی بین المللی باشیم. اما در واقع چه کسانی به حساب‌های بین المللی نیاز دارند؟ در زیر به چند مورد از افراد اشاره می‌کنیم که این دسته از افراد به حساب‌های بانکی بین المللی نیاز دارد.

 • کسانی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای خارج از ایران را دارند
 • بازرگانان و کسانی که در زمینهٔ تجارت خارجی فعالیت می‌کنند
 • افرادی که به‌صورت دورکاری برای شرکت‌های خارجی مشغول به کار هستند
 • افرادی که سفر کاری یا سفر خارجی دارند
 • کسانی که نیازمند انتقال پول برای افراد دیگر در کشورهای خارجی هستند
 • کسانی که قصد گرفتن اقامت دائم یا موقت کشورهای خارجی رادارند
 • کسانی که قصد ثبت شرکت در کشورهای خارجی را دارند و …

افتتاح حساب بانکی

انواع حساب‌های بانکی بین المللی

به‌مانند حساب‌های بانکی داخلی،  حساب‌های بین المللی هم به چند دسته تقسیم می‌شوند که مهم‌ترین آن‌ها حساب‌های بانکی شخصی و حساب‌های بانکی شرکتی هستند.

حساب بانکی شخصی: حساب بانکی شخصی متعلق به یک فرد است و برای کسانی که قصد گرفتن اقامت را دارند مورد نیاز است. همچنین این حساب برای کسانی بازخواهد شد که اقامت آن کشور را داشته باشند و در بعضی کشورها با گذرنامه هم می‌توان حساب بانکی باز کرد.

حساب بانکی شرکتی: همان‌طور که از نام آن پیداست این حساب یک نوع حساب شرکتی و سازمانی است و برای کسانی که قصد ثبت یک شرکت در خارج از کشور را دارند مورد نیاز است. پس از ثبت شرکت و تأیید شدن آن توسط کشوری که در آن شرکت به ثبت رسیده است و با ارائه اسناد و مدارک معتبر این حساب برای شرکت متقاضی بازخواهد شد.

مدارک موردنیاز برای افتتاح حساب بین المللی

بسته به کشوری که در آن حساب بانکی افتتاح می‌کنید ممکن است این مدارک متفاوت باشد اما به‌صورت کلی در بیشتر کشورها مدارک زیر را از متقاضی می‌خواهند.

این مدارک در سه دسته زیر قرار خواهند گرفت:

 • مدارک مربوط به هویت فرد: شامل، شناسنامه، پاسپورت
 • مدارک مربوط به اقامت: اجاره‌نامه، قبض برق، گاز و…
 • مدارک مربوط به ویزا: داشتن ویزای معتبر برای افتتاح حساب

برای افتتاح حساب بین المللی مدارک بسیار حائز اهمیت هستند و باید مدارک فرد متقاضی معتبر و توسط آن کشور به تأیید برسد.

کارت‌های متصل به حساب‌های بین المللی

ممکن است از خود بپرسید که چه نوع کارت‌هایی به حساب‌های بین المللی یک فرد متصل است.  به‌صورت کلی سه نوع کارت به این نوع حساب‌های بانکی متصل هستند که عبارتند از کارت‌های:

کارت‌های متصل به حساب‌های بین المللی

 • کارت اعتباری (Credit Card): این نوع کارت به کارت اعتباری با سقف معینی از ارتباط است که بانک به‌صورت وام به فرد متقاضی می‌دهد و میزان اعتبار و وامی که بانک به شما می‌دهد به اعتباری که کسب کرده بستگی دارد.
 • کارت نقدی (Debit Card): این نوع کارت مانند کارت‌های عابر بانکی معمولی است که در آن بسته به مقدار پولی که در حساب دارید می‌توانید خرید کنید و مجدداً کارت خود را شارژ کنید. همچنین می‌توانید با آن تراکنش‌های اینترنتی نیز داشته باشید.
 • کارت‌های پیش‌پرداخت (Pre-Paid): این نوع کارت‌ها یک نوع کارت اعتباری یک‌بارمصرف هستند که برای گرفتن آن‌ها نیازی به افتتاح حساب بین المللی نیست. این نوع کارت‌ها در بیشتر فروشگاه‌های زنجیره‌ای به فروش می‌رسند و پس از تمام شدن پول آن‌ها عملاً بلااستفاده خواهند بود و قابلیت شارژ مجدد ندارند.

بهترین کشورها برای افتتاح حساب بین المللی

یکی از سؤالات مهم دیگری که برای افراد متقاضی افتتاح حساب بین المللی ممکن است پیش بیاد این است که مناسب‌ترین کشور برای باز کردن این‌گونه حساب‌ها کدام کشور است؟

بسته به موقعیت و مکانی که فرد در آن قصد فعالیت را دارد ممکن است این امر متفاوت باشد. مثلاً اگر کسی که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارد بهتر است در همان‌جا اقدام به باز کردن حساب کند. اما به‌صورت کلی بازکردن حساب در ترکیه مناسب‌ترین گزینه برای افراد ایرانی است. هم به دلیل جغرافیایی و دسترسی‌شان ما به این کشور و هم به علت اینکه کشور ترکیه در قبال شهروندان ایرانی قوانین سختی لحاظ نمی‌کند و افراد می‌توانند به‌راحتی در آنجا در صورت واجد شرایط بودن اقدم به افتتاح حساب بین المللی کنند.

انجام کلیه خدمات مربوط به باز کردن حساب بین المللی با الو اپلای

یکی از معتبرترین مؤسسات مربوط به مهاجرت و اپلای، موسسه الو اپلای ( است که در آن کلیه اقدامات و کارهای لازم مربوط به افتتاح حساب بین المللی را انجام می‌دهد. اگر شما هم قصد داشتن یک حساب خارجی و بین المللی دارید می‌تواند از خدمات بی‌نظیر این موسسه بهره‌مند شوید و در کمترین زمان ممکن صاحب حساب بانکی مختص به خود شوید. همچنین برای افتتاح حساب در ترکیه می‌توانید با این موسسه در ارتباط باشید و امور مرتبط با افتتاح حساب بانکی خود در ترکیه را در کمترین زمان ممکن عملی کنید.