شاسی بلندهای الکتریکی ولوو معرفی شدند


ولوو کارز انتظار دارد تا سال ۲۰۲۴ یک SUV الکتریکی روانه بازار کند.

به گزارش پارچین خودرو، مدیرعامل ولوو کارز امیدوار است که این خودروساز سوئدی با وجود مشکلات قابل توجه زنجیره تامین، خودروی الکتریکی جدید خود را تا سال ۲۰۲۴ تحویل دهد.

جیم روآن، مدیرعامل ولوو به رویترز گفت که با وجود چالش‌های کوتاه‌مدت زنجیره تامین که تغییر ولوو به سمت خودروهای برقی را پیچیده کرده است، او معتقد است مشکلات قطعات و قطعاتی که به صنعت آسیب رسانده است، از جمله کمبود جهانی تراشه‌های نیمه‌رسانا، به آرامی نزدیک می‌شوند. پایان آن . تمام کردن

روآن گفت: “ما هنوز هم کمبودهای نیمه هادی داریم که فکر می کنیم برای مدتی دوام خواهد آورد، اما زمانی که تولید را شروع کنیم، بیشتر این کمبودها از بین خواهد رفت.” این شرکت از جدیدترین خودروی الکتریکی EX90 خود در استکهلم رونمایی کرد و گفت که قصد دارد سالانه خودروهای الکتریکی جدید را روانه بازار کند.

ولوو EX90 الکتریکی را به عنوان یک کامپیوتر بسیار پیشرفته روی چرخ توصیف می‌کند و می‌گوید که نسبت به مدل‌های قبلی خود ایمن‌تر است و برد آن تا ۶۰۰ کیلومتر (۳۷۳ مایل) می‌رسد. در بیانیه این شرکت آمده است: «ولوو EX90 جدید آغاز عصر جدیدی است که در آن مسیری تعیین کننده برای آینده ای تمام الکتریکی تعیین می کنیم.

این وسیله نقلیه که تا هفت نفر ظرفیت دارد، در ایالات متحده و چین با استفاده از باتری های CATL به عنوان بخشی از هدف ولوو برای تولید خودروهای الکتریکی تا سال ۲۰۳۰ تولید خواهد شد.