شاهین مجهز به توربو شارژر نسل ACU است


یک ECU نسل توربوشارژر تولید شده توسط کروز برای اولین بار در سال ۱۴۰۱ روی فالکون نصب خواهد شد.

به گزارش فارس خودرو، حسین انصاری مدیر گروه پیشرانه کروز در خصوص برنامه توسعه پیشرانه این شرکت در سال ۱۴۰۱ با اعلام این خبر گفت: امسال با ارائه دینام موتور دوم کروز، پروژه های کالیبراسیون موتورهای جدید منجر به شتاب و افزایش تعداد می شود. موتور سیستم های مدیریت (EMS) که می تواند برای خودروسازان تولید شود. تولید حسگرهای اکسیژن نیز در پیشرفته ترین و مجهزترین خطوط تولید کشور آغاز می شود.

حسین انصاری

وی در خصوص تامین ECU 1401 نیز گفت: با توجه به مشکلاتی که بازار برای تامین تراشه های الکترونیکی در سال گذشته تجربه کرد و افزایش شدید قیمت ها و در عین حال کمبود آنها، برنامه های موازی متعددی برای افزایش وجود دارد. پیش بینی می شود تا پایان سال هیچ خودرویی به بازار عرضه نشود، امسال به دلیل کمبود محصولات EMS از جمله واحد کنترل الکترونیکی شرکت.

انصاری در پاسخ به این سوال که آیا توربوشارژر تولید شده توسط ECU در سال ۱۴۰۱ به تولید انبوه می رسد، خاطرنشان کرد: بله. اولین محصولی که به این ECU مجهز می شود، خودرو شاهین خواهد بود، سپس موتور جدید خودرو ایران با نام EF + توربو در برنامه توسعه کروز با ECU .1402 به تولید انبوه می رسد.