شروع به تحویل بسته های پهپاد به مشتریان آمازون کنید


فروشگاه آنلاین آمازون تحویل هواپیماهای بدون سرنشین به مشتریان را آغاز خواهد کرد و لاکفورد، کالیفرنیا، یکی از اولین شهرهای کوچکی خواهد بود که امسال از این خدمات بهره خواهد برد.

به گزارش «پرشین خودرو»، پس از چندین برنامه بتا خصوصی از شرکت‌هایی مانند Walmart، United Parcel Service و FedEx Corp، این اولین باری است که آمازون سفارش‌های عمومی را از طریق پهپاد انجام می‌دهد.

این خرده فروش آنلاین اعلام کرد که با اداره هوانوردی فدرال و مقامات شهری برای دریافت مجوزهای مربوطه همکاری می کند.

این پهپادها می‌توانند بالاتر از خط دید پرواز کنند و به گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌شوند که بسته‌های سفارشات را به درب منزل مشتریان در شهر لاکفورد، که جمعیتی حدود ۴۰۰۰ نفر دارد، تحویل دهند.

آمازون در سال ۲۰۱۳ آزمایش پهپادهای تحویلی را با هدف تحویل سفارشات مشتریان به درب منزل در ۳۰ دقیقه یا کمتر آغاز کرد و در آگوست ۲۰۱۹ از اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده درخواست کرد تا این طرح را تأیید کند. این محموله با هواپیماهای بدون سرنشین در مناطق کم جمعیت پرواز خواهد شد و وزن بسته ها پنج پوند یا کمتر (کمی بیش از دو کیلوگرم) خواهد بود. در سال ۲۰۱۹، این شرکت از یک پهپاد حمل بار الکتریکی جدید رونمایی کرد که می تواند حداکثر ۱۵ مایل پرواز کند و بسته هایی با وزن کمتر از پنج پوند را در نیم ساعت تحویل دهد.

به گزارش رویترز، آمازون اولین بار در سال ۲۰۱۶ مشتریان پهپاد را در بریتانیا تحویل داد و در مورد برنامه های خود برای ارائه بسته های مشتریان پهپاد در سال های آینده صحبت کرده است.