شناسایی سرمایه گذاری مشترک بین سایپا و دانشگاه برای تولید خودروهای هیبریدی


مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به سیاست های کلی این گروه مبنی بر تولید اقتصادی و کیفیت بالا گفت: سرمایه گذاری های مشترک با دانشگاهیان برای رفاه مردم و تولید خودروهای مدرن مانند خودروهای هیبریدی قابل شناسایی است.

به گزارش پارچین خودرو، محمدعلی تیموری با بیان اینکه اعلام این خبر گفت: تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه از موضوعات مهمی است که سایپا در دستور کار خود قرار داده است، از این رو به منظور بهره مندی از توانایی و قدرت دانشگاهی جامعه ما در حال تعریف مجدد تماس های قبلی و شناسایی پروژه های جدید و همکاری های مشترک هستیم.

وی در حاشیه بازدید از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با هدف افزایش تعامل و استفاده از توانمندی های دانشگاه، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۴۰۱ را سال تولید، دانش و تولید نامیدند. ایجاد اشتغال» به همین دلیل گروه خودروسازی سایپا در تلاش است تا تولید دانش بنیان را در تمامی بخش های این گروه پیاده سازی کند.

تیموری با اشاره به اینکه توسعه فعالیت های دانش بنیان در صنعت خودرو نیازمند همکاری و هم افزایی با جامعه دانشگاهی است، خاطرنشان کرد: در حال بازتعریف روابط قبلی و شناسایی پروژه های جدید با جامعه دانشگاهی هستیم.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا اذعان داشت: صنعت و دانشگاه طی سال های گذشته نتوانسته اند ارتباط خوب و پایداری برقرار کنند، بنابراین با شناسایی پروژه های جدید قابل فعال سازی می توان به سمت نوآوری و دانش حرکت کرد. مستقر.

وی با بیان اینکه باید از توان علمی جامعه دانشگاهی استفاده بهینه کرد، افزود: گروه خودروسازی سایپا برنامه های زیادی در این بخش دارد که به زودی اجرایی می شود.

در این جلسه بهرام عزیزالله گنجی رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل از آمادگی کامل این دانشگاه برای انجام تحقیقات در زمینه تبدیل محصولات گروه خودروسازی سایپا به خودروهای هیبریدی و تامین قطعات مورد نیاز آن خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه گفت: دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل دستاوردهای چشمگیری در اعتبار ملی و بین المللی داشته است.

حیف رازبی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل نیز با بیان اینکه امیدواریم این نشست ها به صنعت خودرو کمک کند، گفت: این دانشگاه دارای سابقه درخشانی در زمینه مکانیک خودرو و کارهای بزرگی در زمینه نور و خودرو است. وظیفه ی سنگین. موتورها، خودروهای هیبریدی، موتورهای کشاورزی و… انجام دادم.

در پایان این نشست تخصصی از خودروی هیبریدی تیکا و مراحل طراحی و ساخت آن بازدید به عمل آمد.