صادرات بنزین چین دو برابر شد


صادرات بنزین چین در ماه اوت نسبت به سال قبل ۹۷.۴ درصد افزایش یافت، زیرا پالایشگاه ها از سهمیه های صادراتی جدید استفاده کردند.

به گزارش «پارچین خودرو»، آمار گمرک چین نشان می‌دهد که صادرات بنزین در ماه گذشته به ۱.۱۲ میلیون تن رسیده است که نسبت به آگوست ۲۰۲۱ ۹۷.۴ درصد افزایش داشته است. .

صادرات گازوئیل چین به ۸۳۰ هزار تن رسید که ۵۱.۸ درصد نسبت به آگوست ۲۰۲۱ افزایش داشت. صادرات گازوئیل در ۸ ماهه امسال به ۳.۲۵ میلیون تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۸.۳ درصد کاهش داشت.

صادرات سوخت هواپیما در مردادماه با ۱۵.۴ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۷۸۰ هزار تن رسید. این در حالی است که حجم صادرات در ۸ ماهه امسال با رشد ۴.۴ درصدی به حدود ۵.۵۴ میلیون تن رسید.

تحلیلگران و بازرگانان انتظار داشتند که صادرات بنزین، دیزل و سوخت جت چین در ماه اوت پس از اختصاص سهمیه‌های صادراتی بیشتر توسط پکن در ماه‌های ژوئن و جولای بهبود یابد.

به گزارش رویترز، داده های گمرک همچنین نشان داد که واردات LNG به چین در ماه اوت با ۲۸.۱ درصد کاهش سالانه به ۴.۷۲ میلیون تن رسیده است. واردات در ۸ ماهه امسال با ۲۱.۳ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۴۰.۶۴ میلیون تن رسید. واردات گاز از طریق این خط لوله در ماه گذشته با رشد ۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۴.۱۳ میلیون تن رسید. از ابتدای سال جاری تاکنون حجم واردات با ۱۰.۶ درصد افزایش به ۳۰.۴۰ میلیون تن رسیده است.