سپر سرامیکی اپل چیست؟


تنیس روکاس / Shutterstock.com

فناوری Apple Ceramic Shield با آیفون ۱۲ معرفی شد که نوید شیشه های مقاوم تری را برای محافظت در برابر ضربه و افتادگی می دهد. اما «سپر سرامیکی» دقیقا به چه معناست و چه تفاوتی با شیشه به کار رفته در سایر گوشی های هوشمند دارد؟

سپر سرامیکی با استفاده از نانو کریستال های سرامیکی

سپر پرسلن نام خود را از نانو کریستال های سرامیکی تعبیه شده در شیشه گرفته است. ساختار این کریستال ها به تقویت شیشه و محافظت از آن در برابر ترک و ترک کمک می کند.

یکی دیگر از فرآیندهای مورد استفاده در این فناوری تبادل یونی دوگانه است که به معنای اندازه‌های یون بزرگ‌تر برای محصول نهایی جامدتر است. این دو فناوری با هم ترکیب می شوند تا صفحه نمایش سخت تری را ایجاد کنند که اپل در مجموعه دستگاه های آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ خود استفاده کرده است.

اپل نیز مانند دیگر تولیدکنندگان گوشی های هوشمند، قبلا از گوریلا گلس Corning در مدل های قبلی خود استفاده می کرد. سپر سرامیکی نیز توسط Corning ساخته شده است، اما این شرکت آن را به طور خاص برای اپل ساخته است، بنابراین فقط در مدل های اپل یافت می شود.

مربوط: آیا صفحه لمسی گوشی شما آسیب دیده است؟ از این نکات بد تعمیر اجتناب کنید

سپر سرامیکی چگونه روی هم قرار می گیرد؟

اپل ادعا می کند که سپر سرامیکی قوی ترین شیشه گوشی هوشمند در بازار است، اما این شرکت مشخصاً شواهدی برای حمایت از این ادعا ندارد.

یک سیب

توافق بین Corning و Apple تضمین می کند که سپر سرامیکی فناوری انحصاری اپل باقی بماند. در مقایسه با Corning Gorilla Glass Victus که رقیب سامسونگ آن را ترجیح می دهد، مشخص نیست که چقدر زره سرامیکی محکم تر است.

اگرچه ویدئوهای تست دراپ وجود دارد، روش‌شناسی متفاوت و حجم نمونه محدود ممکن است نتیجه‌گیری قوی را دشوار کند. یک چیز مطمئن است: حتی با یک مدل آیفون که از محافظ سرامیکی استفاده می کند، بهترین محافظ برای هر گوشی هوشمند یک قاب خوب (یا چندین قاب) است.

یک وضعیت هم بگیرید

آیفون ۱۳ ممکن است دارای محافظ سرامیکی باشد، اما اگر آن را از ارتفاع کافی به زمین بیندازید، می‌تواند شکسته شود. بهترین قاب های آیفون ۱۳ را برای محافظت در برابر سقوط بررسی کنید.

آیفون SE در برابر افتادن نیز بسیار مقاوم است، اما می توانید با یک قاب خوب آیفون SE بهتر عمل کنید.