سگ شما هر چند وقت یکبار نیاز به حمام کردن دارد؟ – زندگی کن سویی


سگ تمیز کردن مجموعه ای از بطری های شامپو سگ.  ابزار قیچی نظافت سگ
راف و روفوس / زنبورهای برت / یونیسال

اگر صاحب سگ جدید هستید، احتمالاً نمی دانید که چند بار باید BFF جدید خود را حمام کنید. از این گذشته، او نمی تواند به شما بگوید که چه زمانی می تواند از یک ابزار تمیز کننده خوب استفاده کند (و احتمالاً حتی اگر می توانست این کار را نمی کرد). ما به شما کمک می کنیم تا بفهمید که هر چند وقت یکبار باید سگ خود را بشویید و کدام شامپوها بوی تازگی سگتان را حفظ می کنند.

والدین جدید حیوان خانگی چیزهای زیادی در ذهن خود دارند، بنابراین ممکن است یک دقیقه طول بکشد تا به این فکر کنید که چقدر باید توله جدید خود را حمام کنید. خبر خوب این است که واقعاً آنقدرها هم پیچیده نیست! با محصولات مناسب و یک برنامه منظم، شما همیشه یک سگ شاد، سالم و آماده خواهید داشت.

چند بار باید سگ خود را حمام کنید؟

سگ کوچکی که روی حوله نشسته است.  خطی از بطری های شامپو زرد با تکه های جو، عسل و سیب

حمام زمین / زنبور برت

درست مانند ما، سگ‌ها به حمام گاه به گاه نیاز دارند تا تجمع چربی و آلودگی محیطی را که می‌تواند منافذ آن‌ها را مسدود کند، پوستشان را خشک کند و باعث خارش و سوزش شود، از بین ببرد. با این حال، دوش گرفتن اغلب چربی های طبیعی را از بین می برد و می تواند به همان شرایط پوستی تحریک کننده منجر شود.

هر نژاد سگ بسته به پوشش و پوست خود نیازهای حمام کردن و نظافت کمی متفاوت دارد.

به گفته کارشناسان نظافت حیوانات خانگی در پتکو، یک قانون کلی خوب این است که سگ خود را ماهی یک بار حمام کنید. در برخی از نژادها، می توانید تا شش هفته بین شستشوها صبر کنید. مهم است که آن نقطه شیرین را بین دوش های کافی و زیاد پیدا کنید.

البته استثنا این است که سگ شما در حین بازی در بیرون به خصوص کثیف شود. در این صورت، خوب و ضروری است که سگ خود را حمام کنید حتی اگر برنامه معمول را رعایت نکند.

همچنین باید شامپوی مناسب برای سگ سگ خود را تهیه کنید. گزینه های زیادی برای نگرانی های تخصصی مانند کنترل یا ریزش کک و پوست خشک یا حساس وجود دارد. هر یک از اینها همچنین دارای مجموعه ای از عوامل منحصر به فرد برای در نظر گرفتن است، بنابراین برای توصیه با دامپزشک خود مشورت کنید.

برای استفاده منظم، به دنبال شامپوهایی باشید که فاقد مواد محرک مانند پارابن، سولفات، فتالات و سایر مواد مشابه هستند. به عنوان مثال، شامپو پت بلغور جو دوسر و آلوئه حمام از مواد طبیعی برای تسکین و مرطوب کردن پوست استفاده می کند و در عین حال خز و پوست را نیز تمیز می کند.

مواد طبیعی بهترین راه برای جلوگیری از تحریک پوست سگ شما یا باقی ماندن عطری است که نمی توانید آن را تحمل کنید. و شما مجبور نیستید پول زیادی خرج کنید.

شامپو جو دوسر Burt’s Bees for Dogs بسیار مقرون به صرفه است و از بلغور جو دوسر کلوئیدی، عسل و موم زنبور عسل ساخته شده است. همچنین دارای pH متعادل، بدون عطر و رنگ است.

