شکر رژیمی چیست؟ | شکر رژیم کامور


شیرینی یکی از محبوب ترین طعم های مردم است و از کودکی عطش وصف ناپذیری برای غذاهای شیرین وجود داشته است. با این حال ، مصرف زیاد قند و شکر می تواند بیماری ها و عوارض جدی و مختلفی را برای بدن انسان ایجاد کند. پوسیدگی دندان ، دیابت ، چاقی و بیماری های قلبی عروقی فقط نمونه های بسیار رایج هستند. عوارض جانبی مصرف شکر نیز مشخص است. به همین دلیل از شکر رژیمی استفاده می شود.

شکر رژیمی چیست و چه تفاوتی با قند معمولی دارد؟

شکر رژیمی چیست و چه تفاوتی با قند معمولی دارد؟

این قند نوعی شیرین کننده مصنوعی است که در کارخانه ها با استفاده از قندهای طبیعی سبزیجات یا شیرین کننده های مصنوعی تولید می شود. میزان شیرینی این قندها بسیار بیشتر از انواع طبیعی آنهاست و به همین دلیل افراد می توانند در ازای مصرف کمتر شکر ، در وعده های غذایی اصلی و میان وعده ها به شیرینی های مورد نظر دسترسی پیدا کنند. آیا فکر می کنید استویا در رژیم کتوژنیک نیز از این قند گرفته شده است؟

قندهای طبیعی مانند گلوکز یا قندهای ساده می توانند سطح قند خون را افزایش دهند. با این حال ، مصرف این قند بر سطح قند خون افراد تأثیر نمی گذارد. ساخارین ، آسپارتام ، آس سولفام ، سیکلامات ، کاندر و نوترا از محبوب ترین و پرکاربردترین شیرین کننده های مصنوعی هستند.

چه مزایایی دارد؟

شیرین کننده های مصنوعی مانند شکر ، میزان کالری دریافتی و همچنین ورود قند به بدن را تنظیم می کنند و بنابراین در تولید بسیاری از محصولات غذایی رایج و همچنین در رژیم های غذایی استفاده می شوند. از این قند در تولید ژله ها ، کنسروها ، نوشیدنی های شیرین (مانند نوشیدنی های رژیمی و آب میوه های صنعتی) و شیرینی پزی استفاده می شود.

مطالعه: رژیم کتوژنیک

این قند برای چه کسانی مناسب است؟

هدف اصلی از طراحی شیرین کننده های مصنوعی کمک به بیماران دیابتی و بهبود سطح قند خون آنها بود. با مصرف این قند ، بیماران دیابتی می توانند تشنگی شیرینی خود را با مقدار بسیار کمتری از قند برطرف کنند. از سوی دیگر ، افرادی که چاق هستند یا می خواهند مصرف روزانه قند خود را کاهش دهند ، می توانند این قند را با بخشی از مصرف طبیعی قند روزانه خود جایگزین کنند.

بیشتر بخوانید: قرص های تثبیت کننده وزن

طرز تهیه شکر رژیمی

همانطور که قبلاً ذکر شد ، این قندها با استفاده از شیرین کننده های مصنوعی یا قندهای طبیعی تولید می شوند. در این قسمت ، ما یک دستور بسیار ساده برای تهیه این شکر در خانه ارائه می دهیم.

مواد لازم: 1 سر شکر ، 1 قاشق غذاخوری زعفران پخته ، 1 قاشق چایخوری عطر (شامل زنجبیل ، زیره یا هل) ، 2 قاشق غذاخوری گلاب و هفت لیوان آب

طرز تهیه: ابتدا شکر را کاملاً خرد کرده و در کاسه ای با آب قرار دهید. ظرف را روی آتش نگه دارید تا محلول غلیظی به دست آید. گلاب ، زعفران و ادویه دلخواه خود را به محلول اضافه کنید و بگذارید چند دقیقه بجوشد.

یک قاشق چایخوری از مواد تشکیل دهنده را روی سینی مشروبات الکلی قرار دهید. مواد باید گرم شوند تا محلول به سینی روح بچسبد. هنگامی که آنها گرمای مورد نیاز خود را دیدند ، آنها را روی یک ورقه پخت بریزید و بگذارید سرد شوند. بعد از سرد شدن می توانید آنها را مانند شکر خرد کرده و مصرف کنید.

باید بیشتر بیان شود:

شکر بدست آمده با این روش بسیار شیرین تر از شکر طبیعی است و در نتیجه به طور متوسط ​​در هر وعده کمتر از قند معمولی مصرف می کند. رژیم غذایی به کاهش قند خون کمک می کند.

انواع این قندها

انواع این قندها

این قندها از نوع شیرین کننده مصنوعی استفاده شده در آنها شناخته شده است. انواع مختلف شیرین کننده های مصنوعی:
• استویا
• Advantam
• نئوتام
• سوکرالوز
• آسپارتام
• آس سولفام
• ساخارین

در قسمت های بعدی ، معروف ترین و رایج ترین انواع شکر را ارائه می دهیم.

شکر رژیم جینا

این شکر جین که قادر است به سرعت در آب حل شود ، محصولی از آلمان است. این قند با استفاده از شیرین کننده های مصنوعی مانند ساخارین و سیکلامات ساخته می شود و جایگزین مناسبی برای قند طبیعی در رژیم غذایی بیماران دیابتی است. لازم به ذکر است که این قند رژیمی کم چرب ، کربوهیدرات ، پروتئین و نمک است آیا رژیم را دوست دارید؟ برای دریافت رژیم لاغری روی پیوند کلیک کنید.

