صاحب تسلا رهبر ثروتمندان شد


مالک تسلا و میلیاردر فناوری، ایلان ماسک، در صدر فهرست ۴۰۰ ثروتمندترین آمریکایی در فهرست جدید فوربس قرار گرفت و از دومین فرد ثروتمند کشور پیشی گرفت.

به گزارش پرشین خودرو، این مجله دارایی خالص ماسک را بیش از ۲۵۱ میلیارد دلار تخمین زد که بسیار بیشتر از جف بزوس بنیانگذار آمازون شماره دو است.

مجله فوربس ثروت مدیر عامل سابق آمازون را حدود ۱۵۱ میلیارد دلار اعلام کرد.

ثروت ماسک ۶۰.۵ میلیارد دلار بیشتر از سال ۲۰۲۱ است، زمانی که جهان از اپیدمی ویروس کرونا خارج شد، رکورد جدیدی برای فهرست فوربس.

بیشتر ثروت ماسک از تسلا می آید، شرکتی که او یکی از بنیانگذاران آن بود. ماسک حدود یک چهارم سهام این شرکت را در اختیار دارد و بخش عمده ای از دارایی خالص او را می توان به شرکت اکتشاف فضایی اسپیس ایکس نسبت داد که طبق مجله فوربس در سه سال گذشته ارزش آن چهار برابر شده است.

ارزش خالص ماسک در سال گذشته دو بار از ۳۰۰ میلیارد دلار فراتر رفت که دلیل اصلی آن نوسانات قیمت سهام تسلا بود.

بزوس اکنون تنها کمتر از ۱۰ درصد از سهام آمازون را در اختیار دارد.

پس از سقوط از فهرست در سال ۲۰۲۱، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده در سال جاری با دارایی خالص ۳.۲ میلیارد دلار در رتبه ۳۴۳ قرار گرفت. ترامپ از گروه رسانه و فناوری ترامپ که اخیراً راه اندازی شده و رقیب اصلی آن در توییتر، Truth Social، حمایت شده است.

فوربس گفت فروش هتل ترامپ در واشنگتن دی سی نیز باعث افزایش ثروت او شد و به او اجازه داد از دویچه بانک وام بگیرد و نزدیک به ۱۳۵ میلیون دلار را بازپرداخت کند.