هر چند وقت یکبار باید از سگ خود مراقبت کنید؟

سگ طلایی رنگ که با برس سبز پاک شده است.  هاسکی در کنار انبوهی از خز نشسته است

روو و روفوس / شینی پت

علاوه بر حمام کردن، کت و ناخن سگ شما نیز نیاز به توجه خاصی دارد. باز هم، از آنجایی که کت ها بین نژادها بسیار متفاوت است، هیچ پاسخ واحدی برای اینکه چند وقت یکبار باید سگ خود را اصلاح کنید وجود ندارد.

به طور کلی، نژادهای مو بلند با خزهای سریع رشد ممکن است هر ۶ تا ۸ هفته یک بار نیاز به “نوبت مو” داشته باشند، در حالی که نژادهای مو کوتاه می توانند تا دو ماه بین بازدیدها فاصله داشته باشند.

مهم نیست که سگ شما هر چند وقت یکبار به “سالن” می رود، مهم است که او را به طور منظم در خانه تمیز کنید. این به جلوگیری از جمع شدن خز او و حفظ سلامت کت او کمک می کند.

باز هم، تعداد دفعات مسواک زدن سگ به طول و ضخامت پوشش او بستگی دارد. برای سگ هایی که موهای کوتاهی دارند، معمولاً یک برس زدن هفتگی کافی است.

از سوی دیگر، سگ هایی با کت های بلند نیاز به توجه بیشتری دارند تا از تشک دوری کنند. مسواک زدن دو یا سه بار در هفته، بسته به نژاد، معمولاً یک قانون خوب است، اما می‌توانید از آرایشگر خود بپرسید که چه توصیه‌ای دارد.

ابزاری که برای مسواک زدن سگ خود نیاز دارید نیز به نژاد و نوع پوشش او بستگی دارد، اما برای اکثر مردم، نرم ترین برس مهم ترین ابزار است. این برس Ruff ‘N’ Ruffus دارای موهای بدون درد است تا به آرامی اما محکم خزهای شل را جدا کرده و از بین ببرد. همچنین دارای یک ویژگی خود تمیز شوندگی عالی است – فقط کافی است دکمه را فشار دهید تا فوراً خز را در موهای خود رها کنید.

پس از جلسه اصلی شانه زدن، اغلب مفید است که با یک شانه بازگردید تا موهای زائد را از بین ببرید و گره زدگی آنها را تمام کنید. برای بهترین نتیجه، به دنبال شانه‌ای با دندانه‌های گرد و متوسط، مانند این شینی پت باشید.

برای یک گزینه همه کاره تر، داشتن قیچی سگ همه منظوره، مانند این مجموعه از oneisall، سودمند است. درست مانند انسان‌ها، شامل چندین ضمیمه برای تزئین طول‌های مختلف خز است.

کوتاه نگه داشتن ناخن های سگ نیز مهم است، اما انجام این کار در خانه می تواند دشوارتر باشد. اگر آن را خیلی کوتاه کنید، ممکن است به دوست پشمالوی خود آسیب برسانید.

به همین دلیل است که اکثر مردم ناخن های خود را توسط یک آرایشگر یا دامپزشک کوتاه می کنند. این بسیار ایمن تر است، زیرا آنها در کوتاه کردن ناخن های سگ های مجعد تجربه بیشتری دارند.

اگر تصمیم دارید این کار را در خانه امتحان کنید، ابتدا در مورد روش های مناسب مطالعه کنید. برای جلوگیری از آسیب رساندن به حیوان خانگی خود، توصیه می کنیم به جای صاف کننده از ناخن زنی استفاده کنید. چراغ LED عملی به شما امکان می دهد دقیقاً محل برش را ببینید، بنابراین می توانید برای مدت کوتاهی از آسیاب کردن آن جلوگیری کنید.


حمام کردن مکرر سگ، بخش مهمی از حفظ سلامت آن است. با داشتن این دانش، شامپوی مناسب و ابزار آرایش، می‌توانید کار را سریع انجام دهید و با بهترین دوست خود به تفریح ​​برگردید!