قند رژیم زنجبیل

این شکر زنجبیل یکی از محبوب ترین شاخه های قندهای رژیمی است. مطالعات نشان داده است که مصرف زنجبیل می تواند سطح قند خون را در بیماران دیابتی تنظیم کند. پودر ناشتای این گیاه برای بسیاری از بیماران دیابتی تجویز می شود.

این شکر زنجبیل ترکیبی از شیرین کننده های مصنوعی و زنجبیل است که می تواند علاوه بر طعم دلپذیر برای سلامتی انسان بسیار مفید باشد. مصرف این غذا علاوه بر چای و قهوه بسیار رایج است. علاوه بر زنجبیل ، استفاده از طعم های دیگر مانند زعفران و هل در قندهای رژیمی رایج است.

شکر رژیم کامور

شکر رژیم کامور

این قند بابونه با استفاده از یکی از شناخته شده ترین شیرین کننده های مصنوعی ، سوکرالوز ساخته می شود. این شیرین کننده فاقد کالری است ، تا 600 برابر شیرین تر از قند معمولی است و عوارضی مانند قند خون بالا یا آسیب به دندان و لثه ندارد. بر خلاف ساکارز موجود در قندهای طبیعی ، شیرین کننده ، سوکرالوز ، در بدن تجزیه نمی شود و بدون هیچ گونه عوارض جانبی دفع می شود. کامورت به شکل قرص های رژیمی به بازار عرضه می شود و می تواند جایگزین مناسبی برای قند طبیعی در رژیم غذایی مردم باشد.

دیابت چیست؟

انواع مختلف شکر که قبلاً معرفی شده بود در قالب قرص های رژیمی و در بسته بندی های مختلف به بازار عرضه می شود. مصرف این شیرین کننده های مصنوعی همراه با نوشیدنی هایی مانند چای و قهوه می تواند راه خوبی برای کاهش میزان مصرف قند توسط انسان باشد. این محصولات برای بیماران دیابتی و همچنین افرادی که رژیم های غذایی خاصی را دنبال می کنند بسیار موثر است.

مزایا و معایب مصرف شکر رژیمی

مانند هر ماده غذایی دیگر ، مصرف این قند می تواند فواید و مضرات مختلفی را برای بدن انسان به همراه داشته باشد. در ادامه ، ما شناخته شده ترین این اثرات را بررسی می کنیم.

فواید مصرف قندهای رژیمی:

یکی از مهمترین مزایای مصرف قندهای رژیمی حفظ سلامت دندان ها است. در حالی که قندهای طبیعی می توانند در دراز مدت به ساختار دندان ها آسیب برسانند ، مصرف قند مصنوعی خطری برای دندان ها ایجاد نمی کند.
مصرف قند طبیعی نقش بسیار مهمی در غلبه دارد.

جایگزینی آن با قند مصنوعی می تواند کالری مصرفی روزانه افراد را کاهش داده و در طولانی مدت باعث کاهش وزن افراد شود. با این حال ، تحقیقات هنوز در این زمینه ادامه دارد.

مضرات این قند:

مضرات این قند:

قندهای رژیمی به آرامی در روده ها جذب می شوند ، بنابراین مصرف آنها می تواند منجر به اختلالات گوارشی مانند اسهال و نفخ شود. بیماران مبتلا به هیپوگلیسمی باید هنگام مصرف شکر احتیاط زیادی داشته باشند. بی حالی ناگهانی ناشی از افت قند خون برای این گروه از افراد خطر ایجاد می کند.

مصرف روزانه قند بر اساس این قند ، به طور متوسط ​​، قند طبیعی کمتری را وارد بدن می کند و می تواند سطح قند خون شما را مختل کند. علاوه بر این ، مصرف این قند برای کودکان و زنان باردار زیاد توصیه نمی شود.

اگرچه قندهای رژیمی ممکن است برای بیماران دیابتی و چاق مفید باشد ، اما مصرف این مواد مصنوعی خطرات و عوارض جانبی را نیز به همراه دارد. آرد ، کربوهیدرات ها و چربی ها در قندهای مصنوعی می توانند منجر به اختلالات مانند دیابت شوند ، زیرا مصرف آنها می تواند منجر به یک چرخه معیوب شود.

آزمایشات اخیر دانشمندان همچنین نشان داده است که این قند با تغییر متابولیسم بدن ، سطح قند خون را در برخی از بیماران افزایش می دهد. بنابراین ، مصرف شکر و محصولات مرتبط در بسیاری از کشورهای جهان مانند آلمان ممنوع است.

خلاصه مقاله

شیرینی یکی از محبوب ترین طعم های بشر است ، اما مصرف زیاد قند و شکر می تواند مشکلات جسمی زیادی ایجاد کند. قند خون پایین می تواند باعث خستگی ، غش و بی حالی شود. با این حال ، قند خون بالا می تواند منجر به بیماری های زیادی از جمله دیابت شود.

شیرین کننده های مصنوعی و این قند محلول خوبی برای بیماران دیابتی و چاق است. این قند از شیرین کننده های مصنوعی مانند ساخارین و استویا یا از منابع طبیعی قند به دست می آید. نمونه های طعم دار این محصول نیز به وفور در بازار موجود است.

همچنین امکان تهیه قند رژیمی در خانه وجود دارد. مصرف این قند همچنین می تواند دندان های شما را از آسیب محافظت کند. با این حال ، مصرف آن دارای تعدادی خطرات شناخته شده است ، از جمله مشکلات گوارشی یا تغییر در متابولیسم بدن. بنابراین ، استفاده از آن برای زنان باردار و افرادی که فشار خون پایینی دارند توصیه نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید